Jant İçine Ne Sarılabilir

cyilmaz

Aktif Üye
Tepki
97
Merhaba,

Parçaları duran bisikletimi toplamayı düşünüyorum. Jantın içine lastikler zarar görmesin diye ne sarabilirim karar veremedim.
Elektrikçilerin kullandığı bantlar çok pratik, ucuz ve güzel bir çözüm aslında ancak onlarında bantların yapışkanları eriyince yapış yapış yapıor her yeri :)
Birde bisikletçilerde satılan özel bantlar var ama onlara da o kadar para vermek istemiyorum.
Başka bir yöntem uygulayan oldumu bu acaba iş için?

Scudo

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Bisikletcilerde satılan şerit dediğimiz lastik kaplama çok pahalı bişey değil ben bedavaya aldım en iyi yapılcak malzeme lastik şerit :in:

• Beğen
Tepkiler: cyilmaz
Tepki
5
(link) bu linkteki gibi jant kapakları satılıyor bisikletçilerde onlardan alabilirsin renginide kendin boyayabilirsin beyenmessen ....

Tepki
5
26 zoll tekerlek kullandigini farz edersek 24 zoll eski bi bisikletin ic lastigini boydan boya ince bi sekilde kesip jantiniza gecirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Talha Ateş

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Ben elektrikçilerin bantlarından kullanıyorum bir sıkıntıda olmadı şimdiye kadar

Ayhan Bağcı

Aktif Üye
Tepki
30
eski kullanılmayan iç lastikleri istediğiniz kalınlıkda kesip canta geçirebilirsiniz,
26lık cantınız varsa 24lük eski iç lastiklerden uydurabilirsiniz

iyi sürüşler..

• Beğen
Tepkiler: Talha Ateş

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Erdem ve Ayhan kardeşlerimin söylediği yöntem en yaygın olanıdır. Fakat dikkat edilmesi gereken jantın içinde tellerin uzantısı OLMAMALI.

Tamirci arkadaşım böyle durumda jant içine 1-2 mm uzayan tel uçlarını spiral ile hafif taşlayıp zararsız hale getiriyor. Sonra mutlaka lastik şerit geçiriyor.

• Beğen
Tepkiler: Ayhan Bağcı