Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

jant seti-agirlik?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında şans topoğraf tarafından paylaşıldı.

1. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkeze merhaba...

Arkadaslar 4x-dj suruse uygun bisiklet topluyorum.Su an icin elimdeki jant seti 26 inc 32h
    -mach1 exe cemberler 460 gr x2 920gr
    -Formula Cartridge disk on ve arka gobekler 229gr,450 gr
    -DT swiss stainless teller 64adet 444 gr
    Toplam 2043 gr...

toplam agirligi dogru hesapladiysam 2043gr cikiyor ve bulgaristandaki fiyatiyla 0 dan toplasam 150 tl civari maliyeti var...

Howitzer orta gobek, hussefelt aynakol,bogaz zincir gergisi derken agirlik cok yukseliyor jant setinin saglamligindan sikayetim yok fakat 4x icin agirligi 13kg altinda tutmam lazim...durumu elimden geldiginde aciklamaya calistim...

Simdi gelelim sorulara :)
    1. exe den daha hafif olan, ekstrem kullanima uygun hangi cemberleri onerirsiniz? benim aklimdan gecen modeller mavic 517,mach1 mad yada magma modelleriydi 3u de exe den agirlar...onerilerinizi bekliyorum

2.gobeklerden gayet memnunum fakat maliyeti cok yukseltmeden,agirligi azaltabiliceim on-arka gobek onerileri...

3.jant tellerinden ne kadar agirlik tasarrufu yapabilirim? buda son soru :)

simdiden tesekkurler,iyi forumlar

2. şans topoğraf

Seviye:
    Dartmoor Phantom 13 inc kadro topluyorum bir el atin su ise :)
    1000 liralik deemax set alcak halim yok...ekstrem suruse uygun jant cemberlerinin agirliklarida min.. 550 600gr.xc tarzi mavic cember alirim herhalde 460-480gr lik.Anca arka gobekte paraya kiyip 200gr hafifleticem gibi gorunuyor.tellerdende ne kadar agirlik tasarrufu yapilir az yol gosterin 2 gundur delircem isin icinden cikamiorum...

3. şans topoğraf

Seviye: