Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jant göbeği

Konu, 'Tekerlekler' kısmında insane tarafından paylaşıldı.

1. insane

insane Yeni Üye

Seviye:
    Bu hafta sonu yeni bir bisiklet aldım, eve geldiğimde arka tekerleği tuttuğumda sağa sola hafif sallandığını farkettim, sanırım göbekte bir sorun var ama atıyor da olabilirim :) Zamanım olmadığından tamirciye gidemedim o yüzden buradan bir sorup fikir almak istedim, hem basit birşeyse belki evde kendim hallederim :)

2. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    göbeğinin iki tarafındada milin üstünde göbeği sabit tutan iki civata olması gerekiyor onları bir miktar sıktığında sorunun çözülecektir muhtemelen bu işlem için jantını yerinden çıkarman gerekecek tabi .. çok falza sıktığın takdir ise jantın akıcılığı azalacaktır bilginize umarım yardımcı olabilirim

3. BadBoy

BadBoy Aktif Üye

Seviye:
    bosluk olabilir mi?

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    muhtemelen yeni olduğu için yerine oturmuş o göbek yada vidalar az sıkılı olduğu için binince tam sıkılı hale gelmiş (aman ha, en içteki vidaların sıkılığından bahsetmiyorum, onlar ne çok sıkı ne çok gevşek olmalı!)

sağa sola oynaması pek iyi değil tekerin. zamanla göbeği dağıtabilirsin. aynı şekilde zor dönüyor olması da iyi değil.

şimdi tekeri kadrodan çıkart.
    kadroya iç taraftan değen vidaları biraz sıkılaştır. bunu elle yapsan daha iyi olur. anahtarla fazla sıkabilirsin çünkü.
    sıkınca da elinle mili çevir. rahat dönmeli ama başka yönlere oynama da yapmamalı.
    sonra tekeri tekrar yerine tak.
    küçük ihtimal de olsa fren ve arka vites ayarında hafif ayar bozukluğu olabilir, onları da kontrol et.

yada: buna fazla para almazlar, bisikletçiye yaptırıver.

kolay gelsin.

5. insane

insane Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar jantı şöyle bir elime aldım baktım içteki vidalarda falan bir sorun göremedim ben de bisikletçiye gittim, içeride gerekli işlemler yapıldıktan sonra "nesi varmış" dediğimde "mili yamukmuş, onu düzelttim" gibi bir cevap aldım, açıkçası böyle bir sorun beklemiyordum yeni bisiklette ama ne de olsa teker artık oynamadığından sallamadım pek:)