Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jant 1 cm yanda duruyor...

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Koray Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Koray Yılmaz

Koray Yılmaz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Herkese selamar. Gecen gün bisikletimi temizlerken garip birşey fark ettim. Gidonum gayet düz duruyor, ön jantimin akort problemi yok ve düzgün duruyor. Ancak lastiğin yaklasik 1 cm solda (disk tarafina daha yakın) durduğunu gördüm. Jant maşaya tam olarak oturmuş durumda, diskte bir surtme vs yok, jantta 8 cizme gibi bir durum yok. Nasıl oluyor da tekerlek/çember vs 1 cm kayik durur? Nasil düzeltilir?

hogutmen bunu beğendi.
  2. DogukanSahil

DogukanSahil Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bende 1 cm sağ sol oynama vardı sıkıştırınca düzeldi acaba öyle bir şey olabilir mi?

3. Serrchi

Serrchi Aktif Üye

Adı:
    Serhat Özcan
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tekeri QRdan çıkarıp birkez daha takın düzelebilir. Bende farketmiştim kendi bisikletimde (hemde yokuş inerken!!)

Evet diske değmiyor ama göbekten oturmasındaki en ufak çarpıklık dediğiniz sonucu veriyor.

4. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Jant telleriyle oynanip jant saga sola kaydirilabiliyor, bu durum v fren kullananlar icin onemli , cnku onda tekerin frenlerin tam ortasinda durmasi gerekiyor. Disk fren kayda deger bir fark olusturmaz sanirim , belki biraz aero dinamik belki virajlarda , yan yatmalarda denge kaybi . hepsi yuzde 1 bile etkilemez surusunuzu orasi ayri :)

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  5. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynı sorun bende de var. Hala çözemedim aldım alalı sorun var. Geçici bir çözüm yapıldı ama tekrarladı

6. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eger jantiniz kesin masaya tam oturmussa ve hic bir sorun yoksa ozaman hata örülürken yapilmis. Akort vidalarini cok cok iyi anlayan bir bisikletci gevsetecek ve jemberi saga dogru cektirerek ayar yapacak hepsi bu.

ÇAMKOMLU ve Koray Yılmaz bunu beğendi.
  7. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Başka bir konuda da yazmıştım. Burada da paylaşayın :)

Arkadaşlar teker sola yakınsa ve fren ayarı için sorun oluyorsa, sol tarafa bir veya iki adet pul atıp tekeri ortalayabilirsiniz. Ya da tersi şekilde. Geçici çözüm olarak başarılı sonuç veriyor ;)

Serkan Mıstınoğlu ve einstein05 bunu beğendi.
  8. Yagmurenes1

Yagmurenes1 Yeni Üye

Adı:
    Enes isikgoz
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Murat Cömez 'nda dediği gibi örülme kısmında sıkıntı yaşanmış bende de aynı durum var ön tekerlek maşanın sol bacağına daha yakın disk olduğu için problem olmuyor. lakin sizde benim gibi simetri hastası iseniz çooook çok iyi akort ve teker örümünden anlayan bir ustaya götürmenizi tavsiye ederim;) benim bulunduğum yerde öyle bir babayiğit usta olmadığı için 1cm sola yakın şekilde kullanmaktayım:acpsnr: eğer malzemem olsa kendim tamamen gevşetip yapacam.

Koray Yılmaz bunu beğendi.
  9. Yagmurenes1

Yagmurenes1 Yeni Üye

Adı:
    Enes isikgoz
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Murat Cömez 'nde dediği gibi örülme kısmında sıkıntı yaşanmış bende de aynı durum var ön tekerlek maşanın sol bacağına daha yakın disk olduğu için problem olmuyor. lakin sizde benim gibi simetri hastası iseniz çooook çok iyi akort ve teker örümünden anlayan bir ustaya götürmenizi tavsiye ederim;) benim bulunduğum yerde öyle bir babayiğit usta olmadığı için 1cm sola yakın şekilde kullanmaktayım:acpsnr: eğer malzemem olsa kendim tamamen gevşetip yapacam.

10. Koray Yılmaz

Koray Yılmaz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yorumlara teşekkürler... Qr da problem yok, jant yerine oturmuş durumda, demek ki neymiş? Akort problemi... Sağ ve sol teller arasında gözle görülür bir fark var, disk tarafındaki teller açık ara farkla daha dik duruyor :) Servis yolları taştan... :)

11. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    benim jant tellerinin yarısı,diğer yarısından daha sert durumda.tel kırılmasının önüne geçemiyorum.forumda araştırdım,tüm telleri değiştirmenin çözüm olacağını öğrendim.fakat bu bahsedilen durumlar bende mi oluştu acaba,(arka teker olmasından dolayı,göbeğin ortalı olup olmadığını bilemiyorum)bu yüzden mi teller kırılıyor.yalnız son değiştirmemde,bir telin ters takıldığını gördüm ve düzelttim,tel kırma durdu gibi,çukurlara girip deneyeceğim.