Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jack and Jones Özel Tasarım

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Yasin.Y tarafından paylaşıldı.

1. Yasin.Y

Yasin.Y Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Geçen sene Jack and Jones özel tasarım bisikletlerinden kazananlardan biri de bendim. Forumda ve bisiklet konusunda yeniyim.

İlk üç fotoğraf netten temsili görseli ve benim çektiğim üç fotoğraf da aşağıdadır. Gidon ve selesini de değiştirmek istiyorum. Biraz daha şekil olsun.

2. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bukadar resim beni tatmin etmedi. Fotorafları bekliyorum :)

Ali Ç. bunu beğendi.
  3. Yasin.Y

Yasin.Y Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Bisikletimin çok fotoğrafı yok, 4. fotoğrafı da ben çektim. İlk 3 netten bulduklarım :)

ihsan onur şener bunu beğendi.
  4. feseceli

feseceli Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Bence bisikletin şekli hat safhada :) üzerindeki yapılacak değişiklikler bisikleti bozarmış gibi bir düşünceye kapıldım. :)

5. Yasin.Y

Yasin.Y Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    selesi çok rahatsız, road drop handlebarlarda çok güzel duruyor...

6. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisikletinizi güle güle kullanın...
    sizin bisikletiniz, siz bilirsiniz ama bence hiç bir parçasına dokunmayın...

7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu bisiklet güzelse eğer, biz yıllarca bisan' ın üretmiş olduğu hizmet bisikletlerine neden yıllarca boş yere laf attık o zaman. Açıkçası sitedeki yazarların değerlendirmelerinin hangi kriterlere göre yapılmakta olduğunu oldukça merak ediyorum. sanki iş her hıyarım var diyene bir avuç tuzla koşma minvaline gidiyor gibi gözüküyor.

8. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Mehmet bey, öncelikle güzellik tamamen kişisel bir yargıdır. estetik güzellikten bahsediyorsak genel olarak oranları insanların nasıl algıladıklarıyla ilgilidir, bisikletin üzerindeki komponentlerle değil. single speed gayet temiz, yalın ve zarif bir tasarım... siyah kadro üzerine krom ve siyah elemanlar var... aşırıya kaçan biç bir detay yok... tekerlerdeki reflektörleri de çıkartınca tam olacak hatta :)
    sizce güzel nedir ki?

9. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  10. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tamam bende onu diyorum bisan bisikletleride single speed. Bu iş uydurma bir gerçeküstü tabloya bakıp ondan akılalmaz güzellikler ve yorumlar çıkarmaya benziyor.

11. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Vermiş olduğunuz linkten sabit vitesli bisiklet ile ilgili deli saçması yazıyı okudum. Sırf yazılmış olsun diye yazılmış bir yazı. Yok daha çevreci olmak içinmişte neymiş. Yahu bisiklet zaten çevreci bir araçtır, benzinle gitmiyor yani benim kullandığım vitesli bisiklette kas gücüne dayalı. Daha çevreci ve primitif bir bisiklet arayışı içerisindeyse bu arkadaşlar üç tekerlekli bisiklete binsinler veya taştan tekerlek yapsınlar taş devrindeki gibi. Bir ikincisi kategorize etmenin dibini bularak neyi ispatlayacaksın. Okul yıllarında rock müzik dinlerken bir takım gereksiz insanlar çıkar bakın bu gün ultra mega speed metali buldum deyip kafa ütülerlerdi. Ne oldu aya mı çıktın. Bu tür alt kültür zırvalıkları ile, kategorize edişlerle bir yere varılmaz. Müziğin sadece iyi müzik kötü müzik olarak ikiye ayrıldığı gibi bisiklet içinde sadece bisiklet kullanan ve kullanmayan ayrımı vardır. Sırf entel görünmek için bir kavramı yok edene kadar, sıfırlayana kadar uğraşmak bisiklet kavramına da bir yarar getirmez. Bisikleti de bir alt kültür unsuru haline getirmek isteyen o modacı, sabun köpüğü vatandaşlar iki gün sonra kendilerine uğraşacak yeni bir zırva bulacaklar ama biz yine bisikletimizle burada olacağız.

Ersin Erbeden ve Akif Yılmaz bunu beğendi.
  12. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Öncelikle bisiklet çok güzel güle güle kullanın. Drop bar alırsanız şu anki gidona göre daha rahat edersiniz farklı tutuş pozisyonlarından ötürü. Tabii fren kollarını da değiştirmek gerekecek.

@mehmetsunu gereksiz yere tartışma yaratmanın lüzumu yok.

http://www.youtube.com/watch?v=o3RXBUtzo0U
    http://www.youtube.com/watch?v=i5Dwj3e5DdQ

Bisan'ın singlespeed'leriyle konudaki singlespeed arasındaki fark da bu ikisi gibi.

ahmet bagatur bunu beğendi.
  13. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Mehmet Bey,
    konuyu uzatıp kirletmemek adına, size söyleyebileceğim tek şey kişisel düşünce ve beğenilerinizin sadece sizi bağladığı, Dünyadaki tek gerçeklik olmadığıdır. Ayrıca sizle başlayıp senle devam eden üslubunuz da oldukça rahatsız edici...

14. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yasin bey, drop barda ısrarcıysanız krom bir bar almanızı tavsiye ediyorum... tabi bulabilirseniz öyle bir ürün:)) sele kısmına bir sey diyemem... estetik anlamda bisiklete çok yakışmış... jelli sele kılıfları alternatif bir çözüm olabilir...

15. ygt127

ygt127 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    niye mtb yapmıyorlar yaaaa

16. Burak ÖZBEK

Burak ÖZBEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Hayırlı olsun demek isterim ben de size. Sahsi fikrim sadece uygun renk ( gri dışında ) bir gidon değiştirilebilir şeklinde.

17. Yasin.Y

Yasin.Y Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Jel kılıflar mantıklı Decathlonda gördüm ondan alacağım. Handlebar bir süreliğine beklesin araştırayım ben en iyisi.
    Başlık altında tatsız ve yeri olmadığını düşündüğüm bir tartışma olmuş. Teknik açıdan bisikletten anlamıyorum fakat iyi bir estetik değere sahibim singlespeed ve fixedgearlar gerçekten güzel bir görüntüye sahipler. Kullanım alanınıza, zevklerinize göre aldığınız edindiğiniz bisiklet elbette değişecektir bunu tartışmak anlamsız gibi. Bunun moda haline getirilip şişirilmesinde de hiç sakınca görmüyorum, çünkü özellikle İstanbul gibi bir ilde bisiklet kullanımını arttıracaksa bu, bırakalım moda da olsun. Bisiklet yolu olan kaç yer var bu şehirde, en azından biraz dikkat çekilmiş olur. Ben bisikleti şehirde gezmek için kullanıyorum oldukça da rahat bir bisiklet, hiçbir zorluk çıkarmıyor, çok basit.
    Bugün dışarı çıktım birkaç resim daha paylaşayım :)

18. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Selenin burnu çok yukarı bakıyor. Bu şekilde altınıza koltuk minderi de koysanız rahat edemezsiniz.

19. Yasin.Y

Yasin.Y Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Aklımda:)) bisiklet burnu çok aşağıdaydı ben biraz fazla yukarı kaldırmışım. Ama genel olarak sele çok rahatsız bi sele dokununca bile anlıyorsunuz.

20. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:

yol bisikletimde kullandığım sele :)