İzmir'deyim city bike deoreli toplamak istiyorum.

İbooo23

Üye
Tepki
4
İsim
ibrahimD
Bisiklet
Whistle
Bütçem 1500_1800 arası
Piyasada bu fiyatlara citybike tarzı whistle 1604 ve Carraro nun bir modeli var..
Ancak komponentleri düşük ve görünmeyen aksamlarının iyi olmadığını düşünüyorum.
Sizce bu rakamlara deore li bir city bike toplayabilir miyim ?
Kadro, ayarlı maşa,ön arka vites ,frenler, sele,gidon ,lastikler , jantlar, göbekler ,aynakol ne olmalı ?
İzmir de bu işi en iyi ve en uygun kim yapar ?
Amacım zaten herşeyi ithal olan bu sektörde birde büyük satıcılara değil bu işin gerçek emekçilerine para kazandırmak...
ÖNERİLERİNİZİ
ACİLEN BEKLİYORUM !!!
PARAM HAZIR !!!
ŞİMDİDEN İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER !!!

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öncelikle büyük harfle yazmayalım :)
Bike-discount'ta sanırım Cube tur kadroları var. İzmir Delta Bisiklet'te de Deore 10'lu set var, uygun fiyatlı denilmişti. Yeni Alivio set de var, ben çok başarılı buldum. Geriye kalanı kolay gibi.

İbooo23

Üye
Tepki
4
İsim
ibrahimD
Bisiklet
Whistle
Deniz teşekürler..
Fakat tavsiye edebileceğin model var mı kadroda cube un hangi city bike kadrosu (70 euro dan 300 euro ya kadar kadro var o dediğin adreste bi de bu adresten alacagım kadro ne kadar zamanda elime geçer biliyormusun..) bi de deore 10 lu ne kadar biliyormusun? Ya da Alivio..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@İbooo23 Açıkçası fiyatı bilmiyorum. Telefonla sorarsın olmazsa :) Kadrolara detaylı bakmak lazım. Birşey diyemedim şimdi :) Karbon maşa da vardı güzel fiyatlara. 1-2 haftaya gelir. Yurtdışı alışveriş konularına göz at.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@İbooo23
o kadro hiç bi zaman gelmez eline, eğer avrupadan sana kargolayacak biri bulamazsan, onun dışında istediklerinden bazılarını ben temin edebilirim istersen, msj atarsın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tasogare Ben aldım pekala geliyor...Hatta videolarımı izleyin Türkiye deki fahiş fiyatlardan ve tüketiciyi aptal yerine koymalarından Delta, Sundu, Seda hariç hiçbir yerden alışveriş etmiyorum...Bu arada siz sorunu çözdünüz ön aktarıcıyla ilgili..İsterseniz bir ara buluşalım yardımcı olayım... Diğer konuda yazdım size

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@BF Okuru
bilmiyordum,geçen sene ben denedim baya mailleştim de hatta gönderemeyiz dediler ve alamamıştım.
ya bide ne yazık ki o fahiş fiyatlar bisiklet satıcılarının tercihi değil gibi, önceleri bende çok kızıyordum ama olay vergilerde :( kızılacak ilk adres onlar değil, ama tabii ki de kazıkçılar burdan kendine pay biçmesin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tasogare Yok yok hocam normalde gönderiyorlar ben birçok ürünü hep dışarıdan alıyorum şu anda da ingiltereden bir bisiklet alma aşamasımdayım...Ama belli olmuyor onların işler bazen mesela 62 euroya aldığım sele şimdi 110 olmuş :)

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
olsun ya geliyosa iyimiş, parça yolluyolar ama kadro ve bisiklet yollamıyolar diye biliyodum, ingiltereyi bilmiyorum ama

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Sadece grup set olsa tamam ama bunun sele, sele borusu var. Gidon, gidon boynu var. jant takımı , iç-dış lastik var . pedal var. Deore ile saydığım bu parçaların belli bir seviye üstündekilerini tercih etmek yakışır. ( çok ucuz, kalitesiz olmamalı anlamında .) Gene orta halli bir kadro alınacak. Montaj ayar için ustanın emeği olacak. Benim düşüncem 1500 civarlarında elimizde hiç olmazsa sevdiğimiz bir kadro varsa toplama yapılabilir yoksa rakam olarak tutturmak zor. Bisiklet toplayacaksak Ortaya zahmete değecek bir bisiklet çıkarmak lazım.
Genellikle tercih edilen istediğiniz kadrolu bir bisiklet alıp kullanmak zaman içinde de parçaları değiştirmek ya da tüm donanımın istediğimiz seviyede olduğu daha pahallı model bisikleti gerekirse şartları zorlayıp direkt almak. sonuçta herkesin zevkine göre model-marka var.