Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

jant setleri

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Cem Helimoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Cem Helimoğlu

Cem Helimoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    jant setlerı hakkında bırkac sorum olacak tecrubelı arkadasların yardımını beklıyorum
    1-) jant setlerının mı akort daha saglam olur yoksa örülme olanların mı ?
    2-) jant setelerının akort ettırme ıle örülme jantların akort etme arasında bı fark var mı ?
    3-) jant setlerının tellerının zarar gormesı durumunda tellerı temın edebılıyor muyuz kolaylıkla?
    4-) profesyonel manada hangısı daha uzun ömürlü olur aynı sartlar altında?

yardımlarınızı beklıyorum

herkeze ıyı forumlar

2. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    1-) jant setlerının mı akort daha saglam olur yoksa örülme olanların mı ?

Bu tümüyle ören kişinin ustalığı ve kullanılan malzemenin kalitesi ile sınırlıdır

2-) jant setelerının akort ettırme ıle örülme jantların akort etme arasında bı fark var mı ?

Genel olarak bir fark yok ancak bazı firmalar (mavic,shimano v.b) tel başlıklarını farklı modellerde değişik kullanıyor her bisikletçide bulamayabilirsin

3-) jant setlerının tellerının zarar gormesı durumunda tellerı temın edebılıyor muyuz kolaylıkla?

En temizi baştan bir kaç tane yedek tel alman çünkü en iyi ihtimalle ellerinde varsa gelmesi iki gün kadar sürebilir, ellerinde yoksa daha bile fazla...

4-) profesyonel manada hangısı daha uzun ömürlü olur aynı sartlar altında?

yine aynı sorun dediğim gibi tümüyle yapan kişiye bağlı
    Firmalar jant setlerini örerken tel tansiyonları için dijital ölçüm aletleri kullanır
    ancak bazı ustaların eli zamanla bu tansiyon aleti gibi çalışabilir ve gerçekten çok iyi örgü jantlar çıkartabilir
    çok iyi ustayı bulmak biraz zor olduğuna göre hazır set satılan jantlar daha uzun ömürlü ve dayanıklı olacaktır diye düşünüyorum

sonEr´´ bunu beğendi.
  3. Cem Helimoğlu

Cem Helimoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    eyvallah kardes ben esat ustaya bu konuda guvenıyorum