Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jant seti yardım...

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bisikletcanavari tarafından paylaşıldı.

1. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar.Elimdeki jant setini güzel bir fiyata sattığım için artık jant yerine jant seti planları kuruyorum.Ve artık kullandıpğım göbeklerden de kurtulduğum için jantları ve tellere biraz daha yatırım yapmaya karar verdim.En azından sağlam bişey olsun ve uzun süre kullanayım istiyorum.

Biraz araştırma ve bana uygunluk olarak bi kaç seçenek yaptım ve bazılarını eledim.Bu araştırmalar ne yazıkki internet üzerinden olduğundan piyasa da bulunabilecek diğer malzemeler hakkında pek bir bilgim yok.

1. Alternatif: ön-arka Xt 2008 göbek+Dt comp teller+Dt xr 4.1 jant. Ortalama 400 e yakın bir fiyat çıkıyor ve ağırlığı hesaplamama göre 1900 gr civarı çıkıyor.

2. Alternatif: Mavic crossride disk uyumlu jant seti.Erdoğanlarbisikletin sitesinde 1750 gr ağırlık verilmiş.Göbeklerin rulman olması da cabası.Bununda ortalama fiyatı 400 TL

Şimdi özellikle uzun ömür göz önüne alındığında hangi seçenek daha mantıklı?
    Ya da amacıma uygun olarak sunacağınız alternatifler neler olur? Yardımlarınızı bekliyorum.Jantsız kaldım bisiklet süremiyorum :D

2. XES

XES Aktif Üye

Seviye:
    Mavic Crossride Disk kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ederim. İnanılmaz akıcılar. Ağırlık olarak ise Mavic sitesinde disk uyumlu olan Ub/Disc modeli için 1970gr olarak geçiyor. 1750gr V fren uyumlu modelin ağırlığı. Sanırım erdoğanlar sitesinde bir hata olmuş.
    Vaktim olursa tatıp gerçek ağırlıklarını yazarım.

bisikletcanavari bunu beğendi.
  3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende Crossride ı tavsiye ederim ... Ekipman olarak ağır iş mankinası olarak tabir edilecek seviyedeler o kadar sağlam ve akıcılar...

bisikletcanavari bunu beğendi.
  4. deniz çelik

deniz çelik Forum Demirbaşı

Seviye:
    mavic jant setinin en düşük modeli dahi mükemmel hatta diğer jantsetlerden daha akıcı

5. Bertann

Bertann Kıdemli Üye

Seviye:
    Şöyle Bir olay var... 450ytl ye Mavic 819 Jant + Comp Tel + xtr Göbek (1700gr) Toplanabilir...

Mavic 717Disk + Xtr Göbek+ Revo Tel (1358gr +-50) Toplanabilir ama 717Disk Bulması Biraz Zor..

Not:Fiyatlar min. Alınmıştır.

6. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Xero Element Tubeless jant seti aldım delta bisikletten , daha 3 hafta oldu. Çok akıcı bir set , oldukça memnunum. Tarttığımda 1900 gr civarında çıkmıştı yanılmıyorsam. Fiyatı da crosslande yakın olması lazım.

7. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    mavic crossland i de düşün bence. Hem rulmanlı hem tubeless. 2080gr olması lazım. Falat iç lastik kullanmadıgın için ciddi agırlık tasarrufu sağlıyor. Birde normal lastiklerin bile tubeless kullanımda arazideki yuvarlanma surtunmesi cok ciddi azalıyor. Ben normal lastikleri tubeless takıyorum. Gayet başarılı.