Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

izmirden kuşadasına giden var mı?

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Elif Gökalp tarafından paylaşıldı.

1. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar daha önce izmirden kuşadasına giden var mı
    yol kaç saat sürüyo biraz yol hakkında bilgi verebilirmisiniz

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçen hafta gittim.. Seferihisar üzerinden mi yoksa direk mi gitmeyi düşünüyorsunuz önce ona kara vermeniz gerekir. Ben Seferihisar üzerinden gittim. Tabi yol epeyce uzuyor. Giderken Efes'ede uğradım. Sanırım 150 km civarı... Bisiklet üzerinde 8-10 saat kadar sürdü... Yol durumu iyi fazla rampa yok... Bu benim gittiğim rota http://www.mapmyride.com/routes/view/84606489

zkyurduseven bunu beğendi.
  3. Özgür BOZKURT

Özgür BOZKURT Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Güzelmiş, ben de deneyeyim bi ara :)

4. VeliEkim

VeliEkim Üye

Seviye:
    90 km civarı.otobandan gidebilirsen 4 saatte varırsın,torbalı üzerinden süre artar ama otobana göre keyifli yoldur. selçuktan sonra 2 km çıkış var ve kuşadasına girdikten sonra hafif inişli çıkışlıdır.

5. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    otobana bisikletle girilebiliyor mu ki

ASinanB bunu beğendi.
  6. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Benim bildiğim kadarıyla otobana bisikletle giriş yasak. O riski almaya değer mi bilmem..

7. kayhan

kayhan Misafir

otoban çok tehlikeli. ben seferihisar üzerinden izmir kuşadası tur yapmıştım. ama bir gün için uzun olur gibi arada güzel bir yer var sığla galiba adı. orada kamp yapılabilir.

8. çağrı ilter

çağrı ilter Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Otonbandan biz de gitmeyi denedik ama..

-Öncelikle yasak mevzusu var tabi ki. bir tehlike yaşamadık ama sonuçta bir kural var.
    -Bence yasaktan daha önemlisi keyif amaçlı bir tursa kesinlikle tatmin etmez çok sıkıcı.
    -Sağda solda benzin istasyonları ya da buna benzer yapıların pek olmaması bir sıkıntı durumunda durabileceğiniz bir yer olmaması anlamına geliyor. Benim hatırladığım sadece o yolun üstündeki köprü gibi Burger King olan yer.
    -Bir sıkıntı da şu oldu, etrafı açık bir arazi olduğu için yanal rüzgarlar fazla etki etti bazen yola doğru savurdu.

Şimdiden iyi yolculuklar

9. zkyurduseven

zkyurduseven Yeni Üye

Seviye:
    Tali yol gibisi varmı ya... motorsiklet olsa hadi gazlama mevzusuna birebir ama o ahmetbeyli virajları v.s bence otoban out :)

10. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet var :)
    Bu sabah saat 09:30 gibi Torbalıya kadar yapmayı planladığım gezi, Torbalıdaki benzincideki görevlinin gazlaması ile önce Selçuk'a, Selçuktan sonra Kuşadası'na 22 km. kaldığını öğrenen ben'im, kendi kendimi gazlamam sonucu da Kuşadası'na kadar uzamış oldu. http://www.endomondo.com/workouts/6...types=endoapp:track&fb_source=other_multiline bu linkten rotayı, rota üzerindeki yükseltileri ve çıkış-inişleride haritanın altındaki grafikten izleyip görebilirsiniz. Ben Buca-Gaziemir- Kısık-Torbalı-Selçuk-Kuşadası yolunu (yani tali yolu) kullandım. Yol Selçuk'a kadar çok temiz, rampa yok desem yeridir. Selçuktan sonra, Menderes-Kuşadası yol ayrımından sonra sola Kuşadası'na dönüldükten sonra tatlı bir çıkış başlıyor, ama çok zor değil, bir de Kuşadası girişte bir rampa var, çok uzun değil ama yolun sonu olması sebebiyle, psikolojik olarak heralde :) biraz zorlandım, bir de bugün İzmir cehennem gibi yanıyordu, yolda asfaltlar erimiş durumda. Dönüşü garajdan Metro Turizm ile yaptım, 10 TL, otobüs bagajları, haftasonunun günübirlik turistleri yüzünden bomboş, hiç bir sorun çıkarmadan aldılar bisikleti, ön tekeri falan sökmeme bile gerek kalmadı, koca bagaja yatırdık Whistle'ı :)

98.61 km (Buca'dan)
    5h:36m:43s
    17.6 km/h ortalama
    44.7 km/h max. hız

Naçizane tavsiyelerim;
    Uzun kollu beyaz, ince birşey giyin üstünüze ve kesinlikle şort değil kapri giyin :) kollarımda dirseklerim ve diz kapaklarım haşlak vaziyette :D
    Selçuk'a kadar yanınızda su taşımayın, yol üstünde çok sayıda benzinlik var, ağırlık yapmaya gerek yok, fakat Selçuktan sonra en az 2 lt su alın yanınıza, Kuşadasına kadar doğru dürüst bir yer yok, rampa sıcakta terletiyor
    Yol kenarındaki meşhur araba yıkama fiskiyelerinin altında ıslanmayı unutmayın, hava dehşet sıcak
    Mümkünse benim yaptığımı yapmayın, performansı size yakın en az 1 arkadaşınızla çıkın yola, tek kişi sıkılıyor insan
    Asla yapamam demeyin, Kasım'dan beri 1200 km. pedal basabilmişim, ben yaptıysam, hepiniz yaparsınız,
    Bol pedallar.

NoT: Ortalama hız ve performansım çok iyi değil, o yüzden yolda durup çok fazla foto çekemiyorum, çekebildiğim 6 fotoyu burdan görebilirsiniz. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4069482463819.2171522.1485062253&type=1
    Teşekkür ederim.

erendiz çetiner ve ender özkan bunu beğendi.
  11. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    sinan arkadaşım bişey sorcam
    biz bişey duyduk da; kuşadasına giderken yolda araçların tutumu hiç iyi olmuyormuş. taciz ediyorlarmış, sıkıştırıp küfür edip böle böle salakça hareketleri oluyormuş bazı kişilerin. böle bi durumla karşılaştın mı biz biraz tedirgin olduk açıkçası geçenlerde gitmeye kalktık ama gözümüz yemedi duyduklarımızdan ötürü, sığacığa gittik onun için o yolda bi tacizle karşılaşmadık. gayet araç sürücüleri saygılı terbiyeliydi.

12. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Kesinlikle hiçbir kötü şeyle karşılaşmadim, yörenin gençleri motosikletleriyle yer yer eşlik ettiler, hareket halinde güzel muhabbetlerimiz oldu ayaküstü, herhangi bir kötü yaklaşım, taciz falan yaşamadım. Aman tekrar edeyim, güneşten korunun, bu saat oldu, gözüme uyku girmedi, :)

13. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    çok haklısın 10 gün önce bucadan sığacığa gittik geldik güneşten nasibimizi aldık. beyaz tenliler çok çok dikkat etse iyi olur.

14. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    daha önce kullandığımız bir rotaydı gaziemir yolunu takip ederek torbalı istikametinden selçuk yoluna ulaştık ve çamlı yolundan merkeze ulaştık gidiş dönüş molalar dahil toplam 10 saat civarı sürdü diye hatırlıyorum yol bisikleti ile gidilebilir ancak mıcır asfaltlı bölümlerin sıklığı aceba mtb ilemi gelseydik sorusunu akıllara getirebilir bol pedallar

15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar, Kuşadası için Torbalı-Selçuk veya Seferihisar değil de Tahtalı Barajı-Çine yolunu kullanan oldu mu acaba?
    Yol 20 KM kadar daha kısa sürüyor. Hatta Cumaovası'na trenle* gidip oradan başladığımda Kuşadası sadece 59 KM gözüküyor bu yoldan. Aralarda köyler olduğundan asfalt yol olduğunu tahmin ediyorum. Ne dersiniz?

Söz ettiğim yol bu: http://goo.gl/maps/MJ6WM

*İzban'a yoğun olmayan bir saatte veya ön tekerleğimi söküp bisikleti çuvallamış halde bindiğimi varsayıyorum.

Hey, kendi soruma kendim yanıt buldum ve paylaşmak istedim. Bu yol daha önce kullanılmış. :in:
    Detayları şurada: http://www.yasarol.com/gbt/img/konak-kusadasi.jpg

Ve fotoğrafın altındaki yükselti haritasına bakılırsa oldukça düz ve rahat bir yol.

16. Karşıyakalı1912

Karşıyakalı1912 Yeni Üye

Seviye:
    otobana bısıklet gırısı var ama bısıklet adedının 100 olması gerek.

17. Karşıyakalı1912

Karşıyakalı1912 Yeni Üye

Seviye:
    eger bır terslık olmazsa ılk once kemalpasa sonrada bodrum gıtmek ıstıyorum
    tabı bunlardan once pedallarımı degıstırmem lazım cunku gereksız yoruluyorum.
    kılıtlı pedal alıcam.
    gunu bırlık turlara gelebılırım ama kalmalı olanlara ıs nedenıyle katılamıyorum arkadaslar 1 hafta onceden haber edılırse o zaman katılmam daha yuksek olur.
    kusadası yolcularına smdıden ıyı pedallamalar dılıyorum.Ruzgar hep arkadan essın.

18. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    o taciz işi şans sanırsam ben urlada bir gün içinde 2 farklı bölgesinde bir arabalı adam ve bir motorlu kişi üstüme üstüme araçlarını sürüp korkutma amaçlı hemen dibimden kaçarak gittiler sonrada...

19. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    yani sonuçta şehir içindede sürücülerin pek saygılı davrandığı söylenemez çirkinleşmek doğamızda var.
    bende kaldırımın dibinde yolda yürüyen insan gördüğüm zaman üstlerine sürüyorum çekilmiyorum kaldırıma çıkmazsa çarpmaktan çekinmiyorum.

Serkan.Ç. bunu beğendi.