Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jant mandalı yalama olmuş sanırım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında omergozubuyuk tarafından paylaşıldı.

1. omergozubuyuk

omergozubuyuk Üye

Adı:
    Ömer GÖZÜBÜYÜK
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sıkıyorum kapatıyorum gayet sıkı oluyor ama karşısındaki tutan plastik vida boşa dönüyor sıkılmıyor da gevşemiyor da. Bir sorun teşkil eder mi?

2. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    aynısı bende de ön maşada olmuştu.bir terslik yaşamadım ama,tekerlek ortada durmuyordu.sanki mandal karşı mili boşluk var gibi ve maşa iç kısmını kavramıyor gibiydi.sabit mil haline getirdim,sanki biraz daha ortalandı,belki de maşam biraz eğik anlayamadım.sizde teker ortada mı.selamlar..

3. omergozubuyuk

omergozubuyuk Üye

Adı:
    Ömer GÖZÜBÜYÜK
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @soner kalaycıoğlu

Benim teker arkada bir terslik yok dediğiniz gibi ama aklıma takıldı. Teker ortada.

4. soner kalaycıoğlu

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bu durumu tamircime sordum.tatmin edici bir açıklama alamadım.zannedersem plastik yuva dipli olduğu için dibi teknik olarak aşınmış olabilir.mil karşıya geçmediğine göre,sabit mil daha güvenli bana göre.ne olur ne olmaz.bu vidanın dönmesi insana güven vermiyor.mili yenileyip bir daha deneyin.önceden hatırlıyorum.bu karşı plastik vida dönmezdi,sonra döner oldu,ama benim dediğim gibi milin maşaya tam basmama sorunu var,yani maşa iç kısmı eğikmi,aşınmışmı bilemediğim için değiştirdim.biraz daha ortalandı.sizde de maşa iç kısmında bir sorun olmasın(milin maşa iç kısmını kavrayamaması gibi).

5. omergozubuyuk

omergozubuyuk Üye

Adı:
    Ömer GÖZÜBÜYÜK
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @soner kalaycıoğlu Soner bey o zaman yeni bir mandal seti alırsam sorun çözülür değil mi

6. soner kalaycıoğlu

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    büyük ihtimalle..kullandıkça o plastik uçta da aşınma olabilir,gittiği yere kadar.ben arka teker mandallı hiç kullanmadım.arka teker,ağırlık ve basınç daha yüksek olması lazım.ön tekerde ise darbeleme var.ben ön gidonda ağırlıklı malzemeler de taşımıştım.yaklaşık on sene sonra vida dönmesi oluştu.iyi sürüşler dileğiyle..

omergozubuyuk bunu beğendi.