Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jant kesiği

Konu, 'Tekerlekler' kısmında mustafa.d tarafından paylaşıldı.

1. mustafa.d

mustafa.d Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben dağ bisikleti kullanıyorum sürekli atlayıp zıplıyorum bisikletle bu aralar habire iç lastikte jant kesikleri oluşuyor yama yapmaktan bıktım artık acaba bir öneriniz var mı ?

2. mustafa.d

mustafa.d Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bi fikri olan yok mu? sadece benim başıma mı geliyor bu olay acaba

3. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Mustafa iyi geceler
    Bu duruma yılan ısırığı deniyor sanırsam. Yeterli basınç basılmadığında iç lastik jantın ezmesi sonucu patlayabiliyor. Lastikte yazılan değerler arasında hava basman bu sorunu çözecek büyük ihtimal

4. Enginkale

Enginkale Kıdemli Üye

Seviye:
    @mustafa.d Lastiğinizi uygun basınçla kullanın. Düşük basınçta atlama zıplamada veya bir taşın üstünden geçmede dış lastiğinizle jantın arasında kalıyor iç lastik ve yılan ısırığı denen hadise oluşuyor. Yükek basınçta esneme daha az olacağı için ısırık sorununuz ortadan kalkacaktır büyük ölçüde...

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşların dediği gibi doğru lastik basıncı ve jantın içine de koruyucu bant çekildi mi sorun kalmaz.

6. mustafa.d

mustafa.d Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    teşekkürler

7. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Lastikte yazan minimum basincin altina dusmeyin! Ancak agirliginiz ve atladiginiz zipladiginiz anlardaki lastige binen yuk minimum degerlerde bastiginiz zaman mutlaka koruyacak anlamina gelmez...
    Deneme yanilma ile arazi icin size / lastiginize / bisikletinize uygun basinci bulabilirsiniz. Basta biraz yuksek basincla cikin. Gereksiniminize gore hafif hafif azaltarak, arazide rahat yer tutus, akicilik ve esnemelerde jantin lastigi kesmedigi araligi yakaldiginizda tamamdir. Isterseniz donuste bu basinci olcerek ona gore ileride dengelersiniz.
    Ben normalde 60 psi basiyorum simdiki lastiklerime. Araziye gittigimde hava kacirarak kendime gore bir ideal yakaliyorum. Donuste bir benzinciye dalip yine sisiriyorum ve asfaltta daha rahat yol aliyorum.
    Gerisi sizin keyfiyet ve surus stilinize/surdugunuz zemine/lastiginize bagli ;)

8. Hakan Kök

Hakan Kök Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Yeni konu açmayım diye buradan yazıyorum konu sahibi arkadaştan özür dilerim şimdiden.

Yol bisikleti kullanıcısıyım. 1.90 boya 97 kiloyum. Lastiklerim Continental Ultra Sport 700x23. 120 psi sınırı var ben de o sınıra yakın bir değerde kullanıyorum. Ancak lastik patlamasından bıktım. İç lastikleri değiştiriyorum. Yolun kenarında ufak tefek çimento kalıntıları gibi tırtıklardan geçerken jant kesiği sebebiyle iki lastik de patlıyor. 3 günde 4 kere patladı. Acaba benim kilomu mu kaldırmıyor bisiklet? Genelde 20-25-30 km hızlarla sürmeye çalışıyorum. Çukurlardan kaçıyorum ancak ufacık şeyde bile patlıyorlar. Bisikletten soğuttu bu patlaklar. 10 km hızın üstüne çıkamaz oldum. Beni bu dertten kurtaracak önerisi olan var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler.

9. GrandHan

GrandHan Üye

Adı:
    Elif
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yılan ısırığı oluyorsa kesinlikle lastiğin havası azdır. Lastiğin havasını elle değil basınç ölçer bir aletle ölçün

Ekli Dosyalar: