Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

izmirden kaşa gitmek

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında çağatay tarafından paylaşıldı.

1. çağatay

çağatay Yeni Üye

Seviye:
    daha önce gitmiş tecrübeli arkadaşlarımızın fikirlerini almak bu doğrultuda hareket etek istiyouz şuanda 2 kişiyiz ama biz katılıcak başka arkaaşlarla birlikte yolculuğumuz daha zevkli hale getirmek tabiki isteriz:D turu bazı yerlerde çadırda bazı yerlerde bize önerebileceğinz pansiyonlarda kalarak gerçekleştirmek istiyoruz gidiş rotası olarak denizden çok kopmadan kenardan gidicez

Mustafa Volkan Koca bunu beğendi.
  2. ozan çanakçı

ozan çanakçı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ne zaman için düşünüyosunuz?

Mustafa Volkan Koca bunu beğendi.
  3. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Ayrı senelerde önce Marmaris-Kaş, daha sonra da İzmir-Bodrum yaptım 2 kişilik grup halinde farklı kişilerle. Ama sizin rotanıza göre gidecek olursa önce İzmir-Bodrum rotasındaki önerimden başlayayım. Uzun yol tecrübenizi bilmiyorum ama ben de sizinle aynı düşünceyle denize en yakın rotayı tercih etmiştim. (Yol planlarını ben yapıyorum.) İzmir-Seferihisar üzerinden Kuşadası'na oradan da Davutlar'a ulaşıp buradaki pansiyon veya motellerde konaklayabilirsiniz. Ama size önerim mutlaka Milli Park'a girip buradaki kanyon yolundan -ki 15 Km.'nin 9 KM'si, büyük kısmı yürüyerek geçilebilecek, trekking parkuru olan tırmanış rotası geri kalanı da sert iniş olan rotadır- Doğanbey köyüne inebilirsiniz. Bu rotanın tepesinde Büyük Menderes Deltası'nın ve Dil Gölü Lagün'ünün muhteşem manzarasını görebilirsiniz. Doğanbey'de 'Küçük Cennet Sahil Pansiyon'da kalabilirsiniz.
    Oradan Didim Akbük'te kalıp sonra da Kazıklı yolundan Bodrum'a dağlardan ulaşabilirsiniz. Oradan da, henüz geçmedim ama, Mazı üzerinden Akyaka'dan Marmaris'e...

Marmaris'ten çıktığınızda Dalyan'a ulaşıp ertesi gün dağ yolundan devam ederek Dalaman'a oradan da yine dağdan (ama bu dağlar ama yolun deniz tarafında) Göcek tüneline geçebilirsiniz.
    Dalyan'da da çok güzel pansiyonlar var. (Bir tanesi Gül Pansiyon'du.)

Kalkan yokuşuna dikkat edin. Uzun ve özellikle trafiği yoğun bir yol.
    Fethiye'den sonra ise yolların bir büyük bölümü düz.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. (Bu turların yazı ve fotoğraflarını foruma koymuştum.)

Kazasız ve keyifli turlar.

five

ozan çanakçı bunu beğendi.