İznik Gölü çevresinde tur atmak......

Tepki
11
Merhaba! Amatör bir yol bisikleti kullanıcısıym. İstabuldan vapurla Yalova'ya ordan, İznik gölü çevresinde tur atıp geldiğim yoldan tekrar İstambula dönmeyi düşünüyorum. Bu gezide bana eşlik etmek isteyen arkadaşlar arıyorum. özellikle uzun yol tecrübesi olan bisikletseverlerin de ilgileneceğini umuyorum. Tarihi henüz belirlemedim:)

Utku

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tarihi ilk önce bir belirleyin. Neden olmasın. Siz önce bi tarihi belirleyin bence düşünen çok arkadaş olacağına eminim. Bir gün yeterli olursa (günübirlik) ben düşünürüm. Tur hakkında daha detaylı bilgiler bekliyoruz. (Kaç km. vs.)

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Yalova'dan İznik'e nasıl gitmeyi düşünüyorsunuz ? ayrıca sanırım bir gece konaklamalı falan olacak ? ben kendimce hesaplıyorumda bir gün yetmiyor

hypromellose

Aktif Üye
Tepki
431
@Bahtsız

Merhaba Marmaris de yaşıyorum ama aslen iznikliyim. ve yarın sabah iznikte olacağım, yaklaşık 10 gün kadar iznikteyim... mail atarsanız birşeyler yapabiliriz...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Antares

Sanırım Yalova'dan İznik pedallanacak benim anladığım kadarıyla. Bahtsız kardeş detaylı bilgi verirse iyi olur. Ben yalova Termal kaplıcalarına gitmiştim, oradan Göynük'e geçmem gerekti. Daha önce planlarını yapmıştım, haritadan kendime bir kestirme yol bulmuştum ama yolu köylülerden sorarak zor buldum fakat bulduğum yol köylerin arasından dar ama mükemmel yollardı çok çabuk İznik'e ulaştım ve İznik üzerinden Göynük'e geçtim. Fakat Yalova'dan İznik'e geçmek kaç km. sürdü hatırlamıyorum. Sadece kısa sürdü gibime geldi. Bisikletle ne kadar sürer. İznik'li arkadaş yardımcı olursa memnun oluruz.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bahtsız merhaba,
19-20 Mayıs'ta aynı turu yapmıştık. Sabah Pendik feribotuna (07:00) yetişip Yalova'dan saat 08:00 civarında hareket etmiştik. Süpürgelik'in tepesine varmamız 2 saat kadar sürdü. Sonraki 20 dakika da iniş. Saat 15:00 - 15:30 arasında da İznik'te olmuştuk. İstanbul'a geç saatte varmayı göze alırsanız günübirlik olabilir. Ama güney parkurun keyfi sabahleyin çıkıyor.
Detay için : (link)

İyi turlar.

five

Tepki
11
İlginize teşekkür ederim!!

"five" ın dediği gibi düşündüm aslında. sabah pendikten feribotla yalovaya geçip bisikletle önce Orhangazi'ye, gölün güney kıyılarından İznik'e ulaşmayı, gölün kuzey kıyısından tekrar Orhangazi üzerinden Yalova ve tekrar feribotla Pendik'e. Yalova'dan çıkıp tekrar Yalova'ya dönmemiz ortalama 150 km oluyor, bunun yanında feribotta ve İstanbu içinde geçecek zaman ve yolu da eklemek gerekiyor...

Tarih için de katılmak isteyen arkadaşlarla ortak bi karar almamız daha uygun olacak diye düşünüyorum.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalnız pendik başlangıcı İstanbul için mesela Avrupa yakasından katılmayı düşünen arkadaşlara zor olacak ben Yenikapı-Yalova olarak tahmin etmiştim.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Tecrübe ile sabittir. Bir inceleyin isterseniz...

(link)

Ben tekrarlayabilirim aynı geziyi ancak vakit ne zaman?

• Beğen
Tepkiler: N.Utku Yamaner

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bahtsız

Avrupa yakasından katılıyorsanız mesela Pendik'ten nasıl geçmeyi düşünmüştünüz paylaşırsanız, hangisi daha kısa, daha kolay olursa öyle yapalım. Birde bu güzergah günübirlik geziye uygun mudur?

@nuhcan

Bu turu günübirlik yapabilir miyiz? Sizin gittiğniz Pendik güzergahından mı gidelim, yoksa Yenikapıda'dan direk Deniz otobüsü ile Yalova'ya mı geçelim, Anladığım kadarıyla, siz 13:05'te İznik gölü'nde balık lokantasında olmuşsunuz. Tavsiyelerinizi bekleriz.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Günübirlik tadına varamazsınız, çok sıkıştırırsınız..

Bence o kadar pedal bastıktan sonra yeşilliklerin ve temiz havanın tadını çıkartmalısınız...

Şu an pansiyonlar ucuzdur. Şehir merkezinde birkaç pansiyon var ancak bisikletli görünce TURİST FİYATI istiyorlar. Buna rağmen bu mevsimde eliniz kuvvetli olur, pazarlık yapabilirsiniz.

Sonuçta yalova'dan gideceğiniz için, yalova'ya pendikten gitmek veya Yenikapıdan gitmek arasında bir fark görmüyorum.

Eğer Avrupa yakasındaysanız bence Yenikapıdan gidin. Amaç İznik olduğuna göre İstanbul içinde pedal basmak boşa efor harcamaktır sanırım...

Yalnız sakın Kartal deniz otobüsünü kullanmayın. Çünkü bisikletler dışarıya bağlanıyor ve gelen dalgalarla bisikletleriniz tuzlu su ile yıkanıyor. Tuzlu suyun bisiklet aksamına vereceği zararı eminim gayet iyi tahmin edersiniz...

Anadolu yakasından gelenlerle Yalova'da buluşulup yola devam edilebilir...

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanırım ben ancak günübirlik yapabilirim. Olmazsa diğer arkadaşlar bir gece konaklamalı gider. Bakalım burada konuşalım.

Tepki
11
Aslında ben de günübirlik bir gezi olarak düşünmüştüm. bir günde bu yolun yapılabileceği sanıyorum.
Ve de Nuhcan'ın haklı, İstanbul içinde boşa yorulmayalım, Anadolu yakasından gelecek arkadaşlarla Yalovada buluşmak daha mantıklı görünüyor bu durumda.
Peki uygun zamanlarınız nelerdir???
Benim hafta sonlarım ve perşembelerim boş yine de size uymaya çalışırım. bayram içinde de olabilir

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bahtsız

Bayram'da herkese uymayabilir. Onun dışında Cumartesi-pazar bende boşum.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Ne oldu vaz mı geçtiniz?

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dediğim gibi ben ancak günübirlik katılırım ve birde şugün olsun bugün olsun denilirse herkes kafasına göre bir gün ister. Böyle turlarda uygun bir tarih belirlenir, katılma imkanı olan katılır olmayan katılamaz, yoksa böyle olursa kimse organize olamaz gerçi havalarda çok bozdu, çok soğudu. Bakalım hayırlısı.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gelin biz şu turu makul bir zamanda günübirlik deneyelim. Olmazsa sabah güneş doğmadan yola çıkarız diyeceğim demesinede bakalım Yenikapı'dan Yalova'ya vapur var mı? :D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Bu geziden vazgeçmeyin...
İştahınızı kabartması bakımından size bir İznik gezi albümü de benden olsun..
Buyurun:>> (link)