Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmit' te Sonbahar Keyfi Turu.

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Gezi tarihi 18.11.2007 Pazar.

İki Matrix' in İzmit' te Adliye Sarayı' nın ordaki börekçide duygu yüklü buluşması.

Özgüç ve inekler..

Çoban hanımefendi ve büyükbaş hayvanları.

İzmit Ovası' nda inekler..

Puslu bir Kartepe manzarası.

Sonbahar moduna bürünmüş tepeler ve alt tarafta gübre yığını.

Machoo ve Özgüç büyük bir ağacın altında..

Daha yükseklerden puslu bir Kartepe manzarası daha.

Özgüç’ ün yoldan çıktığı anlar oldu :)

Özgüç ve Macho pınar görünce dayanamıyorlar..

Devamı gelecek inşallah..

2. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    merakla bekliyorum abi devamını muhteşem bir geziydi...

Machoo ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bay mineral tebrik ederim. Senin resimlerinin takipçiyim çünkü çok güzel resimler çekiyorsun. Seni tekrar tekrar yürekten tebrik ederim.

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  4. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Pınarın olduğu yerden sonbahar manzaraları.

Pınarın olduğu yerde köy girişi.

Pınar molasında öz portrem.

Yolda bir manzara noktası daha.. Baş aktör, günün yıldızı Kartepe..

Çoğu zaman böyle manzaralarda yol aldık.

Bu fotoğrafı çektikten kısa süre sonra fotoğrafta görünen yolda 62.5 km/h’ ye çıkarak günün rekorunu kırdım. Yer Balören Köyü yakınları.

Akmeşe yakınlarındaki Balören Köyü’ nde köy ekmeği nereden bulurum diye köy hanımlarına sorayım dedim. Bana evlerinden hediye olarak büyük bir tane gerçek köy ekmeği getirdiler. Annem köy ekmeğine bayılır.. Tabi haliyle ekmek evime güzel bir hediye oldu.. Köy hanımlarına ne kadar teşekkür etsem azdır. Ellerine sağlık.

Balören Köyü’ nde durakladığımız nokta tesadüfen Özgüç’ ün sınıf arkadaşlarından birinin evinin önü çıkınca hasret giderme ortamı doğdu. Arkadaşı dedi: “Sen nereden çıktın? Özgüç dedi: “Hiiiçç gezmeye çıkmıştık..

Köyün küçük hanım ve beyfendilerine poz verdirme çabası.

Fotoğraflar konuşsun isterseniz.. Allah anne ve babalarına bağışlasın.. Sağlıkla, başarıyla büyüsünler.. Bence çok fotojenikler..

Turu aslında Akmeşe üzerinden Adapazarı’ na doğru uzatıp trenle dönmeyi planlıyorduk ama yağmur ihtimali baş gösterince kestirme bir toprak yoldan Bayraktar Köyü üzerinden Köseköy’ e indik. Köseköy Garı’ nın yanından, demiryolu boyundan İzmit’ e uzanan yola çıkıp evlerimize vardık.

Son söz: Bir kaç damla dışında yağmurla karşılaşmadık. Bazen kuvvetlenir gibi olan rüzgar vardı ama kayda değer değildi. Fotoğrafların anlattığı üzere çok nefis manzaralarla karşılaştık. Hava kapalı olduğundan portfolyoma girebilecek çok az çalışma çıktı. Geçtiğimiz köylerde karşılaştığımız köpek sayısını hatırlamıyorum. O kadar çoklardı ki.... Fakat çok şükür ki tehlike yaratacak köpek sayısı bir elin parmaklarını geçmedi. Tavuk sayısı ise İzmit merkezdekiler dahi karşılaştığımız insan sayısından daha fazlaydı :)

Toprak yola girmeden hemen önce bir kaç tavuğu 40 km/h civarı ile giderken önümüze kattık. Büyük bir kargaşa çıkınca çevredeki bir evin bağlı olmayan azgın köpişi bize doğru hamle yapmaya başladı. Ben ve Machoo ön taraftan pedallamaya devam ettik. Arkada kalan Özgüç kaçamayacağını düşünerek gidonu sağ taraftaki tarlaya doğru kırarak ve dolasıyla tarlaya girerek köpekten kurtuldu. Özgüç düşmeden durumu atlattı. Günün en büyük köpek tehlikesi o idi.

Son fotoğraf: Gezi gününde İzmit’ te gün batımı.

Tavsiyem: Siz siz olun bu son iki haftayı turlamak için değerlendirmeyi unutmayın. Hangi ilde yaşıyor olsanız da çok çok nefis son bahar manzaralarının içerisinde bulunmak için en uygun vakitteyiz.

Sevgi ve selamlarımla..

5. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ben eve giderken azda olsa yağmura yakalandım,yağmurun ilk yağdığı anda tekerlerim çok pis kaydı,herhangi bir kaza olmadan eve dönebildim :) köyde yaşayan insanlar çok canayakındı gerçekden hem doğa hem insanları bakımından mükemmel bir yerde gezdik...

Nuri Kongur, Machoo ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  6. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok güzel resimler paylaşım için teşekür ederim

7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Baymineral senin rekor kırdığın yerde giderken arkadan çekildiğiniz resmi nasıl çekdiniz fotoğraf makinesini bırakmış gitmiş gibi :)

8. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Üç kişiydik.. Kamera arkasında tabiki ben..

Günün hız rekorunun kırıldığı yer dediğin fotoğraf değil. Onun altındaki.. Fotoğrafta bisikletçi olmayan, ince uzun devam eden yolun olduğu fotoğraf..

Teşekkürler.. :)

9. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Paylaşım için, güzel fotolar için, güzel bisikletler için, emeğiniz için ve bilvesile inekler için tşk. ler. :)

Machoo bunu beğendi.
  10. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Mesut Abi senden esinlendim. Artık etkinlik görüntülerini en kısa zamanda eklemeye gayret ediyorum.

Teşekkürler..

11. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Valla, herşey vaktinde tatlı... Yemeğin bile çok soğuyanı tad vermez.
    En iyisini yapmışsın. Yükle gitsin. Yükledinde fotoları bitirdin mi, git bir tur daha yap, sonra gel onu da yükle.. hayat yükleme boşaltmadan başka birşey değil zaten...

Senin gezi biraz romantik macera tarzı olmuş. Ekşın değil yani.. Bizimkiler de genelde macera türü..
    Yakında yüzüklerin efendisi (iron kardeşliği) bölümünün çekimlerine başlıycaz. :)

12. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Ya abi şu imageshack bana sıkkınlık veriyor. Her zaman toplu yükleme yapamıyorum. Bugünküleri tek tek yüklemek zorunda kaldım. Farklı bir yükleme sitesi varsa öğrenmek istiyorum.. İmagevenue de imageshackten beter..

13. Machoo

Machoo Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar gezi muhteşemdi.Yine böle bi tur yapmak için sabırsızlanıyorum ama havalar buna müsade edermi bilemiyorum doğa ile başbaşa olmak insana müthiş bi özgüven kazandırıyor bu turda en hoşuma giden şey içindeki suyu bitirdigim şişeyi dalgınlıkla rasgele fırlattım baymineral arkadaşım bana "machoo şişee"dedi :in: hemen jeton düştü "pardon pardon"deyip şişeyi çantama attım "doğa turu yapıyoruz bari temiz bırakalım"diyen arkadaşımı candan kutluyorum...buhareketi birdaha yapmayacağım ve yapanları uyaracagım konusunda emim olabilisin baymineralciğim keşke hava biraz daha iyi olup adapazarına ulaşabilseydik...baymineral e özgüç e ve bize yol konusunda bilgi veren ,ekmek istedimizde "karnınız aç mı buyrun evimize gelin" diyen köylü vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler...

14. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Machoo bunu beğendi.