Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iznik ıı.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Hasip Çehre tarafından paylaşıldı.

1. Hasip Çehre

Hasip Çehre Onursal Üye

Seviye:
    Pazar 28-08-2011 Karaköyden ilk Vapur ile ( 06:30 ) yetişemeyen olursa 07:00 vapuru ile geçer önce gidenler yada arşıdakiler Haydarpaşada bekler...07:00 Vapurunun gelmesi ile Trenle Gebze Feribot Topçular ve tur başlar...Tavşanlı ,Örencik,Sermayecik üzerinden gölü dönecek olanlar Üreğil'e İznik e devam edecekler Çakırlıya oradan göle incekler Gölü dönecek olanlar Orhan gazi üzerinden Solöz ,Narlıca istikametinden İznik e varacaklar İznikte büyük mola ( max 1 saat ) aldıktan sonra Çakırlı köyünden aynı dağ etaplarına girlierek Topçulara dönülecek...
    Gölü dönmeyecek olanlar çok daha az mesafe yapacaklar ama yinede seri hareket etmekte fayda olur...
    zamana karşı bi tur olacak...Avrupa yakasından gelecekler zamanla yarışacak....Anadolu yakasından gelenlere sorun yok...

Etap teknik özellikleri : Topçulardan İzmit istikametine bir kaç km ilerledikten sonra sağa Tavşanlıya giriliyor hemen dik rampa başlıyor 13% ve 18% arasında değişen eğimlerde 6km tırmanış var kısa iniş ve düzlüklerden sonra 10% ve 22%değişen eğimlerde bir uzun tırmanış var toplamda 18km civarı tırmanılarak en yüksek noktaya varılıyor bundan sonra kesintisiz olarak -12% eğimle göle ulaşılıyor...gölün diğer tarafında kısa kısa bir kaç çıkış var ama önemli değil İznik tarafındada çok etkili çıkış yok..Gölü dönecekler için en önemli faktör rüzgar olacaktr...

Etap görsel özellikleri : Turun tırmanış ve iniş kısmı dağ köylerinin arasından olacağı için mükemmel bir doğa arasında bi sürüş olacak en yüksek noktadan gölün manzarasının seyri müthiş keyifli zaten bu rota Mavi Yeşil Yol olarak biliniyor....gölün etrafını dönmenin görsel anlamda çok fazla cazibesi yok ama pisikolajik olarak tam tur yapmanın keyfi var zaman zaman aeytin bahçelerinin arasından sürmek keyifli, İznik i anlatmaya gerek yok zaten tarihi ve kültürel mirasıyla eşsiz yerlerden bi tanesi...

dağ etabında zaman zaman yol mıcır ve gevşek illa dişli lastiğe gerek yok ama lastik kalınlığınızın en az 1,50 olmasında fayda var sürüş konforu ve daha fazla güvenlik için iyi çalışan amortisör ve disk fren avantaj olacaktır...gölün etrafı kaymak sıcak asfalt olmadığı için vibrasyon hissedilebilir en iyi izolasyon hızı yükseltmek olacaktır....

katılacak arkadaşları bekleriz...

Not : Tur katılım ve hava durumuna göre ertelenebilir yada iptal edilebilir...

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aytek başarılar ben polinezde arkadaşlar ile çalışma yapacağım 4 eylülde gene bi çalışma bıçkıdere ,,akabinde gene 18 eylülde iznik ,,,,,,,helal babo,,,,,,

3. Hasip Çehre

Hasip Çehre Onursal Üye

Seviye:
    Uzun tur için etap profili aşağıdaki gibidir kısa tur yapacak arkadaşlar iniş ve çıkışlar dışında düz sektörde çok daha az sürecekler...

<script src='http://img830.imageshack.us/shareable/?i=dscf5507.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>

4. Hasip Çehre

Hasip Çehre Onursal Üye

Seviye:

Çavuş Volkanın çok hoşuna gitmiş İznik Etabı...istersen gel kısa turu bu sefer yaparsın gibime geliyor yada Boyalıcadan dönersin vadiden kısa bir tırmanıştan sonra vadi içinden...çok zorlamaz...

Mehmet Ser bunu beğendi.
  5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aytek kısa yol yapacağımdan eminimde ama arkadaşlara ayıp olur, onlar ile bi çalışma yapalım aytek sonra 4 eylülde bıçkıdere de olacağız bu arkadaşlar benim için önemli şu açıdan onlar iznik i başarabilecekler bütün amaç onlar ile çalışıp 18 eylülde iznik i arkadaşlarımın alabilmesi derdim bu aytek zati 18 eylülde beraberik babo orda 18 eylülde sen uzundan alırsın yolu senle iznik köftede buluşuruz dönüşü sen çakırcıdan alırsın işin zorunu yaparsın biz seni topçularda yakalamaya çalışırız zati biliyorsun volkan ve sen o yolu fena yediniz şahidim ,,,volki herhal 18 inde burda değil ,,,,,,,

6. Eren Boz

Eren Boz Kıdemli Üye

Seviye:
    ben de o gün bahsettiğiniz yöntemle sabah karaköyden ilk vapurla haydarpaşa trenle eskihisar yapacağım, benim amacım bursaya(evime) gitmek, turun belki bir kısmında size katılabilirim, duruma göre, trende artık karar verilir :D

7. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aytekin abi ertelenme olayı yok dimi eylülün 4 ü gibi yada 29 Ağustos gibi ?

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    mehmet aytek 18 eylülde bizim ile şeref konuğu olarak,,, bu arada başka yere mesaj düşmüş aytek ,bu pazar rota değişmiş anladığım kadarıyle, kilyos tarafındalar, bu iznik olmayacak ama 18 eylülde hazır kıta panzerler şeref konuğunu ağarlayacak iznikte,,,

Mehmet Ser bunu beğendi.
  9. Hasip Çehre

Hasip Çehre Onursal Üye

Seviye:
    beyler bi saniye telaş yok...

Mehmet Ser bunu beğendi.
  10. Hasip Çehre

Hasip Çehre Onursal Üye

Seviye:

Memo bu tur tombaladan çıktı süriz yani çokta kesin değil hava durumunu takip ediyoruz gerçi yağış ihtimali oldukça zayıfladı akşam kesin kararı veririz yarın 28 Ağustos diğer tarihler Çavuşta....

11. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tamam Aytekin abi. Sizinle uzun performasn turlarına çıkmak bi nasip olmadı bu yüzden yakın takipteyim. :)

12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ne bilek yahu öte tarafa atmışsın bi mesaj pazar kilyos deyince acaip rampa var orda sabihaya benzemezki ora

:) :) :) :) :) :)

,,,kokoda duvara toslamıştık 100 km nin üstüne geçen sene dehşet tempolar gördüm ,,,

:in: :in: :in:

bana acımadın aytek ama acımak yok kitabımızda acıma güç eksilttirir ,,tempolu dehşet sürüşlerde sen ve onur ile yaptığımız o tempoların sürüş disiplini çok farklı idi ,,orda a- b takım yok orda herkez tek performansına güvenen gelirdi genede bi barış geldi başkada oltaya takılan olmadı ,,

evet diğer tarihler 4 eylül bıçkıdere olmalı ki 18 eylül iznik e hazır olayım ,,,

13. Hasip Çehre

Hasip Çehre Onursal Üye

Seviye:
    Çavuş karşıdaki iki guruba davet gönderdim ama geleceklerini düşünmüyorum biz yinede görevimizi yapalım biz oraya çok gittik ama yüzümüze bakan bile olmadı neyse herkesin kendi ayıbı....hem zaten sonradan gördüm sürüş emniyetinde acayip çatlaklar varmış bize göre değil...

biliyosun bazı kazalar geçirdim bunlarda bende belki 0 hata vardı ama yinede her zaman önce emniyet diyoruz hatadan kaynaklanan kazalara tahammülüm yok !!!!!!!!!bizim çocuklar bilir hata olduğu zaman naptığımı asla af yok musamma yok !!!!!!!!
    bir gün bile bisikletten ayrı kalmak koyar bize onun için emniyetli binelim hep binelim biz tedbiri alalım takdiri ilahi....

Bahadır ATILGAN bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    doğrudur .....:in: :in: :in: :in:

15. Hasip Çehre

Hasip Çehre Onursal Üye

Seviye:
    Tur iptal yarın klasik boğaz yapıyorum....

16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aytek başarılar dostlar ile bu gün prova yapacağız hedefimiz iznik olacak ayrıca cilayı 4 eylülde sıkı bıçkıderede yapacağızki iznik i avucumuz içine alalım iznikte ben kısa yolu seçeceğim aytek isteyen hızlı olan arkadaşlar seni seçebilir zorlama olmaz herhal,,,,a-b takımı var gene a takımda düşük tempo arkadaşlar var onlar imtihanda olacak bu gün polinezde ve 4 eylülde bıçkıderede ama bıçkıdere oldukça zor olacak ,,,,,,,,,,,,,