Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

izmit körfez ....

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında enver avcı tarafından paylaşıldı.

1. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    geçen haftalarda bu tura başladığımızda iki abimizin bisikletleri pelte çıkınca turumuzu yalovada kesmek zorunda kaldık.ama bu turu yapmıyacağımız anlamına gelmiyor.bu sabah saat 5 de kalkarak beşiktaşdaki toplanma yerine giderek beklemeye başladım.erken saat yüzünden kalkamayanlar oldu.bende hasan la karaköy iskelesinde buluşmak üzere yola çıktım çıkmaz olaydım yolda yeni aldığım telsizim düşmüş :( sağlık olsun diyerek haydarğaşa tren garına giderek start noktamız olan gebzeye doğru yola çıkarken kemal abi ve ayhan da katıldı bize.yoldan mehmet şeri alarak (speedy gonzales) gebzeye hareket ettik.son anda uzun turun sonunda eskihisar yokuşunu çıkmanın zor olacağını düşünerek ve her ihtimale karşı havanın erken saatlerde bozma ihtimalini hesaplayarak tura topçulardan başlamaya karar verdik.feribot ile karşıya geçerek turumuza başladık.gölcük civarında ayhan arkadaşımıza gelen telefon ile adapazarından trene binmek üzere yolcu ettikden sonra turumuza devam ettik.ve sonunda körfezi dönerek başlangıç noktamız olan gebzeye gelerek tren ile haydarpaşaya geri döndük.bu gün bana yeni bir telsize mal oldu.sağlık olsun demiycem bu defa içim sızladı vallahi.
    Sabah daha kargalar mamasını yemeden düştük yollara.yahu bu saatler de tur mu olur.hep hasanın halt yemesi :D

Uploaded with ImageShack.us
    Hasanın kızı…

Buda benim oğlum :D

Sabah saat 7 de haydarğaşa garı…

Korsan

Bu da kim…

Ayhan ve korsan kurbanlık koyun gibi gebzeye ulaşmamızı bekliyor..

Gizemli adam kemal abi.. :D

Gebzeye ulaşıyoruz nihayet

Şirinler…

……………

2. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    resimlerin devamı

Korsan satışda

Hasan kartala sen mi büyüksün benmi senin …. ….cam derken :D

Dağların zirvelerinde kar var.kartepe nasıldır acaba…

İlk kurban kemal abi oluyor…

O soğukda bol biberli mercimek çorbası adana kebap gibi gitti gerçekten.börekde süperdi…ama günün tek yemeği bu.başka yemek yiyemedik.ne yazıkki parasız aç sefil zavallı bisikletçileriz :D

Tanıştırayım.bu şirin kız çorbacı ustanın kızı Dilara.mavi ayakkabı kılıflarımı görünce nasıl gülmüştü :D:D:D

KORSANIN YAKITI BİTİNCE…

Mehmetin de yakıtı bitmiş…

Tır ile kapışırken :D

TURUMUZUN SONU GELİYOR..

3. Kadir AYINTAP

Kadir AYINTAP Forum Bağımlısı

Adı:
    Kadir
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar tebrik ediyorum...
    Uzun yorucu ve bir o kadarda zevkli bir tura imza atmışsınız tebrikler...
    Sabahın köründe akşamın karanlığına kadar pedal basmak herkese nasip olmaz :D
    15 sene gölcükte ikamet edip, deprem sonrası istanbula gelmiş biri olarak, bu parkur benim için farklı bir öneme sahip, eski anılarımı depreştirdiniz... bende daha evvel iki kez bu parkuru istanbuldan yalovaya pedallamıştım ve sizinde öyle yapacağınızı sanmıştım hatta korsan hasanla ve mehmetle bir gün evvelinde telefonda konuşup bilgi aldığımda istanbuldan yalovaya gideceğinizi sanıyordum ama son anda fikir değiştirip feribotla topculardan başlamakta akıllıca olmuş.... bu tura sadece Mehmetin kullandığı giro kasklada olsa katılmak güzeldi :D tüm ekibi kutluyorum katılan herkesin eline ayağına sağlık tek kelime ile harika bir tur olmuş... giden telsiz olsun Allah başka keder göstermesin :)

4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sabah 07.30 da bostancıdan basarak topçulara diye düşündüm son ana kadar accunun hava durumu iki saat yağmur deyince bende iptal dedim ekibe bostancıdan 3 kişi ile gelecektik ama kısmet olmadı accu engelledi evet bu tur gene yapılır yalnız benim için -0 altı risk oluşturmakta bu yaşta gebermeyelim zatürreden ,,,yağmur yağınca artık kaçacak delik arayacağım bu kış ,ocak şubat ,mart ,ben yokum sahalarda ne vakit olurum yağmur olmadığı zaman pazarları gelincede zart diye yağmur yağar adamı sinir eder hava ,,,
    evet düz yol antremanı olarak bence ideal bu yol tabi altta yol bisikleti olsa daha zevkli olur ,,,,,bi de haydar ile artık sezonu kapattım dostlar oradan trene artık binmem ,,,,,dönüş tren olacak o da gebzeden,,,

5. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    tebrikler..yoldaki eğim nasıldı genelde düz sanırım..kaç km tuttu.birgün bizde bu yola düşersek bilgimiz olsun..:) ayaklarınıza sağlık..

Hasan Bahri Toros bunu beğendi.
  6. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yahu neden herkes yollar hep düzlük falan diyor anlamadım.bildiğiniz tamamen düz bir yol varsa söyleseydinizde bizde oradan gitseydik .o yokuşları niye çıktık o zaman anlamadım.düz dediğiiz yollar topçulardan adapazarına kadar millet.sonrasında irili ufaklı rampalar var.toplamda bize 120 km falan yazdı ilyas bu tur

7. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yorucu, belki dondurucu ve eminim hepsine değecek kadar güzel bir tur olmuş. Tura, takım ruhu ile devam eden herkesi kutlarım.

enver avcı ve Hasan Bahri Toros bunu beğendi.
  8. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hangi ara benim fotoğrafımı çektiniz hiç farketmedim. Yalnız bu sabah tam bisikletimi alıp dışarı çıkacaktımki bir baktım arka terker de inmiş. Neyseki dün eve gelene kadar bir şey olmadı. Rampa konusuna gelince de Özellikle İzmit'ten sonra takır takır rampalar başladı. Ben ilk başta çıkacağımızı düşündüğüm rampaları ineceğimizi düşündüğümden küçük bir arızası olan kilitli pedallı bisikletimi almamamın acısını çektim. Bu tip yada daha uzun turlara çıkarken kesinlikle sağlam bir dış lastik ve takım taklavatın yerinde olması gerekiyor.

enver avcı bunu beğendi.
  9. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    yav Enver senin gibi yolların Fatihi nasıl böyle bir hata yapar :):):):):)

hadi topçular - izmit arasını bilmiyosun gebze - izmit yolunuda mı hiç geçmedin..:):):)):) Dilovası!!!!!!!!!:):):))

bizden kaçmak için terse döndünüz bizde vaybe ne kadar hızlılar yetişemiyoruz falan diyoduk..:):):)):):))::)

seninkine yağmurdan kaçarken doluya tutulmak denir..:):):)
    eskihisardan gebzeye çıkmaktan kortunuz dilovası rampasını gördünüz..:):):):):):)

neyse geçmiş olsun....

böyle böyle öğreneceksiniz..:):):):):):):)

enver avcı ve Bahadır ATILGAN bunu beğendi.
  10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver sen şimdi beni dinle ve hazırlan davetlisin ve şeref konuğu bostancıdan çıkacağız ve 113 km basarak 18 km rampa alacağız güzergah budur ve kartepe otelde duracağız akabinde 21 km ineceğiz suadiyeye ve ordan rahmiye üzerinden topçular 57 km toplam 188 km ama burda zor olan 113 km üstüne gelecek olan meşhur kartepe rampaları tam 18 km tırmanış bu tur değil turun zoru,,,,hasan ne dedi sana gittiğin yol yol değil dedi o hasan ve memo ki devirdİ kartepe rampalarını defalarca artık seninde bi mill olma zamanın geldi çünki o kartepe rampalarını görmeyen bisikletçi değil kim diyor bunu aytekin erzan ,,,şimdi bu çetin tur için herkez davetli kadir ayıntap, memo sen ,,,daha var 20 mayıs kim öle kim kala deme o gün çabuk gelir , yalnız bu turda serbest sürüş olacak yani herkez kendi yeteneğini ortaya koyacak ve partnerler birbirlerini bulacak bahtiyar ve erkan fena değildir ,,,benim derdim iyi adamları bi araya getirmek hasan için biraz şüpheliyim çünki onun doktor olayı var ve asla kalbini yormayacak,,bu tur ona zor gelir onu davet etmek istiyorum ama kalp ritm bozukluğu arada sırada adamı yoklarki bu etapta 113 km üstüne 18 km rampaya dalmak biraz adamı zorlar ,,evet ben beş ay bıçkıderelerde ter dökeceğim ekip ile...ve hazırlanacağım sırf bu olaya konsantre oldum artık senede bi tane böyle bi olay patlatmayı düşünüyorum bu tur bize 200 km ye patlar bi günde, 18 km boyunca harcayacağımız kaloriyi km ye vurursan yaklaşık böyle bi hesap çıkar herhalde ,şimdi çağatay bey de yol var kendisi hemde doktor ..ve aynı zamanda triatloncu o nunda gelme durumu var akabinde aytekinin ekibi göz kırpabilir soner -aytek ve onur çünki aytek i tanırım asla kaçırmaz bu olayı tam yola göre bi etap bu,,,evet durum budur enver üstad sen şeref konuğusun şimdi 20 mayısa bence odaklanalım,,,,

11. Hasan Bahri Toros

Hasan Bahri Toros Forum Demirbaşı

Seviye:
    İlyas enverin gittiği yol yol değil zaten :D Sakın hata edipte enverin düştüğü

yola düşme :D :D :D

Enver paşamız telsizide düşürmüş hıncını bizden aldı anlıyacağın :mad:

Arkadaşlar tura katılmak isteyipte uyuyakalan dostlarımıza :D Turu organize

eden Enver Paşamıza ve tura katılan dostlara teşekkür ediyorum

enver avcı bunu beğendi.
  12. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arabayla nereleri gezdiğimi bilsen böyle konuşmazdın ya neyse.şimdi gelelim diğerlerine.işin aslı sizler için kudret baba için gelmezler diyerek güzergahı değiştirdim.yoksa sizden kaçan sizin gibi olsun beee :D derdim sadece eskihisardan gebzeye çıkış değildi aslında.havaya fazla güvenemiyordum tura başlasakda.hiç belli olmaz değişebilir düşüncesi vardı kafamda.ama gökyüzüne bakarak en azından 2-3 saat kadar daha bozmayacağına emin olduktan sonra tam eskihisar ayrımında karar verdim buna.o ayrıma kadar bunu düşündüm.böylece o 2-3 saatlik kısımda toğçular tarafından adapazarına ulaşırız ve hava bozsada trene atlama şansımız olur dedim.ama 2-3 saatde adapazarını geçip topçular yalova istikametinde yakalansaydık terin üzerine yağmur kesin zatüre olurduk aytekin efendi.hepsi bi yana sana ''adamlar amma hızlı yakalayamadık'' dedirttiysek ne mutlu bize:D :D :D :p :p buda yeter bize...

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  13. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:

Enver Paşa size yetişecez diye bas allah bas ciğerlerimiz balon gibi oldu cancellara olsaydı anca bukadar basardı sırf sizinle bir süreliğinede olsa birlikte çevirmek için neyse zaten bizim hesaplarda tutmadı hava gerçekten soğuktu bazı yerlerde yerler yaş olduğu için bizde taa Pamukovaya kadar araçla gidip oradan Bilecik e kadar biraz çevirdik bu mevsimlerde her zaman evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor...ama ben biliyorum sen Çavuşun kurbanı oldun..:):):):):) her mesajında düz etap düz etap diye yazıyodu..:):):):) evet Topçular - İzmit arası ufak trefek bir kaç çıkış var ama önemli değil ama İzmit - Dilovası ciddidir...neyse herşeyde vardır bi hayır...günlerin kısa ve Pazar günleri akşam işe gitme zorunluluğum olduğu için tam günlük turlara katılamıyorum...sabah çıkıp öğlen fişi çekmem gerekiyor zati Cumartesi sabah işten çıkıyorum:( ama pedal çeviren herkes bir gün bir yerlerde mutlaka karşılaşır diye düşünüyorum...sağlıklı turlar dilerim..:):):)

enver avcı bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    beyler 23 ay treni unutun artık tren yok bu nedenle 20 mayıs ne olur allah bilir artık,,,,

:mad: :mad: :mad: :mad:

15. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    neden abi.hayırdır...:rolleyes:

16. Ozkan Aydin

Ozkan Aydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu turun tekrarı biraz daha uzun olarak havalar biraz ısınınca yapılacak Kudret abi.Olay biraz daha zorlaşacak ama: Kadıköy başlangıç-Çınarcıktan 18.30 Turyol'la dönüş.Sanada mutlaka haber verilecektir.
    :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :Skull-175 :Skull-175

17. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver şubat ayında tren raylarının onarımı var hızlı tren projesi bunun için tam 23 ay çalışma yapılacak yani iki sene haydarpaşadan adapazarına hiç bi tren yok artık ,gebzeye yok bu nedenle kartepe otel suya düşmüştür nedeni iş çok zor ve anlamıda yok tam ring etabı bostancı-izmit-maşukiye -kartepe otel suadiye rahmiye gölcük ve yalova yalovadan feribot olacak ama mayıs ayında en son feribot kaçta senin anlayacağın dönüş tam bi risk artık yani yorulanlar yetişmek için feribota kan ter içinde olacak ,,toplam bostancıdan yalova 200 km ,,bu kartepe otel artık yalovadan en son feribotun pendiğe ve yenikapıya kaçta olduğu ile doğru orantılı olacak,,

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    özkan hocam,,,şimdi yukarda yazdım 20 mayısta düşündüğüm etap var bostancıdan 200 km yazmakta yalova ama 18 km rampa çıkacağız kartepe otele artık trenler tam 2 yıl işlemeyecek, tren hattı çalışmayacak haydarpaşa susacak iki yıl .....evet 20 mayısa sende davetlisin diyecem ama iş yaş oldu durum yaz tarifesine bakıyor yani yalovadan son feribot yenikapıya ve pendiğe kaçta olacak koşullar iyi olursa kartepe otel olacak etap bostancı- izmit- maşukiyeden çıkış ve kartepe otel tam 113 km basacağız 18 km rampa suadiyeye iniş 21 km ve ordan yalovaya toplam tam 200 km dir avrupa yakadan gelenler km ekleyecekler iş zor ,,,,,

19. aykut yiğitel

aykut yiğitel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Oncelikle turu duzenleyerek bizlere birlikte bisiklete binme sansini taniyan Enver'e tesekkurlerimi iletirim. Cilginlar gibi pedallayan ekibin tabiki en zayif halkasi bendim :) Sagolsunlar Korsan Hasan, Mehmet, Enver ve İsmail ağabey sayesinde cok keyifli bir gezi oldu. Hepsine ayri ayri tesekkurlerimi iletiyorum ve birdahaki sefere gorusmek uzere diyorum.

Hasan Bahri Toros ve enver avcı bunu beğendi.
  20. Hasan Bahri Toros

Hasan Bahri Toros Forum Demirbaşı

Seviye: