Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'in güvenilir bisiklet Satıcıları

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Hasan C tarafından paylaşıldı.

1. Hasan C

Hasan C Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet arkadaşlar bu konuyu insanları bilgilendirmek amacıyla açtım sizce izmir in en güvenilir bisiklet Satıcıları kimler? Bence: Seda bisiklet

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  2. tzeybek

tzeybek Aktif Üye

Adı:
    Tamer Zeybek
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence hiçbiri.

3. Hasan C

Hasan C Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Açıklar mısınız?

4. tzeybek

tzeybek Aktif Üye

Adı:
    Tamer Zeybek
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Siz güvenilir derken neyi kastettiniz ?

5. Hasan C

Hasan C Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İnsana kazık atmaya çalışmaması ve sattıkları sonra malını n arkasında durması

6. Hasan C

Hasan C Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    O zaman insanlar bisiklet almasın?

7. tzeybek

tzeybek Aktif Üye

Adı:
    Tamer Zeybek
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben ve etrafımdaki birçok kişi yurt dışından bisiklet ve tüm aksesuarları aldı ve hala almaya çalışıyor. Tr de aksesuarlarda %50 alt limit ve %200 e varan karlarla mal satıyorlar. Hangisine gitseniz %10 bilemedin 15 indirim yapar. Bu sadece İzmir deki satıcılara has bir konu değil malesef esnafımız ihtalatçısından başlayarak kazıkçı. Sattığı malın arkasında durma konusunda 1 tecrübem var basit bir arka çakarı bile değiştirmek için 20 telefon 10 mail ile 1 ay uğraştım. Her birine gidin sattığı mal neyse onu över. Rakip markayı kötüler. Hepsi çok kötü değiller elbet ama genel olarak gözümde düşük profilliler.

8. Hasan C

Hasan C Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Teşşekkürler fikriniz için

9. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Izmir'den alisveris yapmiyorum. Isim vermek istemiyorum ancak arkadaslarimdan surekli gidip gelen ve ozellikle tercih ederek memnun olduklari bisikletciler duyuyorum Izmir'de. Genel olarak bakildiginda cokta secenekleri yok fiyat konusunda saticilarin. Ozellikle pahali veya kazikci tabir edilebilecek bisikletciler her yerde var.
    Ulkenin gumruk vergisi, KDV uygulamalari ve oranlari, dukkan kirasi, stopaj, elektrik, telefon vb. giderleri, personel giderleri, muhasebe ve vergi yukumlulukleri dusunulunce bir yerden sonra fazla indirim sanslari kalmadigi fikrindeyim.
    Buna ragmen bazı urunlerde fiyatlar yurtdisi ile ayni veya cok az miktar altinda olabiliyor. Kargo masrafi ve posta riskini gozonune aldiginizda yerli saticilari tercih etmek daha mantikli olabiliyor.
    Herkesi topyekun karalamadan once ulkenin vergi politikalari nedeni ile esnafin durumunu da bir parca olsun dusunmek gerek. Bu ticaretteki pek cok kucuk isletme icin gecerli bir durum...

10. Hasan C

Hasan C Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bende size katılıyorum ama seda bisiklet bence farklı daha iyi digerlerinden

11. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ben bisikletimi çankaya sundu bisikletten aldım geçici görevle erzuruma gittiğimde bisiklette sorun oldu erzurum servisi ilgilenmedi bile carraronun fabrikasını yakın bir şehirde ki servise yönlendirmesi için aradım onlarda ürününe sahip çıkmadı sunduyu aradığımda hiç sorun değil anlaşmalı kargomuz var gönder bakalım dediler gönderdim yapıldı geldi gelde memnun olma şimdi...

12. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Dogma buyume izmirliyim, sehrimide pek elestirmem. Ancak esnaf vizyon olarak bitik, belki bunda alicinin bitmek bilmeyen simarik istekleri ve hizmeti bedavaya alma arzusu etken olabilir. Mahalle bisikletcisi en uzak durulmasi gereken isletme. Bazi bisikletcilerde aceleye gelmesin bugun birak yarin gel diyor

13. S.Paker

S.Paker Aktif Üye

Seviye:
    BU sorunuza pek çok bisikletçi SEDA bisiklet karşıyaka yanıtını verecektir. Ben de Seda'dan sadece bu sene 4 bisiklet aldım (kendime eşime arkadaşlarıma v.b.). Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Hem işi bilen hem de eski köklü bir satıcı. Öneririm.

Ancak koca kentteki TEK düzgün satıcı Seda bisiklet değil. Çankaya'da SUNDU mesela fiyat konusunda çok iyidir. Çok sayıda bisiklet sattıkları için esneklikleri de fazla. Yedek parça v.b. konusunda da iyiler. Sahil yolunda parkur bisiklet var, çalışanları çok ilgili, sabırla sorulara yanıt veriyorlar. Fiyatları biraz yüksek ama gördüğünüz ilgi ve size harcanan zaman bu farkı anlaşılır kılabilir.

Ben kent esnafı dururken yurt dışından getirtmeye duygusal sebeplerle karşıyım. Etimi kasaptan, çerezimi kuruyemişçiden almam gibi. Berberimi neden değiştirmiyorsam bisikletçimin de TANIDIĞIM bir kişi olmasını istemem ayni sebeplidir (Çok kötü cümle oldu). Sohpet edebileceğim, adımı, ihtiyaçlarımı bilen, arada çay içmeye uğrayabileceğim bir yer olmasını hep tercih ederim. Parça başı üç dolar eksik vermekten daha değerli bu benim için. Belki eski kafalıyım, ama bu böyle. Nasıl kasabım kıymayı orta yağlı sevdiğimi biliyorsa bisikletçim de (Seda bisikletten Bülent Abi), benim ne istediğimi bilir, her zaman güler yüz gösterir, sorduğum bir sürü soruya (ki bazıları eminim çok sıkıcı geliyordur kendisine) sabırla cevap verir. En basit aksesuarihtiyacımda bile elinde ne kadar çeşit varsa çıkartır gösterir anlatır. Anlatabiliyor muyum?

Bence pek çok köklü esnaf da benzer tavrı gösteriyordur, SUNDU'yu biliyorum mesela pompa yama seti v.b. almıştım oradan sonrasında oğluma denge tekerlekli ilk bisikletini de SUNDU'dan aldım. Son derece ilgili sabırlı ve güler yüzlü esnaf.

Fatih Ertörün ve Muhammed-Arslan bunu beğendi.
  14. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ben alsancak sundudan almistim, yukarida insan kendi urununu over demisler, ben oradaki arkadaslarla oturup getirtmedigi markalarin konusmasini yapabiliyorum, su ana kadar bir cok tamir'e gittim 2 kere jant degisti, kadro kulagim degisti, hepsini de piyasanin cok altina yaptilar

15. ziyaseker1925

ziyaseker1925 Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende doruk bisikletten cok sey aldim sorun oldugunda da bizzat ilgilendiler fiyatlar da standart pazarlik yapin ama yine de :)

16. melih tunalı

melih tunalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çankayadaki Sundu iyidir, bir çift lastik aldım 20 km kadar gezdim aradım memnun kalmadığımı söyledim getir değiştirelim dedi, tabi vazgeçtim değiştirmedim o ayrı.
    Sahildeki parkur bisiklet kötüdür arkadaşımın bisikletini 50 tl karşılığı bakıma verirken bende kendisine ön vitesim küçük dişliye geç atıyor H vidasınımı L vidasınımı sıkmam gerekir diye sordum söyleyemem o bilgiyi edinebilmek için 30 bin tl ye yakın para harcadım ben dedi :) dalga geçiyor sandım ama ciddiymiş :/

17. Muhammed-Arslan

Muhammed-Arslan Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Benim şu ana kadar beğendiğim iki bisikletçi var 1 sundu bisiklet 2 delta bisiklet çeşit bol ilgi alakaları çok iyi ve sattığının arkasındalar.

18. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    alsancak deltadan yama seti aldım en ucuzundan, ucuz mal alıyoruz diye pek iplemediler beni. şöylesi var böylesi var tavsiye ederim dedi satıcı abimiz. yok deyince morali bozuldu.
    madem ucuz satınca canın sıkılacak ucuz mal getirme :)

birde izmirdeki güzel iyi servisler hakkında bir konumu açsak?
    servis sıkıntı oluyor bazılarımızda.

19. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kadans Bisiklet, Fatih Ertörün işinde gayet iyi geldi bana, son derece ilgili, kesinlikle güleryüzlü, işi bilen birisi. Tavsiye ederim, alışveriş konusunda da asla sıkıntı yaşatmamıştır bana.

20. umut bayır

umut bayır Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar özellikle sundu bisikletten alış veriş yapanlara sorum fiyat olarak nasıl bisiklet olarak güz dönemine girdik malum ve yeni yıl yaklaştı sizce bisiklet almak için uygun bir zamanmı bir indirim olurmu