Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmit - Karamürsel - Yalova - İzmit Turu 140,1 KM - 28.07.2016

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kerryn tarafından paylaşıldı.

1. Kerryn

Kerryn Üye

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar, öncelikle konuyu uygun kategoriye açamıyorum iznim yokmuş. Yetkili arkadaşlar uygun kategoriye taşırsa sevinirim. Ve belirtmek istediğim bir şey var. Yaş ile insanları yargılamamanızı öneririm.

28.07.2016 Tarihinde ve 05:30 saatinde kalktım ve güzelce kahvaltımı yaptım. Çantamı kontrol ettim, eksik vs. var mı diye. Daha sonra 06:40 'da yola çıktım. Güzergahım hazırdı. Santral 'dan inecektim.

Enfes bir yokuş değil mi ? :D

Biraz sisli bir hava vardı.

Santral 'ı indim ve artık yola başladım.

Bu fotoğrafı nerede çektiğimi unuttum (Galiba Sahil Yoluydu.) ama manzara muazzam görünüyor. :)

Gölcük Karamürsel Yalova

Yolum uzundu. Yolda bir petrol bulup lastiklerimin havasını tamamladım. Hava basma makinesi sürekli hata verdi. :D

Karamürsel 23 KM :harika:

Gölcüğe geldim bile.:)

Bisikletli olsak bile tabi ki kırmızı ışıklarda beklemeliyiz.

Yolumuza devam.

Burada biraz takıldım acaba Değirmendere Sahil 'e geçsem mi diye ve sonunda Değirmendere Sahil 'e geçip oradan Karamürsel 'e geçmeye karar verdim.

Değirmendere Sahil 'e indim ve güneş yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlıyordu. :krktm:

Hemen yoluma devam etmeye başladım.

Az kaldı az diyerek pedallamaya devam ettim.

Ve sonunda Karamürsel :)

Hemen Altınkemer Plajı 'na doğru yöneldim.

Plaja geldiğim de saat tam 09:15 idi. Bomboştu plaj. Biraz bankta oturup dinlendim ve bir Karamürsel Sahil 'ini turlayayım dedim.

Uray :)

Kamu Spotu :D

Merkez de gezerken gördüğüm Sedona Bisiklet :asik:

Sahili gezdikten sonra tekrar plaja doğru yöneldim. Saat 11:30 gibi biraz denize girdim. Su biraz soğuktu ve arkadan esen bir rüzgar. :booo:

Öğlen oldu. Karnım fazla aç değildi. (Sabah iyi yemiştim.) O yüzden Marketten bir kaç atıştırmalık bir şeyler aldım. Yemeğimi yedim ve yerimde duramadığım için yola koyuldum. :D

Karamürsel :rolleyes:

Altınova 'nın nüfusu pek fazlaymış. :D

Güneşten dolayı pek görünmese de Yeni Köprüye doğru bir yöneleyim dedim ve...

Bu tabelayı görünce. :agla::agla:

Yola devam ettim.

Ve buraya kadar geldim. Yanılmıyorsam tahminen Yalova 'ya 8-9 KM kalmıştı. Bu tabeladan sonra şarjımın az oluşu ve geri dönüşte geceye kalmamak için mecburen geri dönmek zorunda kaldım. :(

Alt geçidi kullanarak karşı yola geçtim ve biraz rüzgar vardı. Biraz daha pedalladıktan sonra bir tabela gördüm. (Resmini çekemedim.) İzmit 54 KM :eek:

Bir daha gittikten sonra 50 KM Kaldı.

Daha sonra yeniden Altınova tabelasıyla karşılaştım. Rüzgar baya bir artmıştı. Zar zor gidiyordum. Biraz dikkatli bakarsanız arkada ki Türkiye Bayrağından anlarsınız.

Bu arada ara sıra merkezlere girip orada Camii gördüğüm yerde biraz soluklanıp serinliyordum ve depomu dolduruyordum.

Karamürsel 'e geldim yola devam ediyordum. (Edemiyordum.) Rüzgar beni bildiğiniz geri itiyordu. Ağır ağır ilerlemek zorunda kaldım.

Yalova gidişte nereden baksanız molasız gitmişimdir fakat İzmit 'e geri dönüşte rüzgar sebebiyle aşırı bir yorgunluk oluştu ve çoğu zaman mola verdim.

Biraz daha ilerledim ve harika bir şey ile karşılaştım. Buz gibi bir Su :D Burada kafamı ıslattım, yüzümü yıkadım ve yine depoyu doldurdum.

Gölcüğe geldim. Rüzgar baya bir şiddetlendi.

Bunu görünce ne güzel seviniyoruz değil mi ?
    '' Oh be! '' dedim fakat ... İnmeye başladım ve rüzgar şiddetliydi. Sanki frene basıyormuşum gibi indim. Bisikletin üzerine yatmama rağmen yavaş yavaş inebildim. :mad:

Ha gayret!

8 KM

Sonunda Yuvacık Kavşağına geldim. Ve buradan sonra uzun bir '' Oh! '' çektim. Buradan sonra fazla bir şey kalmamıştı evime.

*** Notlar ; ***
    - Gerçekten söylüyorum o rüzgar beni mahvetti. Çok şiddetli rüzgar vardı. Hızımı çok kesti. :mad:
    - 1 tane Tır bildiğiniz yanımdan kıl payı ile geçti. Onun dışında çok rahat bir şekilde sağdan gittim. (Sürekli arkamı-önümü, sağımı-solumu kontrol ediyordum.
    - Bu tur için bir sorun olmadığı taktirde her akşam antrenmana çıktım.
    - Yanımda tüm araç-gereçlerim vardı. (Arka Attırıcı bile vardı.)
    - Yol boyunca baya bir, zorunlu olarak veya görmeyerek camların üzerinden geçtim ve hayret ediyorum lastiğim bir kez bile patlamadı. Cidden hayret ettim bu konuda.
    - Küçüklüğümden beri bisiklet sürüyorum ve iyice profesyonel oldum denilebilir. Bisikletimin ne yapabileceğini, hangi parçalar beni yarı yolda bırakabilir vs. gayet iyi biliyorum.
    - Bu arada bisikletim MTB.
    - Kendi fotoğrafım yok çünkü aslında ben fotoğraf çekmeyi pek sevmem kendimi çekmeyi hiç sevmem.
    - Runtastic programı Karamürsel 'de kendi kendine kapandı ve tekrar aktiviteye devam et dediğimde KM Saati sıfırlandı. :acpsnr:
    - Karamürsel 'e geldiğim de Runtastic ;

- Strava 'dan yarı yolda bir Ekran Görüntüsü ;

Ve gerçekten şaşırdığım bir an!

MTB ile 100+ KM :naslyany: Yok artık diyebilirsiniz ama... Sanki kamyon arkasına takılmışım gibi.

Runtastic (Tempo, Ortalama hız vs. veriler yanlıştır. Artık bu programdan iyice nefret ettim diyebilirim.) ;

117 KM/SA :eek:

Strava (Hiç bir sorun ile karşılaşmadığım en güzel program. ) ;

124,9 KM/H :krktm:

Cidden doğru mudur bilemem ama yanlış olduğunu da sanmıyorum. Yalova 'ya doğru giderken rüzgar yoktu ve eğimler vardı baya bir.

Çok şükür turumu tamamlayıp evime döndüm ve güzel bir uyku çektim. Bu arada İzmit 'e dönüşte ki rüzgar hariç harika bir gündü. Herkesin uzun yada kısa faketmez bir tura çıkmasını öneriyorum gerçekten çok eğlendim. (Rüzgar hariç. :uzgnm:) Fotoğraflar çok fazla oldu gibi ama... ;)

Toplam Yapılan KM : 140,1 KM
    Toplam Süre : 08:15:15
    Ortalama Hız : 17,0 KM/H

Strava Verilerim ;

Bike Ride Profile | İzmit - Karamürsel - Yalova - İzmit Turu 28.07.2016 near | Times and Records | Strava

Ben burada ne kadar yazsam az. Durma sen de yola çık!

Herkese kazasız ve belasız iyi pedallamalar dilerim. :)

2. dramorey

dramorey Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Kerryn Çok güzel tur olmuş. Ama 125 km/h olduğunu hiç sanmıyorum. Pro bisikletçiler bile o seviyeye ulaşamıyorlar :)

yusufgs3625 ve nonsteril bunu beğendi.
  3. Kerryn

Kerryn Üye

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @dramorey Yorumun için Teşekkürler hocam. Ben de öyle sanıyorum. Az buz bir sayı değil sonuçta. :)

nonsteril bunu beğendi.
  4. nonsteril

nonsteril Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Kerryn yaş ile insanlari yargilamayin demissin. Yasin kac bilmiyorum ama kalemin saglam. Eger yasin kucukse ekstra tebrik ederim.

5. Kerryn

Kerryn Üye

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  6. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    125 kilometreyi görüp de aman gaza gelme :)

Yanında arka aktarıcı taşıyan ilk kişisin,tebrikler :D

nuruasakir, Arseyus ve Ömer Murat bunu beğendi.
  7. epsilon91

epsilon91 Kıdemli Üye

Seviye:
    @Kerryn Tebrik ederim. Geçenlerde ben de gitmiştim resimleri görünce tekrar gitmişim gibi hissettim. O rüzgarları biliyorum hele dönüşte çok sinir bozucu oluyor. Runtastic ile stravayı aynı anda mı açtın?

8. kuşlar gibi özgür

kuşlar gibi özgür Bisiklet tutkunu ^^

Adı:
    Barış
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Kerryn Tebrikler yazınızı zevkle okudum :) Bu turunuzda hangi bisikleti kullandınız?

9. muhammedikbal

muhammedikbal Yeni Üye

@Kerryn ben de böyle bir yola çıkacağım çantanın içindekileri sayabilir misin?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Yigit Kotuz

Yigit Kotuz Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel bi tur olmuş tebrikler

11. nuruasakir

nuruasakir Forum Bağımlısı

Adı:
    recep
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    önünde rüzgar kesen araç yoksa 124 kmh zor :) dün bende 80 km hıza cıktım ancak max hız 199 kmh gosterıyordu yanı gps hata yapabiliyor anlık hesaplamalarda.güzel tur olmuş şu an heveslendim bende.

12. Kerryn

Kerryn Üye

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Tolga Çelebi Yorumunuz için Teşekkürler hocam. :) Arka Aktrarıcım kaç senelikte hocam yarı yolda bırakabilir diye yanıma aldım. İşi sağlama almak lazım. :D

@epsilon91 Teşekkürler hocam. :) Evet Runtastic ile Strava 'yı aynı anda açıyorum. Runtastic ara sıra arka plandayken kapanabiliyor.

@kuşlar gibi özgür Teşekkürler hocam. :) Şuan iradelik bir bisikletim var. Parayı bulursam güzel bir bisiklet alacağım inşAllah.

kuşlar gibi özgür bunu beğendi.
  13. kuşlar gibi özgür

kuşlar gibi özgür Bisiklet tutkunu ^^

Adı:
    Barış
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Kerryn Ben de en uzun 30 km tur yaptım ama daha uzununu hiç denemedim :) 17 yaşındayım ama 15 yaşında o kadar uzun turlara çıkmama hayatta izin vermezlerdi :)

14. Kerryn

Kerryn Üye

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @muhammedikbal Aslında yanına pek fazla bir şey almadım. Bisiklet için hazırladığım takım çantam (Pense, alyan takımı, kurbağacık, yama takımım, pompam, bıçak, tel [Bazen cidden çok işe yarayabiliyor], 2 adet düz tornavida vs. bu liste uzar gider.) Ayriyeten, el fenerim, fosforlu yeleğim, limonlu su, bir kaç tişörtüm ve eşofman. Bir de arka aktarıcı almıştım yanıma. :D İhtiyaçlar kişiden kişiye değişebilir. :)

@Yigit Kotuz Teşekkür ederim hocam. :)

@nuruasakir Ben de hatalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkür ederim. Siz de çıkın hocam. :)

@kuşlar gibi özgür Aileni ikna edip uzun bir tura çıkmanı kesinlikle öneririm. Cidden o an harika bir duygu yaşıyorsunuz. :)

15. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk attığın resmi görünce içimde kelebekler uçuştu sanki şuan askerdeyim uzaklardayım ve ilk resim santral benim eski mahallem anılarım canlandı gözümde ..
    ve gelelim yaptığın tura yalova yolu güzeldir tek yokuş var oda askeriyenin orda karamürselde mtb değilde ince teker yol bisikleti veya şehir bisikleti ile daha rahat gidersin o yolda az antreman yapmadık o yolda zamanında 2 ay sonra dönüyorum bitiyor askerlik yeniden sahalara dönücem seninlede tanışmak isterim ufak bi tur yaparız gelince inşallah :)

16. Kerryn

Kerryn Üye

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Melih Çolak Yorumunuz için Teşekkürler hocam. Aslında MTB, beni fazla yormadı ama tabi yol bisikletim olsaydı daha iyiydi. :) İnşAllah, bende sizinle tanışmak isterim hocam. :)

Melih Çolak bunu beğendi.