Jan teli ölçüsü yardım

Tepki
0
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaslar.bisiklet topluyorum ve almam gereken sadece jant telleri kaldi ama bir turlu tel olcusunu netlestiremiyorum.sizce asagidaki jant ve gobeklere gore hangi uzunlukta tel almaliyim...
Ön göbek: lx hb t670 (v fren)
Arka gobek: lx fh t670 (v fren)
Jan: mavic xm719 (v fren )

Benim buldugum uzunluk: on sag-sol arka sol: 260mm arka sag:258mm

Jant 36 delik.yazmayi unutmuşum

Su ise bir el atacak yok mu :)
leonard.io/edd/ adresinde verileri girince su cikiyor karsima:

On sag-sol: 261,2 mm
Arka sag: 258,4 mm
Arka sol : 260 mm

Bu sayilari nasil yuvarlamaliyim?
On sag-sol 262 arka sag:258 arka sol:260 mi alayim

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yazdiginiz rakamlara bakmadim , daha once bnde jant teliyle ilgili problemler yasamistim , sunu soylebilirim ki , cift katli jantlarda jant teli 3-4 mm uzun olsa bile jant bunu tolere edebiliyor. Kisa kalirsa yapacak bisey yok. Bunu ogrenmenin en pratik yolu , janti 8 adet tel ile ormek 4 u saga 4 u sola ve birbirlerine esit uzaklikta . klasik celik teller cok ucuz , cesitli boylarda 8 er tane alirsan pek bir maliyeti olmaz.

Yazdiklariniza bakmamamin sebebi yanlis anlasilmasin , o sekilde sorunu cozmek cok zor ve buradan istediginiz sekilde yardimi bulmaniz biraz zor.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Nipelin minimum tutuşu ile maksimum tutuşu arasındaki mesafe 5 mm en az. O nedenle sıkıntı yaşamazsınız ama imkan varsa yazdığınız ölçülerde alın gitsin. Biz uğraştırıcı olsa da elimizdeki takımlarla gerektiğinde diş boyunu pafta ile uzatıp bir şekilde uyduruyorduk.

• Beğen
Tepkiler: uygar türk