Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jant Seti Secimi

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Mert Esgi tarafından paylaşıldı.

1. Mert Esgi

Mert Esgi Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Yaklasik 1 yildir kullandigim Giant TCR1'imda Jant Seti degisikligine karar verdim. Bu arayisimda Berlin'de 1 aydir gezilmedik bisiklet dukkani, marketi birakmadim :D
    En sonunda seceneklerimi su setlere indirgedim:

- Mavic Cosmic Elite

http://www.mavic.com/en/product/wheels/road-triathlon/wheels/Cosmic-Elite

- Mavic Ksyrium Equipe

http://www.mavic.com/en/product/wheels/road-triathlon/wheels/Ksyrium-Equipe

- Shimano RS80 C24 (Bu seti listeye aldim cunku yaz sonu indirimi sayesinde fiyati cosmic elite'le ayni)

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5072,OdesisMc

http://bike.shimano.com/publish/con...duct.-code-WH-RS80-C24-CL.-type-.wh_road.html

- Shimano Ultegra WH-6700 (Ultegra digerleriyle boy olcusemeyecek gibi gozukuyor biraz ama fiyat olarak en uygunu :D )

http://bike.shimano.com/publish/con...els/product.-code-WH-6700.-type-.wh_road.html

Bu jant setleriyle positif veya negativ tecrubesi olan ya da bu listeye baska bir fikir eklemek isteyen varsa lutfen yardiminizi bekliyorum. 1 hafta icinde karar vermem gerekiyor. (ayirdigim butce max. 400 Euro)

Bir de daha once yurtdisindan jant seti getirmis forumculara bir soru: Yanimda getirdigim jant seti ucakta (bagaj olarak) ya da gumrukte sorun cikariyor mu? (Herhangi bir ekstra ucret, vergi vs.)

Simdiden tesekkurler!!!

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Ne amaçlı kullanacağınız biraz önemli burada.
    Cosmic Elite aerodinami olarak diğer setlerden daha iyi. Ama o kadar para verince ya yüksek profil ya da çok hafif jant isterim. İkisi de olmuyor. O yüzden düşünmem bu seti pek.
    RS80 ve Ksyrium ise tırmanış için uygun setler.

C24 listedeyken Ultegraya kesinlikle bakmam (fiyat olarak ucuz olsun derseniz sizi pişman etmez ama). Ondan sonra Equipe ile RS80 arasında seçim yapmak gerekir.

Dediğim gibi, kullanım alanına göre seçim yapın.

Mert Esgi bunu beğendi.
  3. Mert Esgi

Mert Esgi Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yorum icin tesekkurler Gokhan Bey!

Dogru soylemissiniz kullanim alanini yazmayi unutmusum :)

Genel olarak kullanacagim alan gunluk 100-120 km turlar genelde profili duz ama tabi rotada tirmanislarda bulunuyor :D

kisacasi duz yol performansi bi kademe daha onde geliyor benim icin.

Cosmic elite hem bu bakimdan hem de gorsellik acisindan (o da onemli tabi :) ) hosuma gidiyor acikcasi. Ama insan o kadar para verince alabileceginin en iyisini almak istiyor. RS80 icin internette hic bir negativ yoruma rastlamadim. Hafifligi on planda genelde. Cosmicle aralarinda 200 gr fark var agirlikta. Ama tabi duz yol performansi daha iyiyse ona diyecek bir sey yok.

Arayisim surmekte baska gorus ve onerilerinizi de bekliyorum.
    Tesekkurler

Tesekkurler

4. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    bir arkadaşımın rs80 ninde,telin jantı sıyırıp yerinden çıktığını gördüm ancak sanırım bencede rs80.

5. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Almanyadan alacaksanız fiyat performans uygun bulduklarım;

Mavic Ksyrium Elite (vat dahil 350 euro)
    Shimano RS80 (Vat dahil 350 euro)
    Fulcrum racing 3 (Vat dahil 330 euro)

Bunlar haricinde çok yönlü kullanılabilecek american classic aero 3 jant seti var ama bütçeyi biraz aşıyor sanırım..

Mert Esgi bunu beğendi.
  6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Gümrük konusunda, ben 1 ay önce komple bisiklet getirdim. Bu ne diye sormadılar bile :)

Düz yol performansı önemliyse eğer, Cosmic Elite en iyi seçim olacak sanırım çünkü içlerinden en aerodinamik set o.
    Diğer bütün setler tırmanış için uygun.

Ek olarak, hazır gezmişken daha yüksek profilli setlere de bakın. Belki 100gr vs. daha ağır olup da 40-50mm profilli karbon bir set bulabilirsiniz. Yokuş performansı 2. planda kalınca 100gr ağırlık pek de sorun olmaz, aerodinamik olarak getirdiklerini göz önünde bulundurunca.

Fakat bir de işin içine yanal rüzgarlar giriyor. Eğer kullandığınız rota rüzgarlı ise yüksek profil kullanmak sıkıntılı olabilir.

Bu arada 2. el setlere de bakın. Ben ebay.de üzerinden bir çok uygun fiyatlı jant ve bisiklet bulmuştum 2. el olarak fakat yer sorunum olduğu için alamamıştım. Siz zaten 1 set jant getireceksiniz, o nedenle 2. el set de alabilirsiniz bence.

Son olarak, Bike24 sitesine bakabilirsiniz. Polonya'da yaşadığım dönemde oradan verdim siparişleri. AB içinde vergi dahil olarak uygun fiyatları.

Mert Esgi bunu beğendi.