Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

izmirli bisikletçiler neden hakkını arayamıyor?

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında serkanoz87 tarafından paylaşıldı.

1. serkanoz87

serkanoz87 Kıdemli Üye

Adı:
    serkan özdemir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar. Malum istanbulda BUP oluşumu sürekli belediye ile temasa geçerek bisikletliler için sürekli pozitif anlamda kazanımlar elde ediyor. peki izmirdeki dernek, grup veya kulüplerden sürekli belediye ile temas halinde olanlar var mıdır? varsa neden herhangi bir kazanım elde edemiyoruz, yoksa neden belediye ile temasa geçilmiyor veya geçmiyoruz? biz birlik olmadıkça ve sesimizi duyurmadıkça maalesef hiçbir şey düzelmeyecek ve eğer birileri yapar diyede saklanacaksak o bisikletlerle yaşadığımız sorunları her zaman yaşayacağız!

timurdigital bunu beğendi.
  2. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İzmirli projelere uyutulduğu için,nasıl olsa belediyemiz yapacak diye düşünüyor.bu yüzden toplanıp belediyeye gitmiyor.(benim görüşüm)
    projelerle yapılacak dediğiniz işleri ne zaman yapacaksınız?
    işte örnekler:
    1- Haberler | İşte Başkan Kocaoğlu’nun İzmir manifestosu 134 km. yeni bisiklet yolu konu başlığına bakınız.
    2- İzmir’de bisiklet devrimi 40 km sahilde yol olacak(mış) ve dikey hatlar yapılacak(mış)
    3- İzmir Kent Rehberi | İzmir Haritası | İzmir Hava Durumu | Canlı Yayın İzle | Vizesiz Ülkeler | Ege Üniversitesi | Ödev Kapakları | Canlı Yayın | Mobese Kameralari | Tv Canlı İzle 2010 yılındaki haber,24,5 km bisiklet yolu (ilginç,benim oturduğum yer, 5 yıldır göremedim)

Deniz ve serkanoz87 bunu beğendi.
  3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    İzmir de ki yaşayan kişilerin büyük çoğunluğu belediye yi değil partiyi seçtiği için, belediyenin de nasıl olsa yerim garanti demesi ve seçim zamanı 3-5 göstermelik icraat ile olayı geçiştirmesi. Şuan olumlu gördüğüm tek uygulaması aktarma sisteminin 90 dk olması. Ama otobüs hatlarının çoğunu kaldırdı yetmedi kentkart şirketi ihaleyi kaybetti diye 3 gün makinalar çalışmadı ücretsiz binildi ve adamlar bunu engellemek için 90 larda ki gibi kağıt bilet bastırttıı, şuan da da hiç bir yerde kart bulunmuyormuş yenisi de yakın zamanda gelemeyecekmiş. Yani bütün bunlar olurken hala daha isyan etmiyorlar ise, bostanlı nın kordonun o haline bakıp buralar neden böyle diye sorgulamıyorlar ise ve biz halimizden oldukça memnunuz diyebiliyorlar ise siz istediğiniz kadar toplanın eylem yapın şikayet edin olmaz. Yazdıklarım siyasi olarak algılanmasın lütfen sadece izmir de yaşayan birisi olarak gözlemlerimi söylüyorum yani düşünce özgürlüğü diyelim.

4. serkanoz87

serkanoz87 Kıdemli Üye

Adı:
    serkan özdemir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @timurdigital timur hocam seninde dediğin gibi galiba belediye 2 yılda bir haber yapıyor, en son izmir euroveloyu istiyor muhabbeti çıktı. hep bir geçiştirme bulunuyor ama gram ilerleme yok maalesef. ama bizim izmirdeki dernek kulüp gruplarda sadece tur düzenlemekten başka bir şey maalesef yapmıyorlar. belediyeyi bir şekilde sıkıştırmak lazım diye düşünüyorum. bireysel olarak fazla etkili olmuyor,grup dernek çatısı altında daha etkili sonuçlar alındığını istanbuldaki örneklerinden görüyoruz
    @D.Mustafa mustafa hocam benimde böyle bir konuyu amacım siyasi vs değil biz bisikletliler için izmirliler için en iyiye nasıl ulaşabiliriz diye uğraşmak istiyoruz. umarım bizler için en iyi sonuçlar olur

5. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    izmir belediyesinin orjinal işlerinden birisi de 800mil kapasiteli deniz otobüsleri satın alıp, konak karşıyaka arasında döndürmesi.. belediye bu deniz ulaşımı için o kadar çok paralar harcamış ki, aylar önce tüm dünyada petrol fiyatları düşerken izmir belediyesi 2 liralık bilet fiyatını 2.25 yaptı, günümüz şartlarında bu oldukça yüksek bir rakam. toplu taşımadan bahsediyoruz, yani kamu hizmeti. bir bilet için 2.25 ödeyeceksem, git gel 5 lira yapar. o zaman arabayla giderim, 5 lirayı park parası olarak veririm. ee şehir merkezinde trafik zaten karışık, benim gibi düşünenler sayesinde daha da karışır güzel olur. bunun tek suçlusu hazıra alışmış olan izmir belediyesidir.

ayrıca 2 yıldır körfez projesini tamamlayamadılar, büyük bi rezalet aslında. tabi burada bizim de suçumuz var, izban nasıl isyandan sonra kapılarını bisikletlilere açtıysa, bu gecikmiş proje için isyan etmedik, haliyle belediye de yaydıkça yaydı.

6. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sayın serkan üstad, grub ve dernek çatısı altında yapılsın diyorsunuz. Bir örnek vereceğim, ben İzmir bisiklet derneğinin üyesiydim, 2010 yılında kaydımı sildirdim.üye numaram 9 du, yani bu derneğe ilk üye olan kişilerdendim. Zamanında Güzelbahçe açık hava tiyatrosunun açılışı için dernek tur yaptı.her pazar yapılan turlardan.Sonra açılışa gitmeyip Seferihisar yol ayrımında dernek bizi yol kenarında bekletti. Bir otobüs geldi,Chp otobüsü,içinde zamanın genel başkanı Baykal bey vardı. Selamsız bandosu filmi gibi yanımızdan geçti,gitti, dernekte şakşakladı,ben hariç. Kimse kusura bakmasın dernekle aynı siyasi görüşe sahip değilim,bu olaydan sonra üyeliğimi sildirdim.
    sonuç: bu parti bisiklet adına yukarıdaki mesajımda kaynak göstererek yazdığım işleri yapmasada, dernek ve gurublar için sorun değil,çünkü kendi başkanları iş başında.(benim görüşüm).
    Belediyemize not: yapmayacağınız projeleri neden yapacakmış gibi yayınlarsınız anlamıyorum,anlayan varsa bilgilendirebilirmi,saygılarımla.

D.Mustafa bunu beğendi.
  7. serkanoz87

serkanoz87 Kıdemli Üye

Adı:
    serkan özdemir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bende hiçbir derneğe kulübe üye değilim, sporun içerisinde siyasi çıkarların olmasını hiçte sevmem. benim dernek grup filan deme amacım bireysel olarak belediyeye başvurular yaptıkça değişen bir şey olmuyor. çok olmak için bir o şekilde dedim belki kalabalık olursa başkan bizi ciddiye alır(çok sanmıyorum ama umut işte). yoksa şakşakçı olmaya şakşakçılık yapmaya benimde niyetim yok. mevcut dernekler gruplar madem bir şey yapmıyorlarsa bizde yeni bir oluşum kurar gerçekten bisikletçiler için çalışacak kişilerle yola çıkar, yürürüz.

8. avare

avare Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Siyasi anlayış farkı! Adamların koltuğu garanti, birşey yapsalarda yapmasalarda seçim kazanıyorlar, anca kaldırım söküp tekrar taş döşesinler... İstanbul gibi bir şehir olsa ve çalışılmadığında koltuktan olacaklarını bilseler, gidip asfaltı kendileri dökerler.