Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmirde yol bisikleti seçimi

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında sina atlan tarafından paylaşıldı.

1. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle forumda 3-4 gündür ilgili konuları okuduğumu belirtmek isterim.
    50 Yaşımda ,emekliliği eski hobilerimden olan bisiklete dönerek yaşamaya başladım. 20 Sene önce aldığım bianchi barracuda ile 1 aydır günde 40-50 km dolaşıp duruyorum. Müthiş keyif alıyorum . Resmen çocukuğuma, gençliğime döndüm. Bisikletimden hala çok memnunum.
    Bana göre biraz büyük ve ağır olsa da oldukça tatmin edici.
    Boyum 1.78, 62 kg.
    Yol bisikleti de kullanmak istiyorum. (10 yılı geçkin hemen her gün çocukluk sporum olan yüzmeye zaman ayırıp 3-4 km yüzüp, masterler da yarışıyorum)

Önerinizde yardımcı olabileceğini düşündüğüm bilgileri verdikten sonra, almaya az çok karar verdiğim (forumdaki yazıları okuduktan sonra) scott s30 modelini önerip önermeyeceğinizi son kez sormak istedim.

http://www.bikeandoutdoor.com/?scott...y&Urun_ID=8453
    yukarıdaki linkte bilgiler ve 2,390 tl lik fiyatını görüp önereceğiniz başka model veya satıcılar varmı diye sorarak yazımı bitiriyim.
    Selamlar.

Ozzgurr bunu beğendi.
  2. atakan tosunoğlu

atakan tosunoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    benim sedona markasına karşı bir sempatim var nedense :) sedona 611 e bakın derim

sina atlan ve Bahadır Budak bunu beğendi.
  3. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    İlginize teşekkür ederim.
    İncelemeye başladım.
    İlk dikkatimi çeken uygun fiyatı oldu. Ağırlık , kullanılan parçaların karşılaştırılması, ve bu bisiklet hakkındaki yorumları okumak biraz vaktimi alacaktır.
    Görüşmek üzere.

atakan tosunoğlu bunu beğendi.
  4. ozan çanakçı

ozan çanakçı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Abim hoşgeldiniz. Hayırlı olsun diyorum emekliliğiniz. Umarım bizlerde o günleri görürüz. Bisiklet üzerindeki o inanılmaz hazzı ve keyfi yeniden almanız mutlu edici olmalı muhakkak. Forumdan her daim yararlanacağınızı tahmin ediyorum. Konu başlıklarını ve yazıları sömürmeye devam...
    Bisiklet seçiminiz ise gerçekten iyi. Scott gerçekten kaliteli, Birazcık pahalı olsalarda kendileri sizi aldığınıza pişman ettirmeyecektir-eminim. Dilerseniz scott için erdoğanlar.com ' a da bakabilirsiniz. Size iyi pedallamalar diliyorum. Bol kadanslar...

sina atlan bunu beğendi.
  5. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim.
    Erdoğanlara şimdi bakıyorum.
    İlk mesajımı kurallarını okumadığım "yol bisikleti" ' ne atmışım.
    Mesaj konusunda daha dikkatli olmaya çalışacağım.
    Görüşmek üzere.

6. Tuğrul Arslan

Tuğrul Arslan Yeni Üye

Seviye:
    Benim size tavsiyem Colnago Primevera...Geçen yıl güzelyalıda ki doruk bisiklet'ten aldım ve halen kullanıyorum vericeğiniz para içinde en iyisi .Bisiklet Colnago'nun giriş seviyesi için ürettiği bir model ama kullanınca hiçte giriş olmadığını görürsünüz,Colnago yu anlatmaya gerek yok..Şu an elllerinde var mı bilmiyorum ,BENCE kesinlikle gidin görün,deneyin ...tavsiyem budur:D... FİYATI 1,195 Euro ...bana 250tl indirim yapmışlardı bunu da ekliyim.

sina atlan bunu beğendi.
  7. Murat BAYRAKTAR

Murat BAYRAKTAR Aktif Üye

Seviye:
    Kesinlikle doruk bisiklete gidin derim. İnternet'ten araştırdığınız modeller genelde yerinde görünce çok rahat karar değiştirmenize neden oluyor. Bu işte uzman kişiler doğru tercihi yapmanızda yardımcı oluyor. Mustafa Bey inanılmaz ilgili ve profosyonel birisi. Mutlaka doğru tercihi yapmanızda yardımcı olacaktır.

Saygılarımla.

Agamemnon ve sina atlan bunu beğendi.
  8. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    İlginiz için teşekkürler,
    Colnago Primevera şu anda Karşıyaka ,Seda bisiklette var görünüyor. 2-3 gün içinde inceleyeceğim.
    Doruk bisiklete 3-4 defa gidip Mustafa Bey'le tanıştım. Kendisi dediğiniz gibi çok yardımcı oldu. (Fiyat ve bilgilendirme konusunda. Ne yazık ki ellerinde s 30 yok.)
    Gelişmeler hakkında yazıp tekrar fikirlerinizi almak istiyorum.
    Selamlar, Teşekkürler.

9. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Öncelikle emekliliğiniz hayırlı olsun. Ben 2011 modellerde Salcano'nun atak yaptığını, bayağı bir toparlandığını farkettim. Eğer üst serileri sizi tatmin ediyorsa onlara da bakmanızı öneririm. Sanırım aynı donanımlısını Scott veya benzeri yabancı menşeli markalardan daha ucuza alabilirsiniz. Salcano'nun kendi sitesini incelemenizi öneririm. Saygılarımla.

sina atlan bunu beğendi.
  10. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Selam,
    Seciminizi yaparken kullanim amaciniza ve vucudunuza uygun olanini almakta yarar var. Butun yol bisikletleri ayni sekilde tasarlanmiyor. Hepsi ayni gibi gozuksede bazilari yaris, ataklik ve ceviklik amacli ( Specialized Tarmac, Cannondale Super Six, Giant TCR, Trek Madone vs vs) ve bazilarida konfor ve performans amacli ( Specialized Roubaix, Cannondale Synapse, Giant Defy vs vs) olarak uretiliyor.

Sanirim siz yarislara girmeyeceksiniz, yolun titresimlerini/bozukluklarini alacak teknoloji ile uretilmis, oturumu dik olan Specialized Roubaix veya Cannondale Synapse sizin uygun olacaktir. Iki markaninda degisik donanim ve fiat secenekleri var, butcenize uygun olanini bulabileceginize eminim.

Roubaix Zertz denilen titresim onleme sistemine sahip, Synapse ise SAVE diye adlandirdigi titresim onleme sistemi ile geliyor ve bu iki modelde sinifinda cok cok iyi.

Asagidaki ilk resim (H1) yaris amacli dizayn edilmis kadrodaki surucunun durusu gosteriyor ve ikinci resim konfor amacli dizayn edilmis bisiklet uzerindeki surucunun durusunu gosteriyor.

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

Umarim kendinize uygun bisikleti en kisa surede bulursunuz ve agrisiz SIZISIZ, keyifle uzun yillar kullanirsiniz, selamlar...

11. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    Sizlere teşekkür ederim.
    Forumdaki acemiliğim, aynı anda "izmir'de yol bisikleti seçimi" gibi bir başlıkla aynı konuyu yazmama neden oldu.
    Orada bisiklete karar verip aldığımı aşağıdaki şekilde açıkladım.

"Merhabalar,
    Dün scott s30'um Bikeandoutdoor'dan, açılmamış orjinal ambalajlı ,demonte vaziyette geldi.
    Monte etmeden önceki fotolarını paylaşacağım. Monte etmek keyifliydi. Bitmiş halini görmek daha keyifli, bu gün kullanmak çok çok daha keyifliydi.
    Tüm öneri ve ikazlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Gelelim ilk izlenim özetine.
    Montaj bitince, esas vites ayarlarını yapmak uğraştırdı ancak %90 tutturdum. Doruk bisiklet'e kadar gidip ince ayarlarını yaptırdım. Süper oldu.
    1 Aydır mtb ile dolaşıp belirlediğim, "mazgal ve yönlerini" ezberlediğim güzergahlarda temkinli 1-2 turdan sonra yaklaşık 50 km'ye kadar hızlandım.
    Bir iki küçük asfalt çukuruna girmek dışında bir sorun yaşamadım. 1992 Model mtb'bem 'amortisörsüz 16 kg 'lık bianchi barracuda'dan' sonra oyuncak gibi geldi.
    Sürüş keyfi, yolda hızlanması (önceki bisikletim barracudaya göre) inanılmazdı. Arnavut kaldırımlı yollarda , ufak tefek "engelli giriş çıkışı" olan kaldırımlarda da kullandım. Zaten seleye az temas ettiğim için hiç sorun yaşamadım.
    Saat 11 de bindiğim bisikletimden molalar vererek saat 17'de ancak inebildim. Her türlü tutuş ve duruş pozisyonunda kendimi çok rahat ve iyi hissettim."

Kullanalı yaklaşık 20 gün oldu. İnanılmaz mutluyum.
    Ağrı vs. hissetmedim. (saat sabah 11 gibi binip akşam üzeri saat 17 gibi üzerinden iniyorum ve ertesi günü beklemeye başlıyorum.)
    Her türlü sarsıntıyı seleye az temas edip pedallara ayaklarımı değişik oranlarda basarak absorbe etmem amortisörsüz 20 yıllık bianchi barracuda 'dan kalan bir alışkanlık olsa gerek ki zevkle yapıyorum.)
    Beton yola girince sertlik,titreşim , tümsekleri hissetmem , iyi asfaltta, yere incecik yapışarak yolu çekmem inanılmaz keyifli.
    Sele yükseliğini her gün test edip uygun seviyeyi bulmam, vites ayarlarını öğrenip onlarla sessiz gidişi keşfetmem her güne ayrı bir keyif katıyor.

Her türlü yardım ve bilgilerinizi takibe devam ediyorum.
    Selam ve teşekkürler,

Rana Süsal, Ozzgurr ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  12. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Gule gule kullanin, gunese dikkat;oglen sicaginda binmek yerine sabah binerseniz biraz daha keyifli olabilir. Hayirli olsun.

sina atlan bunu beğendi.
  13. tahsin koca

tahsin koca Yeni Üye

slm herkeze iyi günler,,kazasız pedallar,,

14. tahsin koca

tahsin koca Yeni Üye

tekrar merhaba, ben yaklaşık 1 senedir (çok yagmurlar) hariç k.s.k den cankayaya bisikletle gidip geliyom tabii (vapur ) var işin içinde ,,5 yıllık bianchi war biraz bakımlı ama yetti artık arada oglanın sedona 751 kullanıyom şimdi tabii 2 ay sonra almak kaydıyla bisiklet baktım 1)bianchi nero, 2)salcano city sport,3) kron tourer,4)carraro915 D'AMBIEZ flat bar 24v tafsiyeleriniz ,,,:)

15. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    Uzun zamandır okuyor ama yazmıyordum.

Yaklaşık 1,5 ay önce aldığım scott s30 yol bisikletini her gün kullanmaya devam ediyorum.
    İlk zamanlar " bir süre sonra , önceki dağ bisikletim olan bianchi barrcuda'yı kullanıp , aradaki farkı göreyim diyordum."
    Bazen evde yerini değiştirmek için elime aldığımda " yol bisikleti almakla çok iyi yapmışım" deyip yerine bırakıyorum.
    Maalesef yolda yol bisikleti inanılmaz güzel, rahat . Tabii dağ bisikletimi düşünerek "maalesef " diyorum. ( O da bana çok keyif verdi ama şimdi anlıyorum ki aslında süründürmüş.). Sadece şehirde, yolda kullandığımı dikkate aldığınızı düşünüyorum. Dağ bisikletimi dağda hiç kullanmadım diyebilirim.

Yaklaşık 30-70 km arasında yol yapıyorum. Karşıyaka - Üçkuyular , Üçkuyular - Bornova, Üçkuyular - Güzelbahçe, Üçkuyular - Gaziemir (Çevre yolundan), standart güzergahlarım oldu.
    Derin mazgallar hariç her yere girip çıktım. ( Kaldırımlara hiç çıkmadım, dağ yolu gibi yerlerde hiç kullanmadım.)
    Her gün baktığım tekerlek balanslarında ilk 3-5 gün dışında 1 mm ye yaklaşan yamulmalar görmedim ve bir düzeltme yapmadım. (Okuduğum forumlarda zaten ilk sürüşlerden sonra 2-3 düzeltme gerektiğini öğrenmiştim.)

Yol bisikletini almadan önce, dağ bisikletimle çok zorlanarak çıktığım yokuşları , bununla en küçük vitese düşmeden çok rahat diyebileceğim şekilde çıkıyorum. ( Tabii bunda antrenmanın etkisini tahmin edemiyorum)

Eldiven ve kaskımı 1 ay sonra aldım. Önceleri " Dikkat çeker mi ? Ne derler ? gibi sorularım vardı." Şimdi herhangi birini unutup çıkarsam , pantolonsuz çıkmışım gibi hissedip geri dönüyorum.

Daima spor yaptığımı , kilomun müsait olduğunu aynı zamanda amacım ( performans, yani aynı kapasitede kalma ve biraz arttırma diye yorumlayabilirim ) ve güzergahlarımın uygun olduğunu tespit ettiğim için , doğru seçimi yaptığımı anladım.

Çok mutluyum. Bisikletime bir şey olsa hemen yenisini alırım gibi bir durumdayım.

Sporcu tarzım nedeni ile tahmin ediyorum, ya dağ bisikleti ya yol bisikleti alırım yine. Şehir bisikletleri tarzıma uymuyor. Kafamdaki spor estetik anlayışından uzak şehir bisikletleri. Çoluk çocuk sabah simit almaya eşimle gidiyim diyorsanız, sahilde akşamüzeri etrafa bakarak dolaşayım diyorsanız, hem estetik olarak hem mantalite olarak uygundur bana göre.

Tabii bu benim şu anki tecrübe ve oluşturdukları duygularım. Zamanla değişir ve tersi şeyler de yazabilirim .(yani düşünebilirim.)

Sizlere, mevcut fiziki durumunuz, mevcut olabilecek güzergahlarınız, en önemlisi heveslerinizi dikkate alarak karar vermenizi öneririm.

İyi sürüşler.

( Not : 50 yaşımda eskiden beri hayalim olan bu yol bisikletini almadan önce kendime sorduğum en önemli soru şuydu . " Şimdi denemeyecek ve binemeyecek sem , ne zaman ? )

16. Ayhan Çifter

Ayhan Çifter Yeni Üye

Seviye:
    Ben Yeni Bir üyeyim Yazılarınızı Takip Ediyorum 2 Ay önce Seda Bisikletten Viste Marka Bisiklet Aldım çok Memnunum Bu Bisikleti Almama çok Yardımcı Olan Seda Bisikletin Sahibi Sayın Bülent Benli Efendiye çok Teşekkür Ediyorum Bana Bu Konuda çok Yardımları Olduğu Için Bisiklet On Numara çok Ama çok Memnunum.

17. Ayhan Çifter

Ayhan Çifter Yeni Üye

Seviye:
    yazılarınızı okuyorum ben 2 ay öncesi seda bisikletten viste marka bir bisiklet aldım bisikleti almama çok yardımları olan başta seda bisikletin sahibi bülent benli arkadaşıma çok teşekkür ediyorum bisiklet on numara çok iyi alacaklara tavsiye ederim yol tutuşu çok iyi inişte 78 gördü süper çok memnunum.

18. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar,
    2 Aydır kullandığım bisikletle hemen hergün yaptığım güzergahlardan birini arkadaşım Hikmet Gümüş görüntüledi.
    Fotoğraflarını bi türlü derleyip paylaşmadım ama bu daha iyi oldu sanki.
    Henüz pedli taytım ve kilitli pedallarım yok. Şu an bana fazlalar zaten. Yazılarınızı okuyup, alıp almamaya alırsam hangisini almalıyım 'a karar vermeye çalışmaya başladım.
    Video aşağıdaki linkte.
    Yorumlarınızı beklerim.
    http://sinaatlan.wordpress.com/2011/09/03/2352/

AYRINTILAR VİDEONUN SONUNDA VAR.

talat büyükbayram bunu beğendi.
  19. sina atlan

sina atlan Yeni Üye

Seviye:

20. savasuysal

savasuysal Yeni Üye

Seviye:
    Yaşınızdan çok genç ve diri duruyorsunuz. Bol pedallı günler diliyorum =)

sina atlan bunu beğendi.