İztuzu kumsalının işgali

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Levent

Bu başlıkla ilgili daha önceki iletilerimde de yazmıştım; Facebook'ta 10 küsür gündür bas bas bağırdım, çağrılar yaptım ama 3-5 kişi dışında kimse ilgilenmedi. Bu forumda, kısa süre içinde gördüm ki çevreyi seven sizin gibi güzel görüşlü dostlarım varmış ve sayı olarak çok da az değilmişiz. İztuzu'nu görmediğini yazmışsın; bence en kısa sürede gitmelisin oraya. Hatta, bu Pazar İztuzu'nda "Keşkek günü" var, biraz da kutlama mahiyetinde olacak. Gelmeni, oraları görmeni çok isterim.
Sevgiler...

Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
keşkek e bayılırım emme gelemen oralara. işten gayıttan başımızı alamepduruz borda. ne deyem gardeşler. benim evladim eyi ki olmamış. alemin gidişatı eyiye değel. hep yokuş hep yokuş.

• Beğen
Tepkiler: can onur

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Biraz önce tesadüfen rastladım.
İztuzu'nun işletmecisi'nin attığı(link)!...

• Beğen

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SedatT
Bu adam daha önce de bize "Örümcek kafalılar" demişti; şimdi de "Yavşak" ifadesini kullanıyor. Kumsala arazi aracıyla, iş makineleriyle giren, doğayı korumaya çalışanlara küfür eden, buranın ihalesini telefonla aldım diyerek milyonlara yalan söyleyen biri işte muhatap olduğumuz kişi.

Tepki
5
İsim
atilla koşan
iztuzu na destek amaçlı istanbul da bir tur düzenlenirse seve seve katılırım.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Twitter`da iztuzudayanisma adlı twitter sayfasının açıklaması.
Umarım bundan sonraki süreçte aynı şekilde kararlılıkla devam eder ve başarıyla sonuçlanır.

B62lVPCIIAEsEAX.png

İlgili (link)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Levent

Bir haftadır Ankara'da olmadığım için cevap veremedim; kusura bakma. Bu konuda Çevre Bakanı en son şu şekilde konuşmuş: (link)

Umarım bakan sözünde durur ve buraya gerçekten de şemsiye, şezlong vs sokulmaz.

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
bence iztuzu'na güzel bir cami yakışır. bknz: koşuyolu validebağ korusu. Otopark ile girilemeyince sermaye kullanıldı

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir inşaat mühendisi olarak bizim memleketimiz maalesef gözünü paradan başka birşey görmeyen beton sevdalısı sığırlarla dolu.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Levent

Çevre bakanının son açıklamasına göre İztuzu, belediye dahil hiç kimseye, hiçbir şekilde ihaleye açılmayacakmış. Dediğine göre şezlonglarla ve şemsiyelerle kaplumbağalar öldürtülmüşmüş. Ülkenin bakanlarından birinin dediğine bakın: "öldürtülmüş"! Kiralık katil mi tuttular kaplumbağaları öldürmek için? Adamın niyetinin ne olduğu belli; madem benim adamım oradan para kazanamayacak -dolayısıyla ben de kazanamayacağım-, o halde kimse para kazanmasın. Çocukça bir şey... Ama ne olursa olsun, bu karar, kabadayı bir iş adamının oraya aqua park açıp, jet skiler, muzlar getirip çevreye zarar vermesinden çok daha iyidir. Kumsalın temizlenmesi sorunu da hallolursa, bu karar beni şimdilik mutlu etmeye yeter diyebilirim.

@Onur İlker Gündoğdu

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Ya bırakın şu adamları da biraz kumla falan oynasınlar.
Ya da en iyisi kimse girmesin. Şu coğrafyada, hayvancıkların da kendine özel bir yeri olsun.

• Beğen

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@can onur
Gezi'de de olay çıktı ama noldu söndürdüler.Hiçbir şey olmaz,bu adamlar medyayı elinde tuttuğu sürece korkmadan her şeyi yapabilecekler.Bu halk da dünyayı kendi oturduğu sokaktan ibaret sanmaya devam etsin :)

• Beğen