Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmit-Kazımpaşa Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında kalpe8 tarafından paylaşıldı.

1. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Herkese selamlar. Havanın iyi olmasını fırsat bilerek ne zamandır yapmak istediğim Kazımpaşa parkurunu tamamladım. Sabah saat 10:30'da yola çıktım. Kazımpaşa'ya Adapazarı-İzmit yolu üzerinden gitmedim. Akmeşe sapağından saparak eski Adapazarı yolundan Kazımpaşa'ya gittim. Kazımpaşa'dan hemen sonra Çubuklu köyüne çıktım. Belki de parkurun en zor yeri idi. Parkurun 3-4 km.'lik bu bölümünde oldukça bir dik yokuş çıktım. Sonra Adapazarı-İzmit yoluna Sapanca Gölü manzaralı süper!!!!!! iniş. Elimden geldiğince mola vermemeye özen gösterdim. Genelde beslenme, lastik şişirme ve bisiklet yıkama için durdum. En son Adapazarı-İzmit yolunda Sapanca gölü manzaralı giderken çamura batan bisikleti benzincide yıkadım 20-25 dak. sürdü. Kısacası yıkama haricinde toplam 30 dak. durdum.

1-AKMEŞE SAPAĞI (20. KM)

2-SAKARYA İL SINIRI

3-KAZIMPAŞA'YA VARIŞ (45. KM)

4-BİSİKLETLE GİTTİĞİMİZ BELLİ OLSUN.

5-ADAPAZARI-İZMİT YOLUNA (E-5 KARAYOLU) İNİŞ VE SAPANCA GÖLÜ

2. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Selam.
    Paylaşım için teşekkürler.
    Nice güzel gezilere ve güzel paylaşımlara. :)

Selay Yaman ve kalpe8 bunu beğendi.
  3. Selay Yaman

Selay Yaman Forum Bağımlısı

Seviye:
    emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler ..

Machoo ve oktay tiryakioğlu bunu beğendi.
  4. Machoo

Machoo Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba KALPE 8 bizde BAYMİNERAL kardeşimle senin turladığın gün adapazarı kent ormanına kadar turladık .aramızda daha sıkı iletişim olsa daha kalabalık turlar düzenlayebiliriz.umuttepe veya başka güzergahlarda pedallayabiliriz .bana veya bayminerale ulaşıp bu turları gerçekleştirebiliriz.05384436925 machoo nun nosudur..:D bu ayın sonlarında veya martta kartepe
    çıkmayı planlıyoruz bakalım işten fırsat bulabilirsek tırmanacağız.buluşana dek bol pedallı günler..

5. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel gezi olmuş ,bir süredir bisiklete binemedim bu nedenle bendede yolda ve bisikletle olma hissi uyandırdınız. Yolunuz açık olsun...

6. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    guzel bir tur tesekkurler

7. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    tura çıkacağım zaman mutlaka bilgi vereceğim. hepberaber yaparız turu. çok da iyi olur. tek başına çok canı sıkılıyor insanın. geri dönesim geliyor yarı yoldan. :)

8. Caner Kaya

Caner Kaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hazır yapan varmış yeni konu açmayalım dedim. Hortlatmanın böylesi :)

"Fotoğraf için kusura bakmayın. Ama öyle doğal güzellikler içinde bir tur olmadı. Sadece yollar güzeldi. Yağmur yüzünden de çok fotoğraf çekemedik. Ama bu turun bizim için anlamı, 100 kilometreyi geçtiğimiz ilk tur olmasıydı.

Tur KÜBİK (Kocaeli Üniversitesi Bisiklet Kulübü) turuydu. Emre diz sakatlığı nedeniyle katılmayacaktı ama dayanamadı ve zorlamamak şartıyla katıldı. İyi ki zorlamadı... Grubun bir kısmının bisikleti elde çıkardığı, bir kısmının çok zorlandığı, sadece birkaç kişinin tempolu çıkabildiği yokuşu en önde kimseyi kendine yaklaştırmadan çıktı. Altta da yokuşun profili var. Oha dedik kendisine.

Strava Segment | Vatan Caddesi Climb

Kazımpaşa Ethem Köftecisi'nde yediğimiz köfte abartıldığı kadar olmasa da ortalamanın çok üstünde lezzetteydi. Çaylar içildi, tekrar yola çıkıldı. E-5'ten geldiğimiz Kocaeli-Sakarya istikametini dönüşte köy yollarından aldık. Tabi ki daha keyifliydi. KÜBİK'le beraber olduğumuz için muhabbet ede ede, güle güle gittik. Nisan'da çıkacağımız 4 günlük Çanakkale turunun ilk ciddi antrenmanını yapmış olduk. Şehitlere Saygı Turu'yla ilgili daha detaylı bilgileri bir sonraki yazıda paylaşacağız. "

Kaynak: Kocaeli-Sakarya-Kazımpaşa Köy Yolları Turu | Bol Pedal

Ekli Dosyalar: