Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmİr'den antalya'ya

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ÖÖnder tarafından paylaşıldı.

1. ÖÖnder

ÖÖnder Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhabalar.
    Geçen yıl Çanakkale'den İzmir'e sahilden yol almıştık iki arkadaş.
    Bu yıl da 21 haziran gibi İzmir'den Antalya'ya devam etmek istiyoruz. Çadır konaklamalı.
    Genelde ana yol olmayan köy yolları ve en önemlisi sahilden yol almak istiyoruz.
    Yolun tamamının rotasını belirledim. Kuşadası, Didim, Bodrum, Akyaka, Köycegiz, Fethiye, Kalkan, Kaş, Kumluca, Olimpos, Kemer Antalya....
    üzeri yol almayı planlıyoruz.
    Alternatif yada farklı, önceden denenmiş rota önerisi olan varsa yazarsa sevinirim. Elimdeki bilgileri rotaları isteyene şimdi isteyene tur sonrası paylaşabilirim.
    Özellikle yüksek rakımlı çok nokta var yolumuz üzerinde. Oralara alternatif yollar var mıdır?
    Ayrıca yukarıda belirttiğim yerlerde çadır kamp alanları bildiğiniz veya kamp alanları bakabileceğim link vb varsa yardımcı olursanız sevinirim.
    Her tür öneri, tecrübenize ihtiyacım var...
    Teşekkürler
    Önder

Berk Mercancı bunu beğendi.
  2. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kuşadası'nda Yat kamping var. Bizde İzmir'den Kuşadası'na giderken orada konakladık. Tavsiye ederim.

3. ÖÖnder

ÖÖnder Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yat kamping. Teşekkürler...

4. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    belirttiginiz rotalari 3 asagi 5 yukari izmir den kasa kadar yapip bu sabah istanbula indik ,bizim rotamiz izmir-selcuk-kusadasi guzelcamli-didim akbuk-milas-oren-akyaka-koycegiz-fethiye-saklikent -kas.akbukten orene cikista epeyce rampa vardi ancak rota genelde cok zevkli bir rota ,akbukte deniz kiyisnda tansasin karsisinda kamp attik kamp yeri yoktu ancak zeki adinda eski bir karavanci vardi denize sifir harika bir yer ,oren de deniz kenarinda kamp yeri var 20 tl gecelik 2 kisilik odayi da 40 liraya kiraliyorlar,koycegiz de gol kenarinda belediyenin tesislerinde 10tl ya geceligi kamp attik ,koycegiz de su bol ve golde yuzmek de oldukca zevkliydi.kasta da olympos mocap kamp yeri kasa girmeden 2 km mesafede geceligi 17.5 tl.tavsiye ederim.simdiden iyi eglenceler.

5. ÖÖnder

ÖÖnder Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkürler Cihan Bey.
    Didim Akbükten sonra sanırım Bafa göl yolunu kullanmadınız heralde. Akbükten dag yolu kazıklı yolunu mu kullanıdınız? Rakım 0 dan 300 lere çıkıyor. Düşündüğüm yerlerden birisi orasıydı. Yada Didim Denizköy'den Bafa gölüne çıkılabilir... Bodrum'a uğramadınız herhalde... Milas'tan Ören... Bir de Fethiye'den Kalkan'a 2 alternatifim var. birincisi otobüs yolu digeri saklıkent tarafındaki köy yolları. Orayı nasıl geçtiniz. Öneriniz var mı? Son olarak Göcek tünelinden bisikletle geçebiliyor muyuz acaba? Tüm yazdıgınız bilgiler için tekrar çok teşekkür ederim. Çok yararlı olacak bana... Cumartesi sabah çıkacagız bakalım biz de 2 kişi:)
    Önder Sümen

6. fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Göcek tünelinden bisikletle geçiş yasak. Gelen araçlardan rica ediyorsunuz bagaja atıyorlar öyle geçebiliyorsunuz. ya da eski yolu kullanıyorsunuz. Fethiye çıkışında esenköyden köy yollarına saparsanız 30 dereceye yakın sabit eğimli yokuşu çıkarak eşene kestirme gidebilirsiniz. Tabi köyceğize uğramadığım için size uygun gelir mi bilmiyorum. Saklıkentte vakit kaybetmenize değecek kadar orjinal bir durum olduğunu düşünüyorum. Tabi bunların kararını vermek sizin işiniz. o yola girmek benim için kayıp olabilir ama siz saklıkentte kamp yapıp dinlenmek istersiniz mesela.

7. Cihan Soyugazi

Cihan Soyugazi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    evt saklikentte biz de bir gece kalmistik ,saklikent kanyonunun gezilmesi yaninda en az onun kadar guzel gizli kentte gorulmeye deger.gocek tunelini sikinti etmeyin eski yoldan 340 rakima kadar cikip ordan asagiya salinip gecilebiliyor.15-20 dakika tas catlasa yarim saat falan suruyo .akbukten sonra islek bafa golu yolunu kullanmak yerine kazikli koy yolunu kullandik,cok cetin rampalar olmasina karsin yol islek olmadgindan ve koy yolu olusundan cok zevk aldik.biraz da yorulduk tabii ki.milas a ardindan da oren varip kamp attik.iyi pedallamalar diliyorum.

8. ÖÖnder

ÖÖnder Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkür ederim açıklamalarınız için. Zorunlu bir iş için nete girdim bir bakayım dedim. Kuşadasından başladık. Kumlucayım.. Kaş a gelince arkadaşım pes dedi sıcaklardan... döndü. Kaş'tan sonra yalnız devam ediyorum yola. Kumlucadayım. 98 km. Yarın Antalya'dayım bitiriyorum. Fakat kaş Demre arası öyle böyle değil 15 km saatte 4 km hız:( Şansıma Demreye kadar bugun hava kapalıydı:) Ayrıca Bodrumdan Akyakaya dağ yolundan geçtik Rampadan başka bişey yok, çok oyaladı bizi. Neyse haftaya rota, yol, kamp vb bilgileri paylaşırım eger talep eden olursa...