Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmirden herkese Selamlar

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Serkan Ünverdi tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Ünverdi

Serkan Ünverdi Yeni Üye

Seviye:
    Herkese Merhaba arkadaşlar,

31 yaşındayım Özel sektörde yönetici olarak çalışıyorum. 4-5 yıl önce bir arkadaşımla beraber bisiklet alıp 1 sene boynca da haftanın 3 günü akşamları şehir turları atıyorduk. Bir süre sonra bu turlar kısa mesafedeki köylere kasabalara ilçelere olmaya başladı. (Örn. çeşme altı, urla, kavacık köyü v.s.) ama beraber çalıştığım arkadaşım işden ayrıldıktan sonra maalesef bir kopukluk oldu ve bi daha bisiklete binmek nasip olmadı. Tam gaza geliyom bu sefer düzenli bir şekilde tekrar bşlıyacağım derken yine bi şeyler engel oluyor. Bir de malum tek başına bu spor bana pek keyif vermiyor. Bir eküri şart iş stresi ve hayat temposu yüzünden de pek fazla vakit ayıramıyorum. Bu arada araya bir de 2 yıldır motosiklet sevdası girince kaldı malum. :(

Bundan 2-3 ay önce eski bisikletimi bakıma sokayım diye servise götürdüğümde gaza geldim yine :) ordaki birbirinden güzel bisikletleri görünce yine bi heves geldi.

- Dedim bunu verip üstüne ne istersiniz şu model için ? v.s.

derken, ben servise götürdüğüm bisikleti orda bırakıp gıcır gıcır bir sedona 751 i arabama yüklüyorken buldum kendimi :) ancak ne varki yukarıda da bahsettiğim gibi o gazla ancak 1 kere 10-15 km bisiklet yolunda kullandım sonra kaldırdım koydum hobi odama :( kullanmadığım ve başka bir yere harcama yapacağım içinde (cross motoru almak istiyorum) aslında bisikletimi satıyordum.

Ta ki bu sitenin varlığından haberdar olana kadar :) bir arkadaşımın vasıtasıyla bu siteye ilan vermemi tavsiye etti. Aslında en başta sadece satılık ilan vermek için üye olduktan sonra baktım ki muhteşem şeyler var burda :D 2-3 gündür öylesine bakındıktan sonra size kendimi kısaca tanıtmak istedim.

Konular ve bölümler arasında dolanırkende en çok hoşuma gidenler DJ, FR tarzı oldu. Nasıl olsa artık bisikletle yol yapamıyorum. Ancak bu tarz bisikletler le yapılan hareketler çok ilgimi çekti.

Şimdi sorarım size değerli üstadlar 31 yaşında 176 cm boyunda 80 kg ağırlığında biri olarak bende yeterli antreman ve alıştırmalardan sonra bu arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin 10 da 1 i dahi olsa bişeyler yapabilirmiyim ? :) yoksa bu iş birazda allah vergisi midir ?

Bu arada elimdeki bisiklette sanırım bu iş için uygun değil galiba, anlaşılan bana yine yeni bir bisiklet yolu göründü :D

Herkese selamlar

2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Serkan arkadaşım.

Mesajını ilgi ile okudum. Bisikleti sevmeye başladığını çıkardım mesajından. O zaman hiç vazgeçme ve devam et.

Kendi hikayemi sana kısaca anlatayım sen karar ver.Şu an 54 yaşında emekli birisiyim.
    Ben lise çağlarıma kadar bisikletin üstünden inmedim. Ne zaman ehliyet alıp, arabam oldu ve İzmir'e üniversiteye gittim, o andan sonra, bundan 5-6 sene öncesine kadar bisiklete elimi sürmedim desem doğru olur.

Sanırım 2006 senesi başında, eşim bana sormadan tandem bisikleti siparişi verip, bende Ankara Delta'dan tandemi alıp gelmemle birlikte bisiklet sevgisi yeniden başladı. Önce tandem, sonra tekli bisikleti, sonra yol bisikletim derken yeniden bisiklet üstünden inmez oldum.

İlk turlarımızı hatta ilk turumuzu çok iyi hatırlıyorum. 10- 15 kişilk bir tur ve yaklaşık 35-40 kilometrelik bir yol idi. Bizim hızımız zorlukla 10 ve 15 kilometreler arası idi. Yanımızdaki bisikletçi arkadaşlarımızın destekleri ile zorlukla ilk turumuzu tamamlayıp eve döndüğümüzde, eşimde bende bir daha bisiklete binmeyiz ve bu tandemide satarız demiştik, çünkü tur bize göre bizim yetişemeyeceğimiz bir hızda ve mesafe olarakta çok uzundu. O gün için 15 km yi gördüğümüzde kanatlanıyoruz sanıyorduk. ama popolarımızın acısı, yorgunluk derken, bisiklet hayatımız o gün sona erdi diye düşünüyor ve moralimizin bozukluğundan konuşmuyorduk bile.
    Ama 2. hafta bisiklet arkadaşlarımız bizleri gene çağırdıklarında hadi yeniden bir deneyelim dedik, iyi ki de denemişiz. İlk tura nazaran kendimizi daha güçlü bulduk ve şunu anladık ki, herşeyin başı devamlı bisiklete binmekten geliyormuş.

Şimdilerde derseniz. Konya Beyşehir'e otobüsle gidip, ordan tandem bisiklet ve yanımızda 2 arkadaşımızla birlikte Beyşehir gölünü gezip Torosları aşıp Antalya'ya kadar bisiklet ile gelebiliyoruz.
    Geçen ay ise tekli bisikletim ile geze geze yanımda bir abim ile ( 72 yaşındadır kendisi) İzmir'e kadar pedal basabiliyorsak, bu bisiklete antreman yaptıktan, sevdikten sonra herkes biner ve bir daha da ayrılamaz.

Şu andada Muğla, İzmir, Çanakkale, Gelibolu, İstanbul, Bolu, Beyşehir ve bir çok değişik yerlerde pedallamanın zevkine de ulaştık.

Bu yukarda anlattıklarım, bu işin Allah vergisi olmadığını, sevmek ve istemekten, antreman yapmaktan geçtiğini söylemek için anlattım.

DH, FR tarzı eğer çok hoşuna gidiyorsa, bunuda çok çalışmakla halledeceğinizi düşünüyorum. Hiç bir zaman ufak yaştan başlayanlara yetişemesekte, hiç olmazsa bir şeyler yaparsınız diyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

3. Serkan Ünverdi

Serkan Ünverdi Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Ender bey,

Hikayenizi dikkatle ve hayranlıkla okudum ve saygı duydum. Kesinlikle haklısınız. Önemli olan her konuda azmetmek ve caymamak.

Selamlar

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  4. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Ender :in: Abim bize yazacak şey bırakmamış.:in: :in: :in:

Serkan bey, hobi odanızda da , kalbinizde de bisiklet:in: hiç eksik olmasın inşallah.

5. gezgin35

gezgin35 Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Serkan bey,

İzmir'de bisiklete binmek için bir arkadaş edinmek istiyorsanız, perşembe akşamı saat 20.00 de Göztepe vapur iskelesinde, perşembe akşamı bisikletcileri ile tanışın derim. Fazla konuşmaya gerek yok diyorum.

Hoşcakalın

6. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Selam Serkan Bey, evet Izmir Bisiklet Dernegi ve Persembe aksami bisikletcileri ile tanisirsan kesin bisiklete daha farkli bakacagindan eminim.
    Ben de Ender bey gibi 50 li yaslarda basladim gercek anlamda bisikletcilige ve simdi artik hic bir yol gozumu korkutmuyor.Hafta sonu gezilerimiz de en az yaptigimiz yol 70 km civarinda .Bisikletin tadini aldiginiz da zaten bir daha vazgecemiyorsunuz.

Ender Alıcıoğlu ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  7. Serkan Ünverdi

Serkan Ünverdi Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu sıcak karşılamanız için teşekkürederim. Bu perşembe yağmur gözüküyordu yanılmıyorsam. Eğer yağmur olmazsa görüşmek üzere

Selamlar