İzmir'den Köyceğize 720 km 10 gün 12 kişi

hgy

Üye
Tepki
90
Bisiklet üzerinde 10 gün, 12 kişi, 720 km.

Gökova turuna 2 defa katıldık. 3.tura katılıp katılmamak konusunda sevgili dostum Dr.İsmail ile tereddütte idik. Bülent Savran ve arkadaşlarının turu düzenlemesi ve de İzmir Bisiklet Derneği Başkan Yardımcısı olmam sıfatı ile Ege'de kardeş bir Bisiklet Derneğini desteklememiz gerekiyordu. Bu sefer farklı bir şey yapmamız lazımdı. İzmir'den Akyaka'ya bisikletle gitmeye karar verdik. Rotamızı planlarken minimum trafik yoğunluğu, maksimum doğa güzelliği kriterini göz önüne aldık. Bir kaç denemeden sonra rotamız belli oldu.Bu arada planlarımızda iki değişiklik oldu. Muğla Bisiklet Derneği turu Köyceğiz'e kadar uzattı ve bizim hanımlarda araba ile bisikletlilere(bize) katılmaya karar verdi.

Muğla Bisiklet Derneğine katkıda bulunmak üzere aşağıdaki afişi hazırladım, onlarda beğenerek bu afişi kullandılar tanıtımlarında.
http://www.yasarol.com/gbt/img/logo.jpg

Gökova Bisiklet Turu = GBT

Rotayı planlarken mapmyfitness.com programını kullandık. Pedallayacağımız her yolun hem yüksekliğini hem de iniş çıkış eğimini bilerek, yükseklik ölçerden ve de km saatinden plan ve gerçeği devamlı kontrol ettik. Hazırladığımız haritalar ile ölçümlerimizin birebir tuttuğunu gördük. Yükseklik ve mesafeyi bilerek gittiğimiz zaman hem enerjimizi hem de motivasyonumuzu daha iyi ayarlayabildik.

Rotamız : (Yükseklik, eğim ve km gösteren detaylı haritalar için (link) adresine tıklayın

Gün
Güzergah

Km
1 İzmir(Konak)-Menderes-AhmetBeyli-Pamucak-Kuşadası 85
2 Kuşadası-Söke-Milet-Akköy-YeniAkköy-Akbük(Didim) 89
3 Akbük-Kazıklı-İasos-Milas-Beçin-Ören 88
4 Ören-Akbük-Akyaka 45
5 GBT 1.gün Akyaka-Ören-Çökertme 65
6 GBT 2.gün Çökertme-Mumcular-Yalıçiftlik-Bodrum 80
7 GBT 3.gün Bodrum-Datça-Aktur 35
8 GBT 4.gün Aktur-İçmeler-Marmaris 65
9 Marmaris-Çetibeli-(Dağyolu)-Kızılyaka-Köyceğiz 80
10 Köyceğiz-SultaniyeKaplıcaları-Çandır-Kral Mezarları-Dalyan-Ortaca-Köyceğiz 70

4 Ekim pazar günü her zamanki saatimiz 8:00 da Konakta buluşmak üzere sözleştik. İzmir Bornova'dan yola çıkarken ufak bir kriz yaşadık. Eşim Belgin araba ile gelecek bayanlara, fazla eşya almayın sadece 2'şer çanta yeter demiş. 2'şer çanta ve Belgin'in ekstra eşyalarını görünce kaynar sular başımdan döküldü. Bu kadar eşya bizim sedan arabaya nasıl sığacaktı. Arabaya bide LPG taktırdık. stepnede bagajda dururkene. Sonunda ne haliniz varsa görün ben pedala basar giderim diye düşündüm ve bir daha bagaja yerleştirme işi ile ilgilenmedim. Bagaj yerleştirme sorumlusu otomatik olarak Belgin oldu. Ve de fotoda görünüdüğü üzere başarılı olduğunu söylemeliyim.
http://www.yasarol.com/gbt/img/bagaj.jpg

Bisikletle tura katılanlar : Gürcan, Dr.İsmail, Osman, Nilgün, Hasan, Hüseyin, Mehtap, Serpil.
Araç ile gelenler : Belgin, Şenay, Atika(Kaptan şoför), Engin.

4.Ekim pazar :

http://www.yasarol.com/gbt/img/menderes.jpg Sabah 8:00 da sözleşip her zamanki gibi gecikerek 8:45 de yola çıktık.

Arabalı ekibe bizi Menderes'te Belediyenin kahvesinde kahvaltıyı hazırlayıp beklemelerini söyledik.

Sakin bir sürüşten sonra Menderes'e varıp hep beraber hazır olan kahvaltıya oturduk.

Keyifli bir kahvaltı sonrası arabalı ekibi orada bırakıp yola devam ettik.

Menemenli ikizler Hasan ve Hüseyin kardeşlerin dışındaki bisikletlilerin yaş ortalamasının 45-50 olması nedeni ile kendimizi sıkmadan her 20 km de bir dinlenme molası verdik. Solda ikizler ve sağda ikizlerin ağır vasıtaları.
http://www.yasarol.com/gbt/img/ikizler.jpg
http://www.yasarol.com/gbt/img/ikizlerAgirVasita.jpg

2. molamız Değirmendere köyünün merkezindeki yoğun ağaç gölgesindeki köy kahvesi oldu. Kahvecinin Orhan Gencebay'dan çaldığı parçalar bizi bayağı havaya soktu ama, saatin erken olması vede daha pedal basacak olmamız nedeni ile kendimizi tuttuk ve pedal basmaya devam ettik. Bir sonraki molamız 20 km sonra Ahmet Beyli'de oldu. İsmail'in önerisi üzerine ortak bir hesap oluşturup ortak hesaptan ilk 2,5 litrelik portakallı gazozumuzu da alıp afiyetle paylaştık. Bu arada ateştopunuda muhasebeci olması nedeni ile ortak hesabın sorumlusu yaptık.

Turumuz hakkındaki tüm bilgi ve resimler için (link) adresine tıklayın.

Scudo

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok güzel bir tur olmuş, ayaklarınıza sağlık.

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Selam Gürcan hocam...
Süper olmuş gezi. Belgin hanımın çektiği Fotolar da farklılığını hissettiriyor hemen.
Kayhan'la ben de olsaydım ekipte Midilli takımı tam kadro olacakmış...Haşlanmış bacak yarışması eksik kalmış turda sadece..:D

Hasan turun tüm fotolarını göndermiş.Ağzımın suları aka aka İzledim...

Bu yıl ayrı düştük Gökovada. Olsun gönüller bir. Biz de Gpa ve sonrası Ahmet Mumcu,Evrim Yiğit,Cem Terzi,ben,Kayhan ve Ozan'la Marmaris'i Antalya'ya uzatacağız.İçim kıpır kıpır Saatleri dolduruyorum şu an..

Paylaşım için teşekkürler.
Osman abi, Dr.smail, Nilgün, Hasan kardeşim, Hüseyin, Mehtap ve Serpil'i de kutluyorum.
Ayrıca araçla bu turu mevcutlu hale getiren Belgin hanım,Şenay hanım ve kaptan şoför Atika hanıma da selamlar...
Emeğinize sağlık. Görüşmek üzere

Berker Kartel

Daimi Üye
Tepki
554
Bisiklet
Trek
Merhaba Gürcan Abi,

Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) olarak bu sene ilk defa Gökova Bisiklet Turu'na katıldık ve
bundan sonra her sene katılmak istiyoruz..Bizimle birlikte katılan Yunan bisikletçi dostumuz Grigoris'te
çok memnun kaldı ve seneye tekrar katılmak istiyor :)

Gerçekten Harika bir tur oldu..Ve Sizler gibi hepsi birbirinden değerli insanlar ile tanıştım..
İnşallah hep birlikte bizim buralarda da pedallarız :)

Selamlar Hoşçakalıın :)

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Selam Arkadasim,
Ah bu turda nasil olmak istiyordum ama hersey bir kismet isi ,neyse ki sizi Akyaka'da karsilama firsatini yakaladim ve o kamp alanina girisinizi ,o muzaffer ama biraz yorgun ifadenizi . Hepiniz muhtesemdiniz. GKT boyunca en neseli grup ,en bireysel grup, en cok yol yapan grup olma durumu size aittir kanimca.Insallah baska turlarda da beraber oluruz.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Gümüş