izmirli bisikletçiler bi bakabilir mi?

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
Narlıdere mevkiinde, çeşme otobanının kenarında denize sıfır olan tek yönlü bir yol var muhtemelen hepiniz urla tarafına giderken en az bir kere geçmişsinizdir. ortalama 5-6km süren bu araç yolunun kenarında bisikletler için oldukça uygun bir alan bulunmakta ancak bu kenardaki yolun asfaltı o kadar bozuk ki, ister istemez araç yoluna çıkıyoruz bu da can güvenliğimizi tehdit ediyor.
bu konuda birşeyler yapması için izmir belediyesine bir mail attım ancak tek bir mail ile kıpırdayacaklarını sanmıyorum. sizlerden ricam, bununla ilgili bir mail atmanız. o yolu şu an kullanmıyor olsanız bile ileride mutlaka kullanacaksınız, yada düzenli kullanıyorsunuzdur bilemiyorum ancak "bakım istiyor" şeklinde birşeyler karalayıp gönderirseniz kısa zamanda orada bir çalışma başlayabilir.
tam olarak nereden bahsettiğimi anlamayanlar için iki adet görsel ekliyorum, bir tanesi kabataslak çizilmiştir kusura bakmayın :islik:
https://i.hizliresim.com/XW6R3R.jpg
"kırmızı ile taralı alandan bahsediyorum"
https://i.hizliresim.com/nPl09l.jpg

Scudo

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
mail ile bu olaya destek vermek isteyenler, üstteki iki görseli yada sadece harita olanı mailinize eklerseniz daha etkili olacaktır..
bu şekilde belediyenin aynı konudan çok kişinin rahatsız olduğunu anlaması uzun sürmeyecektir..

İZMİR BELEDİYESİ MAİL ADRESİ: him@izmir.bel.tr

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet bahsettiginiz yol cok bozuk. Ben de mail atiyorum

• Beğen
Tepkiler: Türka¥

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Türkay Bey gerçekten takdir edilesi bir şey yapıyorsunuz. Yalnız şunu söylemek isterim. Uygun bir dille genel bir mail yazılır ve herkes bu maili atarsa daha dikkat çekici olabilir. Sonuç vermesi adına söylediğim şeyi düşünebilirsiniz. Hatta eğer böyle bir mail hazırlar bir kopyasını burada paylaşırsanız faydalı düşüncenizin gerçekleşmesi adına İzmir li olmayan kişilerde destek verebilir.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bu aralar izmir belediyesi bisiklet yollarına önem veriyor, hazır yakalamışken bahsettiğim yerin de bakımını yaparlarsa çok iyi olur..

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bugün yine bu bahsettiğim yoldan geçtim, bu sefer durup yolun fotoğrafını çektim, yol o kadar kötü durumda ki..
izmirli arkadaşlar bu yol sizi de rahatsız ediyorsa lütfen 2 dakikanızı ayırıp izmir belediyesine bi mail atın, isteyen bu fotoyu da eklesin..

ne kadar çok kişi isterse hizmet o kadar çabuk gelir :mlk:

https://i.hizliresim.com/O2aQWZ.jpg

https://i.hizliresim.com/rLyAm3.jpg

erhanh

Üye
Tepki
18
bugun ordan gectim bende.yol kotu cam cerceve tas ıkılımınden stres olup sağ serıtten gıttım valla.

birde konak iskele pasaport iskele arası bisiklet yolundan iğrendim bugun tarlada yurur gibi yuruyorlar.:eek:ut:

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@erhanh

o sahil yolu olumcul bir yol, ana yoldan gidin daha guvenli, adama geciyordum bugun arka kaldirarak durabildim anca. Cesme'yi ben de mail atacagim, izmir'deki herkes atabilirse en azindan bir farkindalik olabilir.

sahil yolu = bisiklet yolu, yanlis anlasilmasin

• Beğen
Tepkiler: Fatih T.

erhanh

Üye
Tepki
18
ben bugun bırıne carparak gectım ole surtme fln değil sol kol ve omuza gomuldum :D

en son abey mabey diodu.kask takalım dostlar :D

maili fotolu olarak bende attım.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@erhanh

sizinki yine iyi kizmamislar size, bana atarlananlar vardi, maganda kafasinda :D adama burasi bisiklet yolu diyorum, umrumda degil falan diyor, kafami attirdi 1 ay once falan.

ama o yoldan giderken surekli cekilin demekten biktigim icin arada tasli yola girmek zorunda kaliyorum, yol bisikletlilere allah kolaylik versin

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Deniz suyu maalesef asfaltı adeta eritiyor. Rüzgarın etkisi ile dalgalar beton duvarı aşıyor. İzmir de yaşadığım yıllarda Konak-Güzelbahçe- Urla güzergahında seyrederken bir an önce geçmek için hızlandığım bir bölümdü burası. Yolun bu kesiminde bozuk asfaltla, hemen karşı kesimin de ise şişe ve cam kırıkları ile mücadele ediyorsunuz. Ben bozuk asfalt yerine gidiş ve dönüşte yolun diğer tarafını kullanırdım. Ayrıca araçlar bu bölüm de neredeyse 120-160 km hız yaparak geçiyor. Her yönü ile çok tehlikeli bir yol. Belediye bu bölümü asfalt bakımı dışın da, kaldırımla bölüp her iki yanı ya da tek bir bölümü gidiş, geliş bisiklet ve yaya yolu olarak düzenlemeli. Ayrıca hız limitlerini aşanlara karşı da tedbir alınmalı, Allah korusun bu güzergahta seyreden bir çok arkadaşımız var. Bu arada ben de mail gönderdim. Umarım üzücü bir olay olmadan mailleri dikkate alır ve yolu düzenlerler.

• Beğen
Tepkiler: Türka¥

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@türkay yılmaz

Aslında yol sadece zift atılarak gayet düzgün hale getirilebilir. Gerçekten düzenleme yapılırsa bisikletler için mükemmel olur.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman GÜNGÖR

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
Belediyeden cevap geldi ilgili birime aktarilmistir diye

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Berk Ilgar
İlgileniyorlarmış gibi görünmek ve tepki çekmemek adına, aylar önce başka bir konu için gönderdiğim maile de aynı cevabı vermişlerdi; fakat konuyla ilgili olumlu olumsuz ne bir dönüş oldu ne de bir icraat yapıldı. Sanıldığı gibi belediye bisiklet yollarına önem vermiyor. O yolları yerel seçim nedeniyle son saniye başlattı ve mecburen bitirmek zorunda kaldı. Hani yeni yollar, nerede köyü yolların bakım onarımı? Bu arada o yol tam olarak hangi gruba geçiyor onu da araştırmak lazım. Biliyorsunuz bir takım yollar karayollarının sorumluluğunda...

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Halil EROĞLU

benim bildigim kadariyla orasi sehirlerarasi yol olmadigi icin ibb sorumlulugunda

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
hep goy goy :) sonuç çıkmayacaktır. oradan izin buradan izin yok ödenekti carttı curttu falan filan

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
şu yol için belediyeye birçok mail gönderdim.. genellikle geçiştirerek cevaplar veriyorlardı, baktılar kurtuluş yok topu karayollarına attılar, alt tarafı hizmet istiyoruz :confused:

geçen hafta çektiğim fotoğraf, yolun durumu berbat;

https://i.hizliresim.com/5R3YED.jpg

belediyeden gelen mail;

Sayın Hemşehrimiz,

Öncelikle siz değerli hemşehrilerimizin fikir ve görüşlerinin hizmet kalitemizi arttırabilmemiz ve devamlılığını sağlayabilmemiz adına kurumumuz açısından çok değerli olduğunu bildirmek ister, başvurunuz için teşekkür ederiz.

Başvurunuz ile ilgili olarak ;

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Ulaşım Planlama Şube Müdürlüğü tarafından verilen yanıt
“ Söz konusu yol Karayolları sorumluluk alanında kalmaktadır. İzmir -Çeşme otoyolunun yan yolu olduğu için kururmumuzca asfalt çalışması yapılamamaktadır. Halihazırda belirttiğiniz Yol kesimi resmi olarak yaya yada bisiklet yolu değil Emniyet mesafesidir. Ancak söz konusu güzergah kesişiminde bisiklet yolu planlama çalışmalarımız devam etmektedir. İlgili projeler dahilinde görüş ve önerileriniz değerlendirilecektir."

İlginize teşekkür ederiz.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bunca zaman hala onarılmaması üzücü.