Jant değişimi

ftkr

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
merhabalar.
bisikletimin ön ve arka göbeğinin ömrü bitmiş sürekli ses geliyor ve yolda giderken pedal çevirmeyi bıraktığımda hızımı ciddi manada kesiyor (başka bir bisikletle karşılaştırdım) akord olarakta bir türlü düzen tutturamadım ve tellerde de birkaç tanesi yamulmuş. bu sebeple yeni jant arayışına girdim fakat kadro ve maşamın hem v fren hemde disk uyumlu olması (v fren kullanıyorum) sebebiyle jant bulamıyorum ön jantımın normal göbek v fren çemberi arka jantımın ise disk uyumlu göbek v fren çemberi olması gerekiyor düşüncesindeyim çünkü şuan üstünde var olan jantlarda göbeğin sol tarafı kadroyu doldurmuyor ve o kısmı pul ile doldurarak boşluk kapatılmış durumda. Öncelikle arka jant ve göbek düşüncem doğrumu yada daha iyi bir alternatif öneriniz varmı? yalnız v frenden diske geçmeyi düşünmüyorum. uzun zamandır arayış içerisindeyim çoğu kişi hazır jant alınmasından yana. bende öyle düşünüyorum ama v fren uyumlu jantların sayısı az ve bu şekilde bulmam imkansız gibi. yeni jant ördürmeyi de düşündüm fakat bulunduğum yerde çok zor. sonuç olarak internetten hazır almak zorunda kalıyorum. bu konuda önerisi çözümü ve yol gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. (bütçem 350tl)

Scudo

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Bütçeniz 350 TL ise size tavsiyem SLX ön arka göbekler alıp V fren uyumlu kaliteli bir takım çembere ördürebilirsin. Göbeklerin ikisi de disk uyumlu olabilir ama V fren için jant çemberinin uyumlu olması yeterli olacaktır.

Ben bu şekilde 6 ay kadar kullandım kendi bisikletimi sonrasında ise disk frene geçiş yaptım ama en ufak bir sorunla karşılaşmadım.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhabalar. Bende SLX donanım kullanıyorum. Bakımları düzenli olarak yapıldığı sürece çok akıcı ve sessiz çalışıyor. Tavsiye ederim. Çok memnunum ancak benim de arka göbeği değiştirme zamanım geldi..

ftkr

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
ön jantı arkadaşımın disk göbekli jantıyla değiştirdim denemek için çember biraz sağ tarafa kaydı sağdaki pabuça daha yakın durdu bu sebeple önde disk göbek düşünmedim ama tekrar bi deneme yaparım

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Merhabalar,Benim bisikletim v fren uyumlu disk uyumu arkada yoktu..Ön jant'ta sürekli bozuluyordu göbeği.Bende Çember ve Göbek alıp Yeni Jant Ördürmeyi Düşündüm Lakin Uygun Çemberi Bulamadım Piyasanın Daha İyilerini çok az fiyata alma imkanım oldu ama sıfır ön göbek alıp bozuk göbeği onardık.Daha önceden aldığım Slx Göbekler'de boşta kaldı Ön-Arka Set almayı düşünürseniz Aklınızda Bulunsun.