Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'e yüksekten bakmak isteyen için tavsiye

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mr Cool tarafından paylaşıldı.

1. Mr Cool

Mr Cool Yeni Üye

Bu fotoğrafları çekmek için gittiğim yere ne bisiklet ne de motosiklet kullandım, maalesef araba kullandım ama yer güzel olduğundan paylaşmamın şart olduğunu hissettim.

Bayramda şehirde kalan bir arkadaşımla bayramlaşmak için önce Karşıyaka'da tepede bulunup, Örnekköy'den gidilen Altınpark'a gittik.

Ağustosun ortasında açılan Altınpark, çok güzel İzmir manzarasına sahip bir yer.

Arabayla giderken yanımızda 2 tane de motosikletli arkadaş vardı. Onların fotoğraflarını çeşni olsun diye koydum.

Basında Altınpark:
    Medyaplus - Açılış Sayfanız - Altınpark City, İzmir'in Piyer Loti'si oldu
    Altınpark City, İzmir'in Piyer Loti'si oldu:
    İstanbulluların Eyüp'teki Piyer Loti'den Haliç'i kuşbakışı seyrettiği gibi İzmirliler de yeni açılan Altınpark'tan Körfez'i seyredecek, hem de balkondan bakar gibi.

İzmir'in Piyer Loti'si olacak Altınpark City, iki hafta önce Örnekköy Çilek Çam Dağı Orman Alanı'nda açıldı. Altınpark, aynı zamanda İzmirlileri denizle buluşturacak. Tepe, 4 milyon lira harcanarak lokanta, çay bahçesi, düğün, nişan ve sünnet gibi özel gecelere ev sahipliği yapacak şekilde düzenlendi. Toplam 850 bin metrekarelik arazinin, şimdilik 375 bin metrekaresi hizmete açıldı. Alanın her tarafına özel çim döşendi. Aydınlatma için de yeni teknolojili güneş enerjili led ampuller kullanıldı. İzmir Körfezi'ne eşsiz bir bakış sunan Altınpark City, İzmir'in en uzak yerleri Narlıdere ve Adnan Menderes Havalimanı'na 15, şehir merkezine ise 5 dakika mesafede. Alkol satışının yapılmadığı Altınpark City'ye önümüzdeki yıl yarı olimpik yüzme havuzu, ATV parkuru, paintball ve çim futbol sahalarıyla yürüyüş parkurları yapılacak. Tam olarak faaliyete geçtiğinde, Ege Bölgesi'nin en büyük eğlence ve dinlenme tesisi olacak.

Altınpark City, manzarası ve sunduğu imkanlarla İzmir'in yeni gözdesi olmaya aday. İşletmecisi Doğan Aslan, İzmirlilerin de artık bir Piyer Loti'si olduğunu söyledi. Ege Bölgesi'nin en büyük yaşam kompleksini kurduklarını belirten Aslan, konser ve tiyatro gibi organizasyonlara da evsahipliğini yapacaklarını ifade etti. Özel olarak döşedikleri çimlerle oluşturulan 2 bin, bin 500 ve bin 200 kişilik kır bahçelerinde yemekli ve yemeksiz organizasyonlar düzenlediklerini anlatan Doğan, "Kapalı salonumuz ve bahçesinde yaklaşık 2 bin kişiyi ağırlayabileceğimiz Doğa Cafe'de, konuklarımıza çok özel tatlar sunacağız. Et ağırlıklı menümüz, dünya kahvelerimiz ve çaylarımızın yanı sıra tamamen doğal ürünlerden hazırladığımız kahvaltımız da vazgeçilmez lezzetler arasında yer alacak." dedi.

İzmir Körfezi'ni ilk defa bu kadar güzel gördüğünü söyleyen, Altınpark City müşterilerinden Murat Can, İstanbul'da Piyer Loti'ye de gittiğini ancak böyle bir seyir zevkini alamadığını ifade etti: "Altınpark City, bir geminin güvertesinde oturuyor ve karşıdaki şehri seyrediyor gibi zevk veriyor. İzmir'de böyle hizmet veren bir işletme yoktu. Ailemle birlikte geldiğim Altınpark'ta yemek yedik, ardından lokantanın arkasında çay içip oyun parkında çocuğumu oynattım. Akıllıca bir yatırım yapılmış."

Nihayet Altınpark'tayız:

2. Mr Cool

Mr Cool Yeni Üye

3. Murattırpan

Murattırpan Yeni Üye

Seviye:
    Karayolları, gemiler, binalar, fabrikalar, tüneller, arabalar, motorlar...
    Hızı ve kirliliği anlatan herşey.
    Bunların fotoğraflarını görmekten hoşlanmadığımı söylemeliyim.

4. semra çetindağ

semra çetindağ Üye

Seviye:
    içim sıkıldı ,her yer beton yeşil kalmamış ,soğuk bir duruşu var fotolardaki izmir'in ,yine de emeğinize sağlık oradan gerçek bir görüntü vermişsiniz .çıkmasam da olur oralara...

Şerif Çetindağ ve aytacaksoy bunu beğendi.
  5. Mr Cool

Mr Cool Yeni Üye

Çay içilebilecek bir yer tavsiyesi vermiştim ama Kordon'da binalar dibinde bisikletle turlamak burada bulunmaktan daha farklı değil. Gündüz görüntüsü pek sevilmedi, bir de gece görüntülerini deneyeyim:

İşletmenin üşümemeleri için müşterilere verdiği polar örtülerle oynarken çektik:

Tırmanmak isteyenler için son kısmı çok dik, civarda köpekler de olabiliyor. Buraya ulaşmak için dağın arkasından tamamen evsiz bir ortamdan geçiliyor, sonra evler başlıyor.

6. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    hernekadar içaçıcı manzaralar olmasada emeğinize sağlık.ancak bukadar dolaşmışken izmirdeki doğal alanları-ormanlık-yeşillik-sulak alanları yada yeşilin deniz ile birleştiği noktaları çekmiş olsanız biz bisiklet ve doğa aşıkları daha çok beğenirdi diye düşünüyorum(=

7. Mr Cool

Mr Cool Yeni Üye

Öncelikle amacım polemik yapmak değil ama bazı anlayamadığım konular var.

3 kişi olumsuz yazı yazmış, olumlu veya nötr yazı yazan olmadı.

Bu ülkede her konuda olduğu gibi bir yere üyeysen bir KALIBA girme zorunluluğu var; bir nevi mahlle baskısı yani. Mesela solcuysan işte şu santçıları dinleyeceksin, sağcıysan şöyle bıyık bırakacaksın, vs...

Ben bir motorcu ve amatör fotoğrafçı olarak sadece gezerim ve fotoğraflarım. İLGİNÇ olan ne varsa onu fotoğraflarım ve yayınlarım. Tam çözemedim belki de herkes böyle değildir ama bir bisiklet forumundakilerden bazı üyeler bina fotoğrafı sevmiyorlar, bunu kesinlikle öğrendim.

Şimdi bir çelişki ya da bana yapıldığını düşündüğüm haksızlığı bildireyim: Buluşmalarda arka planda hep betonlar bulunmakta, o zaman ben bu bisikletle buluşma fotoğraflarını yayınlarken Photoshop kullanarak arka fonu silmem gerekecek. Normalde o bisikletle buluşma fotoğraflarındaki betonlara bir laf edilmiyor, sadece İzmir'i ilginç ve daha önceden görülmedik bir açıdan fotoğrafladığım için fotoğraflarıma tepki duyuluyor.

Neden bu yazıyı yazdım: çünkü üzerimde mahalle baskısı hissettim ve bana gelecek cevapları merak ettim. (Polemik yapmıyorum, polemik yapana cevap vermeyeceğim). Sonuçta motosiklet ve bisiklet sürenler diğer kişilere göre daha özgür karakterlidir, böyle bir kalıba girme ihtiyacı motosiklet gruplarında var ama beton üzerine değil de grupçuluk üzerine. Bisiklette neden kalıba girme ihtiyacı var?

Erhan1 ve ZekiAlper bunu beğendi.
  8. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Forumumuza hoşgeldiniz.Polemik yapmadığınızı biliyorum.Mahalle değil Ülke Kültürü baskısından bile rahatsız olan biri olarak sizi anlıyorum.
    Birçok bisikletçinin 1-2 ayda gidebileceği ve görebileceği yerlere, siz motorunuzla çok daha kısa sürede gidip bizimle paylaşmışsınız, teşekkür ederiz.

Fotolarınız hoşuma gitti.Değişik bir bakış açısı var.Ve bu, betonlar yüzünden değil :)
    Eski bir fotoğrafçı olduğum için başka açılardan görebiliyorum karelerinizi.
    Hepsi de İzmir'e yüksekten bakmak başlığına uyan türden olmuş.

Sizden ricam, sayısı ne olursa olsun olumsuz yorumları da kabul edebilmeniz olacaktır.Sabrettiğiniz taktirde "mutlaka" olumlu yorum da gelecektir.Benim yorumum olumlu oldu mesela.
    Hele panorama fotonuz harika olmuş.

Ha olumsuz yanı yok mu? var.Nedir? Bizlere detay kareleri aktarmaya çalışırken çoğunda dijital zoom da kullanmışsınız.Tabi bunun sebebi merkezden yüksek ve uzakta oluşunuzdu.Ama sadece optik zoom'u kullanmak ve onunla yetinmek daha kaliteli, net kareler sağlıyor.Elbette yine sizin makineniz, bakış açınız ve tercihiniz önce gelir.

İzmir Riders grubu ile biniyor musunuz bilmiyorum, oranın fahri üyelerinden biriyim.Motorcular ile bisikletçiler arasında dayanışma ve kardeşliği görmeyi seviyorum.Ben de kendi yarış veya iniş fotolarımı onların sitesinde paylaştığım zaman olumlu yorumlar alıyordum.Olumsuz da olabilirdi.Forumumuza katıldığınız, bize renk verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yeni çalışmalarınızı bekliyor olacağız.

9. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşım sen bizi yanlış anladın sanırım(=
    bizimde amacımız kırmak kötülemek değildi.sadece biz şehrin betonarmesinden görüntü kirliliğinden uzak duran insanlarız o yüzden bu yönde yazılar yazdık yoksa amacımız olumsuz cvp yazmak değil.aksine emeğine saygıdan ötürü teşşekkürü borç bildik.
    ayrıca bisiklet başlı başına özgürlüktür.hiçbir kalıbı tabusu yoktur.haliyle bisiklet sürenlerde hiçbir kalıba girmez.örn: Fatih Buzgan(=
    sevgi ve sağlıcakla ....

10. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    my cool kardeşim..
    öncelikle bisiklet turlarında buluşulan mekanların ardında binalar olması doğaldır ki çünkü şehir içinde buluşup şehir merkezleri dışına kaçıyoruz(=
    2. si yakınlıklar olsada bisiklet ve motorcular arasında ciddi farklar vardır.mesela biz dağ bisikletçileri şehirden ve gürültüsünden pek hoşlanmayız.ruhumuza aykırı.ancak motorcular genelde şehire bağlıdır ve asvalttan pek kopamazlar.
    ayrıca bi konuyu netleştirelim ki yanlış anlaşılma olmasın.
    amatör de olsa fotoğrafçılık çok güzel ve içimizdede bir çok kişinin ilgi alanıdır.şahsen bende olympus sp560 makinemle bulduğumu çekerim.bu hobinden ötürü tebrik ederim seni.ve motorda olsa 2 teker özgürlüktür ve 2 teker üstü gezmek zaten ortak hobimiz(=
    o yüzden anlaşmazlığa gerek yok.içindeki bazı bastırılmışları dışa vurduğunu görüyorum verdiğin örneklerde ama gerek yok.
    bence sen motor kullanmaya devam et ancak tez vakit bi tane bisiklet al katıl bize daha iyi anlarsın bizi(=

11. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    İzmir'in 90 yıllardaki halini özlemiyor değilim.Ahh ahh!Paylaşım için ellerinize sağlık.