Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jant göbek yardım acildir

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ziya Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba,

Bisikletimin ön jantın göbeğini söktüm. Rulmanlı göbektir. Şimdi takmak istiyorum fakat ortada bir parça var, ne olduğunu ve tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum. Ayrıca mili jant göbeğine yerleştirirken nasıl bir yol izlemeliyim? Rulmanları sağa ve sola mı sabitleyeyim önce?
    Şimdiden teşekkürler. :in:

2. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çözdüm arkadaşlar. Sizler de merak edersiniz diye açıklayayım. ortadaki parçanın adı sekmanmış. küçük rulmanı göbeğe yerleştirdikten sonra yine göbekte küçük rulmanı sıkıştırmak için sekman yuvası var. Küçük rulmanı yerleştirdikten sonra sekmanı da o yuvaya yerleştiriyoruz ve böylece küçük rulman sıkışmış oluyor.

Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.
  3. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Keske sökerken neyin nerede olduguna bakarak sökseydin o sırada takardın. Rulmanlı olması iyi tabi sadece rulman deiştirerek uzun süre kullanabilrisin. Geri takarken gaz yagı yada yag temizleyici baska bi madde ile eski yagını kirini temizle kuruttarak o yag sökücü maddeyi tekrar parmakla yada ufak resim fırcaları yardımıyla gres sür. Gres ince yapılı kırmızı greslerden olursa iyi olur yada bulamassan bazı benzinliklerdeki beyaz greslerdende kulanabilirisn ama kaucuklu yesil gres kullanma akıcılıgını kaybeder.

Tekrar takarkende içtekini sıkıcan önce teker cok rahat dönücek fakat göbekte bosluk da olmucak sekilde iyi ayarlayıp bi üzerindekini iyice sıkıcan kitlicen.