Jant değişimi mantıklı bir değişim mi? Neye yatırım yapmalı

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Derdimi aslında başlıkta belirttim. Soru mantıksız gelebilir ama kafama takıldı, para biriktirmeye başlıyorum;). R501 jant setim var. Değişiklik yapasım var, güzel bir göbek sesi ve kalın profil jantlara zaafım var. Pro biri değilim o yüzden yaptığım değişikliği gözümle görmek istiyorum, vites sistemini inşallah sonraya bırakıyorum. Sizler ne dersiniz jant değişikliği olduğunda +sı -si fikir verebilirseniz çok sevinirim:utn:

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bisiklette ağırlık değişimini en etkili dönen ağırlıklarda hissedersiniz.
En büyük dönen ağırlık ise komple tekerlek seti.
Bu ağırlıklar da dıştan içe doğru önem kazanıyor.

Kısacası lastikler, iç lastikler, jant, teller, göbek şeklinde bir sıralama var.

Ayrıca sürüş kalitesini etkileyen en önemli parçalar kadro ve jant setidir.
Bu nedenle bisikleti upgrade etmeye vites kollarından değil, jant setinden başlamak gerekir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Jant değişimi mantıklı bir değişimdir, sürüş performansını olumlu yönde etkiler.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Bence de jantlar önemli özellikle göbeklerin kalitesi. Sonuçta göbekler ne kadar iyi dönerse bisiklet te o kadar iyi akar diye tahmin ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
O zaman hayalimdeki jant setini alamayacak olsam da gözüme de hitap eden bir sete yönelcem gibi , jant değişirken lastiklerde iç dış değişir zaten . Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Para biriktirmeye başlıyorum bu iş için . Becerebilrsem almayı paylaşıcam

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
ben de jant üzerine düşünmeye başladım. takipteyim. tecrübelerinizi süreç içinde paylaşırsaniz

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Benim aklımda kendime göre oldukça bir masrafa girmek var. Aslında o yüzden çelişkideydim. Alırsam 50mm profilli bir jant alacağım, baktığım zaman fiyatlarda bisikletimden pahalıydı. Bu yüzden çin ve tayvan da kalite kontrollü karbon üreticileri var. Onlara yöneliyorum. İrtibata geçtim gayet ilgililer fiyat bakıyorum ona göre niyetleneceğim.herhangi bir değişimde de paylaşırım inş