Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmit-Yuvacık ve Mangal-3 Eylül 2011-

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında emin tak tarafından paylaşıldı.

1. emin tak

emin tak Aktif Üye

Seviye:
    Geziyi yayınlamak için pek bir fırsatım olmamıştı bugün henüz yükleyebildim.
    3 Eylül'de yağmur tedirginliğiyle geç başladığmız (saat 1 gibi) gezide, Ahmet Faruk ile birlikte Haydarpaşa'dan İzmit'e banliyo treniyle yol aldık. İzmit çok ilginç bir şehir bir anda şehirden kaybolma,çok güzel yeşilliklere dalma imkanına sahip.Bisikletle bile 10 dakkada apayrı bir dünyaya giriyor insan.

Uploaded with ImageShack.us

Ve tırmanışa geçiyoruz.Sonunda baraj gözüküyor...

Reklam...

Mangalında sabırsızlığı,havanında kararma korkusuyla manzaranın tadını kaçırma telaşı, hepsini bir arada yaşayıp,fotoğraflıyoruz..

Barajda güvenlikte duran abiler sağolsunlar bize mangal yapmak için çok güzel bir yer tarif ediyorlar baraj manzaralı.Mangaldan sonra bir de bize çay ve taze ceviz ikram ediyorlar sağolsunlar.Ve bentten geçerken...

Her pozunu beğendiğim ama kendisinin beğenemediği Ahmet Faruk=)

Mangal ateşine nihayet geçtik artık..

Masamız,manzaramız hamdolsun süperdi...

Ve pişsin artık sucuklar...

Tabi kararsada hava azimle devam ediyoruz,Çin'den gelen Cree Led fener baya iş görüyor MaşaAllah xenon far gibi...

Bize çok yardımcı olan abimiz..Sucuğun ağırlığından sonra çaylar çok güzel gitti.Hoş sohbet bir abi ve çok yardımcı oldu sağolsun. Bir daha bekleriz buralara dedi ve ayrıldık...

Barajdan ayrılır ayrılmaz,Ahmet Faruk'un ön tekeri indi.İstanbul'dan taa buraya kadar Boğaz yolunda takılan çapari kancası tıpa görevi görmüş.Ama sonunda çıkmış.Koyuluyoruz değiştirmeye...

İçlastiği değiştirdikten sonra bir araba durdu ve bir abi problem olup olmadığını sordu. Takımları indirip Ahmet Faruk'un bisikletinin fren ayarlarını yaptı sağolsun o da eski bisikletçilerdenmiş.Şimdilerde süremiyormuş. İzmit'te insanlar baya yardımcı oldu bize..
    Yukarıdan İzmit manzarası

Hızla rampa iniyoruz o çıktığımız yolları 10 dakkada bitiriyoruz.Sahilden İzmit ışık süzmesi.

Ben bu fotğraflar çekilirken elma yiyorum Ahmet Faruk'ta güzel fotoğraflar çıkarmaya çalışıyor ama son Adapazarı ekspresinin saatinden haberdar değiliz=)Neyse İzmit'e varıyoruz ve yanımızdan son tren geçiyor.Tabi gara vardığımızda öğreniyoruz onun son tren olduğunu..Benim ve Ahmetinde ertesi gün dersler var.Gardaki görevli sağolsun 5 dk'ya Boğaziçi ekspresi gelecek diye bize hemen bilet kesiyor.İyi ki o trene kalmış konfor süper!

Ve dalıyorum uyumaya...

65 km'ye yakın bir tur oldu,kendimizi çokta yormadan güzel bir gezi yapmış olduk...

2. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gerçekten çok güzel bir tur olmuş İzmit'i görmek lazımmış bisikletle bunu anladım ayağınıza sağlık:)

emin tak bunu beğendi.
  3. Vedat Jitan

Vedat Jitan Üye

Seviye:
    tebrik ederim

4. emin tak

emin tak Aktif Üye

Seviye:
    Unuttuğum bir teşekkür var. Kadir Ayıntap'ın gezilerinden ilham aldığımızı söylemek isterim. Serindere olacaktı ama bir dahakine İnşaallah...

Ama bu rota da güzel, barajın karşısında masalar hazır , mangala müsait ve kimsecikler yok.. Fotoğrafçılar içinse mükemmel yerler mevcut,onlar hemen gitsin=)

5. Dinçer ÜNSAL

Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geziniz ve fotoğraflarınız harika. Makinanız iyi olmalı. ;)

emin tak bunu beğendi.
  6. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Emin kardeşim, öncelikle harika resimler için teşekkür ederim. Çok güzel resimler çekmişsiniz. Paylaşımınız için sağ olun.

emin tak bunu beğendi.
  7. semih koca

semih koca Aktif Üye

Seviye:
    izmitte bu kadar guzel yerler oldugunu bilmiyordum cok guzel bir tur