İzmir'de yollar artık bisiklet severler için iyice çekilmez

Scudo

Yetkin Sal

Üye
Tepki
28
@Kubilay Demirtaş
o yüzden mi bu çalışmalar B.B. tarfından yapılıyor diye tabelalar var?

Tepki
43
MOtorlu araçlar vergisini veriyor ve devlet onlara yol yapıyor. Bizde vergimizi verelim devlet bizede yol yapsın. Aslında 1. dünya ülkelerinde avrupa,ABD,japonya,avustralya da bisikletler için özel yollar vardır.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet alırken bizde vergi veriyoruz.

Tepki
2
yol çalışmaları kaçınılmaz sabır gerekir.ancak şehir turlarında yolların kıyılarında daha sıklıkla lastik patlamasıona neden olabilecek maddelerin temizlenmesi gerekli.malesef toplumumuzda şişeleri yol kenarlarında kırmayı marifet sanan insanlar var.

Mutlu Celimli

Aktif Üye
Tepki
197
Asfalt döküldü arkadaşlar. Çok az bir yer kaldı. Dağ bisikleti ile hiç sorun olmuyordu gerçi. Yol bisikleti ile geçmedim hiç...

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Yaklaşık 2 gündür grip (H1N1 değil umarım. :rolleyes: ) illeti yüzünden evden çıkamıyorum. Mutlu Hanım bu asfalt döküm işlemi Mustafa Kemal Sahil bulvarı boyuncamı 2 gün öncesine kadar bu yol üzerinde bir çalışma görmedim. Eğer bu yol üzerinde ise gerçekten güzel haber.

Bu arada yol bisikleti ile bu traşlanmış kısımda seyretmek çok tehlikeli kanal çizgileri resmen bisikleti araçların önüne atıyor diyebilirim.

@Mutlu Çelimli

serhan aktaşgül

Aktif Üye
Tepki
41
Eğer bu ülkede bisiklerte saygılı olması gerekn bir il yönetimi varsa oda olsa olsa İzmir olamlıdır,y,ne bu ülkede bisiklet şehri olması gereken bir yer varsa oda İzmir'dir.Ancak bunun farkında olacak bir yönetim göremiyorum.Yazık çok yazık..

• Beğen
Tepkiler: Korhan Nas

Korhan Nas

Aktif Üye
Tepki
167
Güzel İzmir'imiz bence çok büyük bir köy halini almıştır almaya da hızla devam etmektedir. Pazar günleri Konak meydanına sabah saatlerinde inen arkadaşlar saat meydanı ve çevresindeki çimlerde olan biteni biraz izlerlerse bunun kanıtını rahat rahat görebilirler. Maalesef Büyükşehir belediyesi sadece ve sadece konak ve alsancak (kordon) esnafının tenteleri ile uğraşmaktadır.Değil bisiklet yolları yapmak araçların dahi zor ilerlediği (bakınız Fevzipaşa ve Gazi Bulv.) yollarımız oluşmaktadır.Perşembe akşamı bisiklete binenlerin sayısı hızla artmakta İzmir Bisiklet Derneği güzel turlar düzenlemekte ama bunları hiçbir yerel yönetici görememekte ve görmemektedir. E tabi şimdi bizde burada forumda konuşmayla bir yere varamamaktayız ve varamıyoruz zaten . Bazı arkadaşlarımız Büyükşehiri yönetmenin zor olduğundan bazıları da ya idare ediyoruz demek suretiyle var olan durumu kabul etmişlerdir. Ha ne yapılabilir kısmına gelince :)) bence ne yapsak boş metro için yüzlerce mail atıldı bisikletle binebilme konusunda bir şey yapılabildimi bu işler bence maille olmaz bence tüm bisikletseverler bir derneğin yada grubun öncülüğünde (kim olduğ hiç farketmez ilk aklıma gelen izmir Bisiklet Derneği) Perşembe akşamı sahilevlerine süreceğimize Büyükşehirin önünde bisiklet pedallaMAMA eylemi yapabiliriz . Sevgiyle kalın Güzel İzmirliler.

• Beğen
Tepkiler: serhan aktaşgül

serhan aktaşgül

Aktif Üye
Tepki
41
Kesinlikle katılıyorum.forumlarda sadece fikir alışverişinde bulunabiliyoruz.Yapılması gereken bir topluluk (mümkün olabildiğince çok) haline gelip büyükşehir önünde isteklerimizi dile getirmöek.Hatta forumda bununla ilgili ana konuda oluşturulabilir.Artık şöyle olsa böyle olsa demekten çok bunun için bireysel çabaların birleşip yaptırım gücüne dönmesi gerek.

• Beğen
Tepkiler: Korhan Nas

Korhan Nas

Aktif Üye
Tepki
167
İzmİr'deki Bisiklet derneklerinden arkadaşlarımız varsa forumda , İzmr'de metroya bisiklet ile binmek ve bisiklet yolları hakkında yaptıkları çalışmalar varsa neler olduğu konusunda aydınlatırlarsa sevinirim.