Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmit Kartepe Turu - 5 Eylül 2009

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında kalpe8 tarafından paylaşıldı.

1. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    2 sene önce Kartepe'ye çıkmak için yola çıkmış 900 m. rakımda tek başına canım sıkıldığı için geri dönmüştüm. Çık çık bitmiyor .

Sonunda kendime yol arkadaşı bir kurban buldum ve Cumartesi sabahı Bahçecik'ten yola koyulduk. Allahtan çok yakın dostumdu. Bir başka deyişle rota konusundaki her türlü sayma ve sövmelerini kaldırabilirdim :)

Rotamız Bahçecik'ten İzmit, İzmit'ten Maşukiye ardından Kartepe'ye çıkış, Kartepe zirvesinden Yuvacık Barajı ve tekrar Bahçecik'ti.

Sabah 6:15'de koyulduk yola. Saat 07:30'da Maşukiye'den tırmanışa başladık.

TIRMANIŞ BAŞLADI.

GİDEREK YÜKSELİYORDUK VE MANZARANIN DAHA DA GÜZELLEŞECEĞİNDEN HİÇ ŞÜPMEMİZ YOKTU.

İLK MOLAYI 340 METREDE VERDİK.[​IMG]

YAŞASIN TEKNOLOJİ!!!!!

KISA MOLADAN SONRA YOLA DEVAM ETTİK

ZIGZAG'SIZ OLMAZ TABİİ...

İKİNCİ KISA MOLAMIZ 600 METRE CİVARINDAYDI.

DAHA YORGUNLUK YOK. MAKSAT YORGUN POZU VERMEK :) DAHA İKİNCİ MOLADA YORGUNLUK OLUR MU HİÇ?

ÇOK ÇOK KISA İHTİYAÇ MOLAMIZ

MANZARA GÜZELLEŞİYOR

ARTAN EĞİMLERDE ZİGZAG'A DEVAM.

VE KISA İHTİYAÇ MOLAMIZ DAHİL 900 METREDE 4. SU MOLAMIZ. BU ARADA 750 METRE'DEN SONRA TOPRAĞIN HER YERİNDEN BUZ GİBİ SU AKIYOR. YANINIZA LİTRELERCE SU ALMANIZA GEREK YOK.

1000 METREDE MANZARA

GÜRÜL GÜRÜL AKAN SUYU GÖRÜNCE DAYANAMIYOR 5. VE SON MOLAYI 1150 METREDE VERİYORUZ. KUZUYAYLA MESİRE ALANI GİRİŞİNDEKİ BUZ GİBİ KAYNAK SUYU...

OTELE 10 DAKİKA BİLE KALMADI VE MANZARA.

İLK HEDEF TAMAMDIR. YÜKSELİŞ OTELDEYİZ. SAHANDA YUMURTA VE HAMBURGERİ GÖTÜRDÜK

DÖNÜŞE BAŞLAMADAN BAKIMLARI YAPIYORUZ.

VE DÖNÜŞ...

DÖNÜŞ YOLUNDA ÖNÜMÜZE ÇIKAN SAĞLAM BİR İKİ YOKUŞTAKİ HALİMİZİ GÖRMENİZİ İSTEMEDİK O YÜZDEN MANZARA İLE YETİNECEKSİNİZ. O KADAR ŞANSLIYIZ Kİ DÖNÜŞ YOLUNDA BİLE SAĞLAM YOKUŞLARA RASTLADIK.

VE MUTLU SON. YORUM YOK.

Toplam Yol: 85 km.
    Max. Yükseklik: 1250 m.

2. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel turunuz anlatımınızla daha da güzelleşmiş, teşekkürler, tebrikler...

RECEP İŞLEK ve kalpe8 bunu beğendi.
  3. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tebrikler bizde geçen hafta istanbul-kartepe-istanbul toplamda 275 km lik bi tur yapmıştık hatıralarımızı canlandırdınız

RECEP İŞLEK bunu beğendi.
  4. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    evet şu herkesin birbirini yediği tartışma değil mi? mesajı şimdi gördüm forumda. :)
    sizi de mesafenizden dolayı tebrik ederim.

5. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet maalesef öyle ama yakında trenle gidip tekrar denemeyi düşünüyoruz

6. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    valla deneyin bence. vücudu uyarıp uayndırmak için çok iyi parkur. bence herkes yarışmadan, kavga etmeden, tartışmadan denemeli.

tek başına hakikaten çekilmiyor.

7. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kartepe forumun arzu nesnesi oldu adeta. Hani o civarlarda oturup ta çıkmayana kız vermeyecekler yakında:D Ben de yakında deneyeceğim inşallah. Heralde rüştümüzü ispat ederiz. Sizi başarnızdan dolayı tebrik ederim. Güzel bir tur olmuş. Selamlar

RECEP İŞLEK, kalpe8 ve cedrick41 bunu beğendi.
  8. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    valla o kadar kıdemli üyesiniz bu zamana kadar çıkmadıysanız değil kız size su bile yok :)

her neyse. bizim tur istanbul ekiplerinin yaptıklarının yanında sönük kalmış tabii. ancak kavgalar, tartışmalar bizi çok ilgilendirmiyor. Önemli olan keyif almaktı. Öyle de oldu.

Özetle Kartepe parkurunu yazarken geçmişte ne yazıldığına bakmadan yazdım. Malum tartışmayı da bugün şans eseri gördüm.

herkese selamlar.

RECEP İŞLEK ve cedrick41 bunu beğendi.
  9. Evren T.

Evren T. Bisikletkolik

Seviye:
    Ayağınıza sağlık .Bi dahakine antelere kadar çıkmanızı tavsiye ederim.İnanın o manzara kesinlikle görmeye değer.

Serindere tarafı gerçekten çok güzel.Özellikle Yuvacık barajının etrafında çok güzel bir parkur var.Kartepe'den Serindere'ye geçiş için hangi güzergahı takip ettiğinizi öğrenebilirmiyim?

Teşekkürler

10. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    E vet sizi tebrik ederim arkadaşınızın her türlü sövüp saymalarına karşı çıkmışsınız
    yalnız İstanbul ekiplerini eleştirirken biraz dha insaflı olmaya ve onları anlamaya sizi davet edrim...
    Her halde sizin gibi bir gurup olarak çıkılsaydı aynen sizin gibi asfaltlara falan uzanılsaydı hiç kimse memnuniyetsizliğini dile getirmezdi insanoğlu öyle bir yapıya sahip ki ister istemez bazen bazı kötü durumların içinde bulabiliyorsunuz kendinizi eğer birgün sizde performans yapmak için çıkarsanız ve kendinizi bir yarışın içinde hissederseniz ve kan şekeriniz yerlerde süründüğünde sizinde tartışmalara ne kadar uzak kalacağınızı şimdiden merak etmekteyim...

11. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Antenlere zaten bisikletle değil ama yürüyerek her sene çıkarız. Manzara hakikaten muhteşem.

Hatta çevredeki irili ufaklı tepelere de çıkıyoruz. Bisikletle bu kadarı yeterliydi. En azından şimdilik.

Yuvacık tarafına iniş otelin hemen yanından. Hatta otelin önünden bisiklet ile inin. Kayak odalarının çıkışından aşağıya, yani otelin hemen önündeki telesiyejin dibine indikten sonra U dönüşü yapıyorsunuz otele doğru. Otele ait at çifliğinin önünden geçtikten sonra inişe başlıyorsunuz.

Otel çalışanlarına bile sorsanız gösterirler. Bizim amacımız gezip görmek. Eğer en hızlı çıkmak veya parkuru en hızlı tamamlamak şeklinde bir hedefiniz yoksa Serindere inişindeki köy ve ormanları mutlaka görün.

RECEP İŞLEK ve Evren T. bunu beğendi.
  12. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dediğim gibi konunun dışında olduğuğumu ısrarla söylememe rağmen can-ı gönülden söyleyerek konu ile ilgili tartışmayı gerekli görümüyorum. Çok değerli görüş ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
    Ne durumda olacağımı merak etmenize gerek yok zira ben performans amaçlı bisiklete binmiyorum. Bu amaçlı binen arkadaşlara da hiç birşey söylemiyorum zaten. İlgi ve alakanıza da teşekkür.

13. salih bora balaban

salih bora balaban Yeni Üye

Seviye:
    çok güzel teşekkürler

14. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar,
    Keyifli bir tur yapmışsınız. Bizim dağlarımızın (Samanlı dağları) her noktası ayrı bir güzellik sunar. Tekdüzelik yoktur. Bisikletle tek başıma da olsa turlamak beni hiç sıkmamıştır. Paylaşımınız için teşekkürler...
    Yolunuz açık olsun...

RECEP İŞLEK, kalpe8 ve cedrick41 bunu beğendi.
  15. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    herşeyden önce yapmış olduğunuz turu canı gönülden destekliyorum sizi çok iyi anlıyorum beni bu kartepeye 1640 a neyin çektiğini hala anlamış değilim
    3 kez 1640 a ve bir kezde 1300 e çıktığım halde hala daha niye oraya çıkmak istediğimi anlamıyorum esas kartepe ye eylül ekim kasım aralık ocak şubat mart nisan aylarında gitmek lazım 10 mayısta sıcak olmuştu temmuzda gerçi yağmur yağdı rahat çıktık 1640 a amma 2 ağustosda yandım birde 30 ağustosda sıcak oldu
    kartepe devam etmeli herkes oraya grupça yada ferdi olarak gitmeli bu zevki tatmalı istanbuldan çok insanın orayı görmesini ve o güzelim manzaraları görerek yaşamasını canı gönülden isterim herkesin o tepeye ulaşması ve sıkıntılarından arınması bir an için sıkıntılarını unutması
    ben o tepede huzur buldum belkide beni o tepeye çeken duygu buydu huzur ve sessizlik şehirlerin gürültülü atmosferinden aşağı kuşbakışı bakış
    ne yazıkki her kartepe dönüşünde aşağı indiğimde pis havanın kokusu beni sarmalıyor aşağıya cehenneme dönüyoruz belkide bu cehennemden kaçmak için 1640 ı göğüslüyorum belkide

RECEP İŞLEK ve cedrick41 bunu beğendi.
  16. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    kalpe8 hocam ayaklarınıza sağlık!

17. Evren T.

Evren T. Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkürler.

18. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel manzaraları, sayenizde görmüş oldum. Ayağınıza sağlık. Benim de canım durduk yere oraya çıkmak istedi. Hatta bir 4 lük bile geldi aklıma :D

Kar tepe, karlı tepe,
    neden çektin durduk yere,
    içimdeki isteği,
    nasıl söndüreceğim söylesene? :D

19. Machoo

Machoo Kıdemli Üye

Seviye:
    gördüğüm sayılı güzellikteki kartepe turlarından(en güzeli -6 derecedeki karlı kartepe tırmanışımızdı:D )bacaklarınıza yüreğinize... tüm vücudunuza sağlık yahuu:D

RECEP İŞLEK, Nuri Kongur ve kalpe8 bunu beğendi.
  20. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

çok teşekkür. kısmet olursa hepberaber çıkalım yakın zamanda.

RECEP İŞLEK, Machoo ve cedrick41 bunu beğendi.