Jant mı? Set mi ?

ömer atak

Üye
Tepki
0
Merhabalar arkadaşlar benim cannondale süpersix bir bisikletim var ûzerinde ultegra set ve mavic aksium jant seti var...

Sizce jant setini DURA ACE C24'mü yapıyım???....
yoksa
Ultegra seti DURA ACE'mi yapayım ????

Scudo

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ömer atak
Zorunuz ne? Beklentiniz ne?
Bu tip seçeneklerde bu soruları soruyorsanız, aradaki farkı hissedebileceğinizi sanmıyorum..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnsan bazen sıkılıyor, bisikletini iyileştirmek istiyor, bu çok normal.
Jant setini değiştirin önce.
İlerde yine sıkılınca bu sefer gurup seti değiştirirsiniz:)
Sonra ucuza daha üst düzey bir kadro bulup, yeni setleri ona taşırsınız, eskisini satarsınız, ya da bana hediye edersiniz. O kadar fikir verdik değil mi :p

Hakan Beşikçi

Daimi Üye
Tepki
134
Çok tecrübem yok ama ultegra Seti dura ace e yükseltmenin pek bi mantığı yok illa bi şeyler değişecekse :) jant - lastiğin değişmesi daha mantıklı

alt seviye R501 - lugano jant lastikten mavic aksium jant lastik setine geçtim, akıcılık, viraj dönme falan çok değişti bu kadar olacağını tahmin etmiyordum iyiki değiştirmişim

sram apex ten de 105 5800 e geçtim iyi oldu ama sizin yerinizde olsam ultegra dan dura ace e geçmezdim zaten iyi setiniz var.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Ben de üstteki yorumlara katılıyor ve Ultegra'dan Durace sete geçmenin bir fark yaratacağını sanmıyorum.
Ama jant seti hissedilir bir fark yaratacaktır.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
bu yol bisikletcileri neden sürekli bişeyler değiştirme hevesindeler anlamıyorum, bazı insanlar bisiklet sürmekten çok donanımına kafa yoruyor:)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Mantıken sürtünmeyi azaltmak yani dönen parçaları değiştirmek doğru olur kanaatindeyim.Çok farklı yorumlar beklentisi içinde de olmayın bence.Genelde bu tip yorumlar alacaksınız.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ömer atak

Ömer bey, cok özür dilerim ama, bütün yorumlar konu ile alakali! Siz düz mantikla bunu mu, yoksa bunu mu secerdiniz diye sormussunuz. Bakin, gördügünüz gibi, sizin istediginiz gibi bunu veya digerini secerdim diyebilen yok... Cünkü sordugunuz donanimlarin, kullanim sirasinda farkini hissedebilmek icin, hani üc hafta süren ve hergün ortalama 150-200 kilometre süren yarsilara katilmak lazim ki bu farki ayirtedebilelim. Hele asinma saglamlaik konusunda, ne Dura Ace i, ne de Ultegrayi eskitebilecek kadar binen insan bu forumda yoktur kanimca. Benim bisikletlerimden birisnde 200 bin kilometer yapmis Shimano 105 seti var ve hala cok iyi calismaktadir. Sizin sorduklarinizin daha yüksek donanimlar oldugunu göze alarak ben bu konuda yorum yapamiyorum. Ama siz tabii ki mutlaka soruma cevap veremeyen karrismasin diyorsaniz, özür dilerim ve bir daha yorum yapmam.

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Jant setin ince profil.ince profilden gene ince bir profile 400-450 gram daha hafif oldugu icin gecmek cokda akıllıca degil hem hafif hem profil olsa degerdi belki aksiyum ve ksyrium ssc sl kullandım ikisininde akışı aynı farkı hissedemedim