Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir’in Arka Bahçesi Gediz Deltası İçin Bisikletli Eylem Çağrısı – 13 Aralık 2009

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında derya.yildirim tarafından paylaşıldı.

1. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,

Gezenler görenler bilir... İzmir’de, şehir merkezinden birkaç kilometre uzaklaşıldığında doğa ile baş başa kalınabilecek sayılı önemli yerlerden biridir “Gediz Deltası (Kuş Cenneti)”. Dikkatinizi çekerim “Gediz Deltası” diyorum. Zira yakın zamanda tamamlanmış olan “Doğal Yaşam Parkı” neredeyse İzmirlilerin çoğu için Kuş Cenneti olarak biliniyor. Fakat parkı geçip, yaklaşık 10 kilometre daha devam ettiğinizde “Gerçek Doğal Yaşam”ın kollarında buluyorsunuz kendinizi.

Bu alan yani Gediz Deltası, ne yazık ki her yıl farklı tehditler ile karşı karşıyadır ve hepsinden de küçük sıyrıklar ile kurtulup hayatta kalmayı başarmıştır. Bu kez de Homa Dalyanı’nı çevreleyen, 2000 yıllık bir tarihe sahip olan ve yalnızca deniz kabuklarından oluşan sahiline dökülen molozlar ile mücadele etmeye çalışıyor. Bu işin sorumlusu kim diyecek olursanız İzmir Büyükşehir Belediyesi.

Bahsi geçen sahile paralel devam eden ve su ürünlerine ait binaya giden yolun, lodos fırtınaları sonucunda zarar görmesinden şikayetçi olunuyor ve deltayı korumakla yükümlü olan bir kurum böylesine muhteşem bir çözüm buluyor.

Durum özetle yukarıda bahsesttiğim gibi (Ek bilgi için: http://www.ntvmsnbc.com/id/25025291/ ). Şimdi sıra bizlerde! İzmir’de yaşayan doğasever bisikletlilerde!

Gediz Deltası’nın sessiz çığlığını, bisikletlerimizin gücü ile duyurmak için birlik olma zamanı.

Bugün ortak bir ruhla, dostlukları da pekiştirmek adına her yaştan, her amaçtan bisiklet kullanıcılarının toplanıp, İzmir’in “bisikletli potansiyelini” gösterme zamanı.

Program;
    13 Aralık Pazar günü saat 09:30’da Karşıyaka İskelesi’nde toplanıldıktan sonra Bostanlı çıkışına kadar belediye otobüsleri eşliğinde (İzmir’de bulunan diğer sivil toplum kuruluşlarındaki katılımcıları taşıyan ) kortej gerçekleştirilecektir. Daha sonra otobüslerden ayrılarak Homa Dalyanı’na gidilecek ve orada gerekli basın açıklamaları yapılacaktır.

Ege Doğal Yaşamı Koruma Derneği (http://www.egedoga.org/) adına.

Katılımcılar:

1- Derya YILDIRIM
    2- Rami YILDIRIM (Hele bir gelme baba!:cool: )
    3- "EBİT" ahalisi (Gelmezseniz hakkımı helal etmem!:mad: )
    4- "İzmir Bisiklet Derneği" ahalisi (Katılmayanın lastikleri iflah olmasın!:) )
    5- "Ege Pedal" ahalisi (Katılmayanın jant ayarı kaçsın! Sekizler çizsin!:rolleyes: )
    6- Bostanlı paten sahası müdavimleri sizleri unuttum sanmayın, festivalden kalma sözünüz var.
    7- "Karşı Bisiklet" ekibi (Gelmeyeceğinizi sanmıyorum!...)
    8- İzmir üniversitelerinin resmi veya gayri resmi bisikletlileri, İzmir'in geleceği sizlerin ellerinde.
    9- ...ve tüm bisiklet severler çoluğunuzu çocuğunuzu alın gelin...

Bunu bir davetiye olarak sayıp listeyi şahsi olarak (isim soyad) devam ettirebilirsiniz.

Not: Yaya olarak katılacaklar için otobüs ayarlama çalışmaları devam ediyor. Eğer yaya olarak katılacaksanız lütfen adınızın yanına not alın.

Sevgilerle.

2. Rami YILDIRIM

Rami YILDIRIM Misafir

Gelmezmiyim, tabiki geliyorum. .ok

3. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Katılamasam bile bu anlamlı etkinliğinizi yürekten destekliyorum.
    Yolunuz açık olsun...

4. Y.D.Bozdag

Y.D.Bozdag Üye

Seviye:
    bir YÜREKTEN destek de benden..

5. derya.yildirim

Seviye:
    Pedalla destek kimlerden :)

6. derya.yildirim

Seviye:
    Merhaba herkese,

Bugün güzel havanın da şansıyla güzel bir tur & eylem yaptık. Basının da etkisiyle daha büyük bir kitleye ulaşacağız ve şehir merkezinin dibinde var olmaya çalışan Kuş Cenneti'nin en azından orada olduğunun ve üzerinde neler döndüğünün farkında olacaklar.

Alandaki çamura rağmen (Tamam ense kökümüze kadar çamura batmış olabiliriz :rolleyes: ama bir de işe iyi yönünden bakın. Çamur cildi güzelleştirir, gençlik iksiridir :D ) bireysel olarak bize destek veren herkese özel olarak ve dernek adına teşekkür ediyorum.

Bireysel kelimesinin üzerine tekrar basmak istiyorum. Zira destek vereceklerini teyit eden hiçbir bisikletli oluşum orada değildi!... Verilen sözler üzerine tüm basılı materyallerde bisikletli grupların logoları kullanıldı ve gerçekten bu işin takipçisi ve destekçisi olan kurumlar ile aynı kefeye konmuş oldular!

Dilerim yine bir araya gelmemiz gereken ortak bir sorunumuz olduğunda, kurumsallaşmanın gerekliliği olarak daha profesyonel bir tutum sergilenir.

Katılımcı listesi (Alfabetik sıraya göre) Dernek kayıtlarımıza geçirebilmemiz için soyadı eksik olanlar lütfen ekleyebilir mi?

Ali
    Berk
    Burak
    Cemal ÇEKLİLER
    Ernur KAZANCI
    Kağan ONURER
    Mehmet Mete MUTLU
    Rami YILDIRIM
    Seçkin ERDEN
    Semra ÇETİNDAĞ
    Sencer KAN
    Şerif ÇETİNDAĞ