İzmir'den sözünde durmayan üstüne bir de havale işiyle kafa karıştıran bir arkadaş...

uur86

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar Giant ATX 7 kadro satıştaydı belki görmüşsünüz satan arkadaş ile anlaştık. (ekran görüntüleri ekte) Ödemeyi ilk olarak hesabına havale yapmamı söyledi. Daha sonra da borcu olan bir arkadaşının hesabına havale yapmamı söyledi. Böyle bir şey yapmayacağımı söyledim. GET ya da Kapıda ödeme ile alacağımı söyledim arkadaşa. GET ilanı açıldı vs yapıldı mesajlarda da görüldüğü gibi bugün ürünü kargoya verecek o vermeden bende ödemeyi yapacaktım GET ile... Gel gelelim konuşmanın üstünden 12 saat geçmeden arkadaş "hesap numarası olmaması" gerekçesi ile caydı... Aradım mantıklı bir şey söylemedi. Sonra mesaj atmış satış iptal diye 2 defa daha aradım üstüne açmadı telefonu.... Kimseye bir şey demek istemem ama hesaba havale olmayınca satıştan vazgeçmek nedir ? Siz olsanız bundan bir çakallık olduğunu düşünmez misiniz ? Ben düşünüyorum. Burada beni bilen bilir ... Ekran görüntüleri ile yayınlıyorum ki ileride bu arkadaşla alışveriş yapacak olanlarınız olursa aklında olsun. Bende pek güvenilir bir izlenim bırakmadı... Özellikle şu havale et olayı mide bulandırıcı açıkçası... Varsa bir açıklaması yapsın
Sezgin Aydogdu arkadaşın adı aklınızda olsun. İzmir Konaklarda oturuyormuş...
https://www.bisikletforum.com/a/img819/2986/7fxn.png
https://www.bisikletforum.com/a/img109/3796/ozk3.png
https://www.bisikletforum.com/a/img43/1256/js0k.png

• Beğen
Tepkiler: T.T
Scudo

cem ceylan

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Specialized
kadro M beden ancak 48 cm aynakol merkezinden sele borusu başına olduğunu face sayfasında görmüştüm..19 inç yani..bu bazı markalarda L beden oluyor..

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Cem bey'in dediği gibi o kadro 19 inch'tir,

''m'' beden,17 inch yada 18 inch oluyor..farklı markalarda farklılık olabilir,ancak genelde ''m'' beden 17 yada 18 inch'tir,ancak 48 cm'nin karşılığı 19 inch'tir..

• Beğen
Tepkiler: cem ceylan

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
böyle durumlarda en mantıklısı get ve kapıda ödemedir. önce para sonra parça yapanlar güvenmiyorlar. ama sizin nasıl güveneceğiniz konusunda hiç bir düşünme çabasına girmiyorlar. gerçekten miğde bulandırıcı

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Arkadaşlar geçenler de,yaşanan bir durumu size aktarayım,satıcı ile alıcı kapıda ödeme ile anlaşıp,tüm parçaları eksiksiz ve sağlam bir şekilde göndermiş,alıcı param yok diyerek geri çevirmiş kargo'yu,karşılıklı güvende olmalı diye düşünüyorum,ama görüldüğü gibi bu tür insanlar yüzünden,pek güven duygusu kalmıyor..

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Satıcı ile kapıda ödeme şeklinde anlaşıp herşey tamamken caymak veya fikir değiştirmek evet gerçekten etik değil. Örneği kendimden vermek istiyorum. Net üzerinden sattığım ürünlerde herzman önce havale derim. Önce ürün bedelini hesapta görürüm sonra kargolamasını yaparım. Hem ilanlarımda var. Hemde görüştüğüm kişilere bunu söylerim. Bunun dışında İstanbul dışı kesinlikle birşey satmıyorum. Bu benim kuralım. Ama kimseyede kapıda ödeme ile anlaşıpta sonradan vazgeçmiyorum. Eğer o şekil konuşulmuşsa sözde durmak gerekir. Gerçekten hoş olmayan bir durum yaşamışsınız.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan