Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jant alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Mert-Demir tarafından paylaşıldı.

1. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar jant konusunda pek bilgi sahibi değilim genel olarak ağırlığına bakıp geçiyorum ama ötesinde bir bilgim yok bisikletime jant alacağım bir kaç marka biliyorum campagnolo token mavic gibi ; Kısacası bilgili olan arkadaşların bilgileri rica ediyoruz efenim:)

İyi forumlar

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Nekadar harcamak istediginize ve nasil bir bisiklet de kullanmak istediginize bagli... :)

3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Jant alırken;
    Bisikletinize, vites sisteminize, kullandığınız rotaya, janttan ne beklediğinize, kilonuza ve sürüş karakterinizi dikkate alıp seçim yapmak gerekiyor. En önemlisi de bütçe.

Bu bilgileri verirseniz, ona göre tavsiyeler gelecektir.

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  4. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    1- profil yüksekliği
    2- tubular-clincher seçimi
    3- bisiklete uyum
    4- bütçe

amatör olduğumu her fırsatta bastıra bastıra söylüyorum :) profesyonel bisikletçilerin jant seçimleri beni fazla alakadar etmiyor bu sebeple. tour de france koşmayacağım :)
    ilk kriterim renk ve bisiklete uyumdur bu yüzden. bisikletle ilgili her parça için fikrim aynıdır. önce onu beğenmeliyim! kırmızı-siyah-beyaz yani bu 3rengin bir arada olduğu jantlar çok hoşuma gidiyor. bisikletim de bu renklerden oluşuyor zaten. kalınlık olayı var, profil denen şey yani. profille ilgili pek çok bilgi var. dümdüz bir yolda ve hızınızı koruyarak gitmek istiyorsanız yüksek profilli jantlardan almanız gerektiği ile ilgili, eğer tırmanışçı veya sprinterseniz (amatör sprinter nası oluyosa :D ahah) daha düşük profillere yönelmeniz. ayrıca, yüksek profiller daha karizmatik bir görünüşe sahip, buna karşılık olarak yan rüzgarlardan çok etkilenmekteler. yani bir yokuştan 60-70 ile inerken ters bir rüzgarla gidon hakimiyetini kaybedebilirsiniz, veya ön tekeriniz asfalttan kesilebilir..

tüm bunları yazdım da, eğer sizin bütçeniz mesela 1000 liranın altındaysa, zaten alabileceğiniz bikaç tane jant vardır. tüm yazdıklarımı unutun :) Gökhanın önereceği tokenlar hem fiyal olarak uygun olur, hem hafifler hem de token iyi bir firma sonuçta :)

5. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    tokenler iyi güzel hoş ama genelde göbeklerinde sorun oluşuyor, en azından bana hep öyle denk geldi.

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  6. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sram apex vites sistemi için 1500 gr civarı sağlam bir jant istiyorum tırmanış için olmasına gerek yok genel olarak istanbul yollarına dayanıklı olsun bir de 85 kiloyum bu nedenle sağlamlık önemli :)

7. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence göbekler en başta.

8. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Her şeyin şakası olur,jantın olmaz:D.Şuan sıfırdan jant alsam;aslında iyi bir bisikletçi bulabilsem toplatırım'da:d... Toplatırsam Göbekler Kesinlikle Sram x7,Çember'de sağlam olmalı;Mavic yada Alexrims.Ama sıfırdan alırsam 400 500 lira verip direk orta seviye bir jant alırım Shımano Mt 55 gibi.

9. özgür altun

özgür altun Kıdemli Üye

Seviye:
    jant tel sayısınıda belirtelim ,tel sayısına göre göbek almalısınız ,yazamadan geçemedim