izmit körfez turu...varmısınız :D

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
pazar günü yola çıkarak izmite doğru gitmeye karar vermiştik fakat yolda ani bir karar değişimi ile iznik gölünü dönmeye karar verdik.fakat yalovaya geçtiğimizde 2 arkadaşın bisikletlerinde çıkan sorunlar sebebiyle geri dönmek zorunda kaldık.yalova da pro bisikletlerden anlayan bir tamircide bulamayınca üzülerek geri döndük.ama turlarıma sık katılan dostlarım iyi bilir ağzımızdan çıkan rotayı yapmadan rahat edemeyiz.havalar soğudu.sıcak giyinmek önemli.tur beşiktaşda toplanıp kadıköyden başlayacak ve caddebostan sahilden devam ederek kartal tuzla gebze dilovası hereke izmit gölcük halıdere ulaşlı karamürsel dereköy altınova çiftlikköy yalova olarak tamamlanacak...yalovada mideyi doldurduktan sonra topçulara geçerek beşiktaşa geri döüyoruz.isteyen tren ile haydarpaşaya geçer isteyen pedal basar.fazla karanlığa kalmazsak ben dönüşte pedal çevirme taraftarıyım.ama karanlıkda riske girmekde doğru olmaz.turumuz geri dönüşde de pedal çevirenler için 250-260 km yazacak hemen hemen kilometrelerimize.tren kullananlar için 200 km kadar olacak.ben hava güzel olursa 25 aralıkda yiyelim bu güzergahı derim.önerilere açığım.hava yağışlı veya karlı olmazsa soğuk hava iptal ettirmez turumuzu.telsizlerimi yanıma alacağım.bende 4 adet var.isteyen yanında getirebilir.sırt çantası önermiyorum.uzun turda adamın sırtını ağrıtıyor.daha çok sele bagajlarını öneririm.içlik kıyafetler olmazsa olmaz.olan varsa termo özellikli korse faydalı.beli sıcak tutmak önemli.yüz maskesi bu tarz turlarda faydalı oluyor.ben 3-4 tane aldım.iskeletlisi bile var.süper keyifli.size insanların bakışlarını gördüğünüzde çok keyifleniyorsunuz :D tarih için önerisi olan varsa yazsın.diğer türlü 25 aralıkda 2011'in son sağlam turu bizden olsun diyorum.sabah saat 6 gibi çıkmamız gerekecek.fazla karanlığa kalmamak için erken çıkıp çok geç olmadan yola koyulmalıyız.lütfen kendine güvenmeyen cengaverlik yapmasın.kimse kimseye birşey ispatlamak zorunda değil.zorluk çektiğinizde kimseyi geride bırakıp gidemeyeceğim için diğer arkadaşların gününü de rezil etmeyelim...aklınıza takılan sorularınız varsa buralardayım :D

Scudo

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
oncelikle iyi turlar :)

walla yine vize haftasını seçmişsin tur yapmak için neden yapmadın bu hafta tur, yapsaydın gelirdik :)

şaka bir yana 200km şu an benim için cengaverlik olur ki olmasa bile vizeler var malesef ama tura katılacak arkadaşlara şimdiden hem iyi eğlenceler kemde kazasız belasız turlar diliyorum. fotoları bekliyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Alper Yıldırım

alper bu hafta yalovaya gittik.benim bir hafta tur bir hafta aile ve çocuklar prensibim var.çok nadir bozulur.bu hafta sıra ailemde :D daha çok zaman var önümüzde.katılırsın.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Demirtaş

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Enver Selamlar

O gun Hasan Kartepe turu duzenliyor.Bunu Ocak ayi icine atma sansi var mi?

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Eren Tublek

merhaba eren.hasan bu kartepeden bıkmadı gitti yahu :D :D geçen hafta gitti yine gidiyor.kurt var bu korsanda vallahi :p kartepe karlı havada da çıkılabilecek bir yer.hem daha actıon olur :D mesafe kısa ama etkili.izmit 150 km tutucak en az.ocak ayı daha bi tehlikeli olur o güzergah.sen en iyisi yazı tura at.hatta hasana söyliyeyim oda yazı tura atsın gelip gelmemek için :rolleyes: :rolleyes:
(link)

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
aşağı yukarı 27 km'yi sabitlemeye çalışırız.tabi rüzgara göre zaman zaman artar veya düşer bu hız.ortalama da 135 km yapıcaz bu güzergahta...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
hımmmmmmmmmmmmmm düşüneyim şimdi,,,,,
bu pazar olmaz neden çünki 9 saat yağmur var bence bu olayı 25 ine atma olursa gelirim evet ben bostancıdan katılırım hereke ordan iznik e gelmeden aşağı güneye kayarak yalovaya gelmeden topçularda işi bitiririm 20 mayısa hazır olur en azından gölcük yolunda rampa varmı onu öğrenirim sadece gebzeden biraz eğim var yalnız tempo benim biraz hızlı olur lastik patladığı zaman dururum, durmadan gideceğim bakalım nereye kadar tempo iyi olur bende, yalnız bu olay son derece daha kolay nedeni şu 113 km pedal basarak 18 km rampa çıkma yerine sadece bu düz yolda basmak bence daha cazip ,,kartepe otelin en zoru 113 km basıp 18 km rampa çıkmak ,,,evet bunu rafa kaldırıp sadece düz yolda basma olayı bu ,,,etkili rampa izmite gelmeden hemen hemen yok ,,,,karamürsel yolu düz ve topçular oralar düz tahminimce gemlikte düzdür ,,,,,,bu pazar sağanak 9 saat yağmur var istanbulda enver dost sen şimdi çocukları dolaştırma olayı var 25 inde aile ile olursan ne olacak,, ama bu pazar yaş benden söylemesi yağmurda sağanak ,,,,,genede bakarım eğer yağmur olmaz ise bostancıdan katılırım,,,,

Details for Sunday, December 18, 2011
Select a Different Day Friday, December 16, 2011 Saturday, December 17, 2011 Sunday, December 18, 2011 Monday, December 19, 2011 Tuesday, December 20, 2011

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/18_int.jpg
Rain

High Temperature
12°C

RealFeel®
12°C

Winds
NE 18

Maximum UV
0

Thunderstorm Probability
0%

Amount of Precipitation
6.1

Amount of Rain
6.1

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
6 Hours

Hours of Rain
6 Hours

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/12_int.jpg
Considerable clouds with a couple of showers late

Low Temperature
11°C

RealFeel®
8°C

Winds
E 16

Thunderstorm Probability
20%

Amount of Precipitation
2.54

Amount of Rain
2.54

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
3 Hours

Hours of Rain
3 Hours

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
Sn. Baylar...Çavuş...

Açıkça söylemem gerekirse çok keyifsiz bir etap seçmişsiniz bunun yerine İstanbulda en az 120-140km lik keyifli bir etap çıkartılabilir....isrterseniz yardımcıda olabilirim...
Körfez eabının tek espirisi körfezi dolanma herhalde ha amacınız bu ise bi şey demem..
Çavuş İzmitten Gölcük ,Topçular Yalova hattı düz deniz seviyesinde seyrediyor bir iki tane kısa ama çıkışlar var asfalt yeni...sağ tarafın Körfez solu dağlar şeklinde ilerliyosun...

Evet Çavuşun dediği gibi bu hafta yaş...ama illa herak diyosanız kısa etkili bi tur olabilir...

• Beğen
Tepkiler: Ozkan Aydin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ayetkin Erzan

o.k demekki rampa yok gibi ,,,,sadece düz bi yol olarak alınır bu etap ,,,,tabi kısa zamanda bitirmek lazım saat 16.00 da hava kararmakta,,,,,saat 20.00 den sonra gebzeden bisiklete izin var,,,,,,,,,,,,,feribot geçiş 3.5 lira trende 3 lira ,,6.5 lira ,,,bi şey değil para olarak,,,,,,,,,,sırf dönüşe konsantre olma açısından düşünüyorum hazırlık olsun diyorum ,evet 20 mayısta,113 km nin üstüne maşukiyeden 18 km rampayı aldıktan sonra iniş 21 km suadiyeye ordan sonrası rahmiye ve gölcüğe bağlanıyor,,, bu etapta ise,düz yol antremanı olur sadece,,,,hiç yoktan iyidir,,,

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
kudret baba tur zaten 25 aralıkda.istanbul içinde o mesafeyi yapacak fazla bir alternatif yok.hep aynı gittiğimiz yerler.bu yüzden farklı bir güzergah seçtim.belli olmaz bakarsınız rotayı oradan kartepeye çeviririz taleplere göre.belli olmaz.kudret abi 25 de bekleriz.aytekin senide.....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@enver avcı

enver o.k yalnız hava önemli biliyorsun bu aylarda istanbul dışı etaplarda karda yağmurda gebermeyelim yollarda üst baş çamur artık ben yaşlandım sonra zatürre olurum,,,

:D :D :D :D

25 aralık hava kötü olursa bu topik güncel kalsın ocak ayından illaki bi pazar kuru soğuk yakalarız bu hafta havalar ne güzel gidiyordu şahane kuru soğuk vardı böyle havaları yakalayalım adam gibi gidelim derim ,,,,
kartepe zor orayı boşver ora zirve zati kışın çekilmez adam akıllı hasta olurum ben ,bundan sonra zirve benim için bitti amortisör yok bende,,silik teker ile olmaz bu iş..evet enver dost şimdi 20 mayısta kartepe otel var o zaman sen gelirsen adapazarı trenine bineriz haydardan orda tahdit yok yük vagonu var direk büyük derbentte ineriz 20 dakika ısınma hemen rampa orda zati ,dönüşü gebzeye güneyden yaparız bence en uygunu bu olmakta en kolayı bu olur ,,galba ben bu alternatifi devreye sokacağım kartepe otel için ,,öteki türlü 113 km git ondan sonra 18 km rampa çık artık bu işi bırakacağım bu iş bana göre değil emekli oldum artık ,,,

:D :D :D :D :D :D

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
İstanbuldada bi çok 120+ mesafelerde etaplar çıkartılabilir ama tabii siz bilirsiniz hemde Körfez turundan dahada fazla irtifa toplayabilirsiniz neyse Kartepe bu mevsimde ciddi bir iş olur...nazik teklifinizi kibarca geri çevirmek durumundayım mevsim şartlarından dolayı ve güvenlik açısından sadece ev çıkışlı ve ev finişli belli zaman aralıklarındaki turlar tercih ediyorum...ilerleyen zamanlarda Allah sağlık sıhhat versin katılmak isterim...
size şimdiden kolay gelsin iyi eğlenceler.....

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Ayetkin Erzan

biz buralardayız daha.ocak turlarına bekleriz ayetkin efendi :p

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
@Kudret Kurtcebe

Güzel rota:) Mayısta katılmayı isterim:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Eren Tublek

eren topik 262 km nedir de bu tur ,20 mayıs enverde gelirse sevinirim iş çok kolay adapazarı treninde yük vagonu var yalnız 15 kişi alır ,en çok ,dönüşte gebzeden 15 bisiklet banliyö trenine zor olur avrupa yakadan gelenler yalova istikametine gider yenikapıya geçer akşama kadar vakit var olay topçulara 77 km yazmakta ,,,yalovaya 89 km yazıyor bu en kolay kartepe otel turu,,,sabah haydardan trene ,,,,yol paraları yalovadan tuzlu bisiklet 5 lira tam bilet 8 lira galba yenikapıya ama mesafe uzun olduğu için daha fazla olabilir,,,
bu ayın 25 ine baktım hava yağmurlu ocak ayına gidecek gibi iyi bi hava lazımda açıkça ben o sahil yolunun gürültüsü içinde gitmeyi artık bırakmak istiyorum ,,,göktürkte kafam şişmişti he babam kamyon ve tır gürültüsünden, bu izmit yolunda da silme tır var kamyon var ,,,gerçi 20 mayısa sadece gölcükten topçulara kadar muhatab olacağız tırlarla, kamyonlarla, ama mesafe kısa olacak,,

Rüzgar Yolgezer

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cesur
Merhaba,
Ben tura gelmek istiyorum, onceden yaptigim turlara dayanarak bu turu cikaririm, diyebilirim. Gorusmek uzere

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@alper benli

yolumuz belli alper.buyur gel elbette.kendini hazır görmen yeterli bizim için.face den ekleyerek katılım listesine ismini yazdırabilirsin.face'de elimde havaya kaldırdığım bisikletli bir avatarım var..

berk arat
sefa ayrılmaz
alper benli

BELKİ DİYENLER:
başar ibicioğlu
gökhan tanır
blacksee
önder merih acun
halil ibrahim derebaşı
cem şentin
........

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
@enver avcı

Enver gittiğin yol yol değil :( Gel sen beni dinle Kartepe yapalım 25 Aralıkta :)