Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İznik Tavsiye

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında yusuf samet yaraş tarafından paylaşıldı.

1. yusuf samet yaraş

yusuf samet yaraş Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,

küçük bir kaç sorum olacak, önümüzdeki hafta cuma cumartesi pazar istanbul'dan iznik'e kız arkadaşım ile gitmeyi düşünüyoruz. Cuma 13.00 gibi Yalova'da olacağız. Ama şöyle bir sorun var kız arkadaşımın kondüsyonu zayıf. Sizin önerebileceğiniz uygun bir rota var mıdır? İlla ki tek günde gelmemiz gerekmiyor, fakat yol üzerinde konaklayabileceğimiz bir pansiyon vb. olması gerekiyor. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum. Son olarak iznik merkezde uygun fiyatlı kalabileceğimiz bir pansiyon önerebilirseniz çok makbule geçer.

Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler...

2. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    gunaydın.benım de cok sevdıgım bır parkur.oncelıklı tavsıyem sabah daha erken saatte cıkmanız olacaktır.yoruldukca dınlenmek ıcın bol bol zamanınız kalır.
    ıznık ıcınde bırkac otel ve kucuk pansıyon var.golun kenarında caybahcesının arkasında guzel bır otelı hatırlıyorum ama adını hatırlamıyorum maalesef.bu mevsımde de cok guzeldır oralar.

3. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Kuzey rotası güneye oranla daha az eğimlidir. Ama manzara açısından güneyi tavsiye ederim. 2 günlük bir tur için gidişi kuzey dönüşü güneyden yapabilirsiniz. Biz gittiğimizde İznik'te Kaynarca pansiyonda kalmıştık. Sanırım adresi kaynarca.net'ti veya araya da bilirsiniz Internet'ten

Kazasız ve keifli turlar.

five

4. yusuf samet yaraş

Seviye:

Öncelikle öneriniz için çok teşekkür ederim, biz şimdilik taşköprü ilyasköy kızderbent üzerinden gitmeyi düşünüyoruz, daha önce ben kendim hem güney hem de kuzeyden gölü dolaşmıştım ama orhangazi yalova arası trafik yoğun olduğu için çok sevmemiştim, fakat bu söylediğim rotanın zorluğu nedir onu bilmiyorum.

Kaynarca pansiyonu da aradım fakat çiftlerden evlilik cüzdanı istiyorlarmış, kesinlikle kabul etmiyoruz gibi şeyler söylediler:boese157:
    yeni yerlere bakıyorum şimdi

5. yusuf samet yaraş

Seviye:
    maalesef gelebileceğimiz en erken saat bu ben de on on bir gibi yalova'da olmak istiyorum en azından ama feribot saatleri tutmuyo maalesef:(

6. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    bekar çiftler olarak pansiyon bulmanız kolay değil. bence de konaklamadan eve dönebilecek şekilde bir program yapın, ki bu da sabah saat 6 da çıkmakla olur. demiryoluna bir şekilde iner, sabah saat 5 ten itibaren çalışmaya başlayan banliyö treniyle gebzeye ordan da eskihisara iner, öğlen başlamayı düşündüğünüz saatte yolu yarılamış bile olursunuz. turcuların büyük bölümü böyle yapıyor. konaklama derseniz, ayrı odalar veya ayrı pansiyonlar veya çadır da bir alternatif.

7. yusuf samet yaraş

Seviye:
    sarıyerden (hatta biraz daha uzağından) yola çıkacağımız için söylediğim gibi en hızlı o saatlerde yalovada olabiliyoruz, internette bir kaç otel pansiyon buldum fakat hiç biri evlilik cüzdanı olmadan misafir kabul etmediklerini (eminim yabancılardan da istiyorlardır!!!) söylediler. Hala bakıyorum, eğer bulabilirsem camping alanı da olur fakat iznikte yok sanırım:(

8. Ekrem Erten

Ekrem Erten Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlyasköy yolunda çok rampa var, kondisyonsuz biri o yolda çok çok zorlanır. Altınova'dan içeri giren yol nispeten en düzü.
    İstanbul'un neresinde oturuyosunuz bilmiyorum ama ilk trenle gebze, ordan da topçular yapıp tura başlamak en mantıklısı. Çadır kurmayacaksanız yola erken çıkmak önemli. Topçular'dan 8 km sonra Altınova'da "İznik 55km" tabelası geliyor, sonra tabelayı takip edince İznik'e çıkıyor yol zten. Kondisyonsuz biri Topçular-İznik arasını 7-8 saatte alır, ona göre hesap yapın artık.

9. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    telefonda sorduğun için kabul etmiyoruz demişlerdir, belki emniyetten arıyorlardır diye.... Gittiğinde nişanlım dersin, düzgünce izah edersin sorun olmaz, hatta sen hiçbirşey deme onlar sormaz bile.

10. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Bu rota ana yoldan daha dik yerler barındırıyor. Herhangi bir problemde, araç gereksiniminiz olursa sorun olabilir. (Arkadaşınızı düşünerek...)

Onun dışında da daha sakindir tabi. İznik'te kalacak yer probleminin olacacağını düşünmüyorum. Epeyce bir alternatif var. Ama turların olduğu vakitler her yer dolu olabiliyor.

Selamlar

five