Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de Yol Bisikleti için antrenman yolu

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Özgür Budak tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Budak

Özgür Budak Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Gün aşırı yaptığım bisiklet antrenmanı Bostanlıdan Bornova'ya taşınınca aksadı çünkü Bornova civarında araçlar tarafından rahatsız edilmeden tempolü sürüş yapabileceğim yer var mı bilmiyorum. Çoğunlukla bisikleti arabaya koyup Sasalı tarafına gitmek zorunda kalıyorum. Acaba Bornova civarında yol bisikleti ile antrenman yapabileceğim bir parkur var mı? Uzun olması da gerekmez. Bir kaç tur atarak telafi ederim. Önemli olan belli bir tempoda sürebileceğim bir yol olması.
    Teşekkürler.

2. MRB
    BORNOVADA YENİ AÇILAN BULVARLAR VAR TRAFİK AKIŞI AZ BURALARDA OSMANGAZİ MAH MANAVKUYU CİVARI Bİ BAK İSTERSEN BU ARADA BENDE YOL ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM MTB VAR BENDE ŞU AN

3. Özgür Budak

Özgür Budak Yeni Üye

Seviye:
    Ben de Dumlupınar Caddesi üzerindeyim. Evet trafik az ama kilitli pedalla yüksek kadans sürmek için uygun yerler değil. Aradığım Sasalı tarafındaki gibi insanlardan ve arabalardan uzak bir yol. Toplam 2 saatlik antrenman için.

4. ACABA BORNOVA KARŞIYAKA OTOBANI TEHLİKELİMİ OLUR?DÜŞÜNÜYORUM BAŞKA NERELER OLABİLİR:rolleyes:

5. SİZE BİŞİY SORCAM SLR 1050 TAVSİYE EDERMİSİNİZ FORUMDA SATILIK VAR 2.EL 1300 E SON BIRAKIYOLAR ALINIRMI BU PARAYA 2010 MODEL 500KM YAPMIŞ

6. Özgür Budak

Özgür Budak Yeni Üye

Seviye:
    Özür dilerim. Prensip olarak açık bir forumda başkasının bisikletini al yada alma diyemem. Mail atarsanız önerilerde bulunabilirim.

7. ben slr 1050 olarak tavsiye edermisiniz demek istedim :)

8. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    bornova manisa yolu ya da bornova kemalpaşa yolu üzerinde yapabilirsin. ama yine de dikkatli olmanı tavsiye ederim

9. Hasan ERKAN

Hasan ERKAN Yeni Üye

Seviye:
    Ben iş çıkışı haftada üç gün Bornova Kemalpaşa yolunda sürüyorum şu ana kadar rahatsızlık yaratan bir durum olmadı. Sadece yolun çok az bir bölümü tırtıklı. Birde Manisa yolunda çalışma var sanırım bu aralar arkadaşlar uyarmıştı beni yola çıkmadan bilgi almakta fayda var.

10. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    bornova civarında akşamüstü 6 gibi antreman yapabilecek yol bisikletine binen arkadaşlar buluşup yapabiliriz

11. mrb şu anda mtb var eskiden yol bisikletim vardı yalnız yakında yol almayı düşünüyorum :) size katılmak isterim fakat sadece aktivite olur artık benim için yaşım itibari ile :(

12. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Kendi fikrime göre ,İzmir'de en iyi antreman Sasalı Piknik alanında yapılır . Güzergah 4,5km falan ; ben 10-12 tur atıp antremanı bitiriyorum orda . Araç yok ; haftasonu sabah araç sayısı saatte 1-2 taneyi geçmez. Haftaiçi hiç olmaz . Yaz akşamları sineklere yakalanmazsanız ,güzel bir kriteryum antremanı yaparsınız.

Bence bu alan İzmir'de bisiklet yarışları için kullanılabilir. Belediye ile konuşup bu alanının haftasonu tahsis edilmesi istenebilir. Tabii organizasyon işi bunlar .Para falan istemezlerse sorun yok .

Hasan Oğuz bunu beğendi.
  13. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende hem mtb hem de yol var. ikisinide çok kullanıyorum,ev özkanlarda.
    her gün servis olduğu halde hacılarkırındaki işe bisiklet ile gidip geliyorum.eğer Ankara caddesini kullanacaksanız ve yolunuz batıçim çimento fabrikasının önünden geçecekse naçizane bir uyarı yapmak istiyorum.
    batıçimden burnunu yola hiç bakmadan çıkaran tırlara çok dikkat ediniz. adamlar sürekli batıçimden çıkıyor ve kural dinlemiyorlar,tecrübe yaşamış biri olarak, lütfen önerimi dikkate alınız.
    ayrıca bornovada bisiklet ile antraman yapmak hemen hemen imkansız, yapsanız bile mutlaka sizlerde bilirsiniz ki,ya taciz eden yada laf atan biri mutlaka olur. saygılar.

14. Ferhat Şener

Ferhat Şener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eger yol bisikleti ile antreman yapmak isterseni Salı ve Perşembe Gunu sabah 5:45'te Özkanlar tansaşın önünden Manisa Sabuncubeline kadar gidiyoruz.

Bende de mtb var ama tırmanış ve dayanıklılık açısından iyi performans sağlıyor...Çok fazla zaten zorlamadan birbirimizi turu tamamlayıp dönüyoruz.Malum işe gidiyoruz sonra;)
    Katılmak isterseniz bekleriz turumuza;)....

Bu arada biz Bornova'yı alıştırdık kimse taciz ve laf atmadan turumuzu tamamlıyorus;)

Cem Unden bunu beğendi.
  15. Hasan ERKAN

Hasan ERKAN Yeni Üye

Seviye:
    Bir Fransa turuna doyamadım birde sabah uykusuna :p Özkanlar tansaşa çok yakınım halbuki

Ferhat Şener bunu beğendi.
  16. Ferhat Şener

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kimse doyamadı fransa turuna ama bu hafta İspanya turu olucaktı.;)Sabah uykusuna gelincede eger idman diyorsan sıcaga kalmadan bitirmek gerekiyor o yuzden erken saatte çıkıyoruz.İkinci nedenide aramızdan biri Manisada bianchi de çalışıyor sabuncubelınden dewam ettıgı ıcın fabrıkaya erken gitmek durumunda oluyoruz.

Eger uykuna kıyarsan bekleriz;)

Hasan ERKAN bunu beğendi.
  17. Hasan ERKAN

Hasan ERKAN Yeni Üye

Seviye:
    Zafer abi sanırım ankara asfaltında yağmurlu bir günde karşılaşmıştık. Sonra denk gelemedik bir daha

18. Özgür Budak

Özgür Budak Yeni Üye

Seviye:
    Bence de en ideal yer Sasalı piknik alanı ancak Bornovadan oraya gün aşırı gitmek aylık yakıt masrafını arttırıyor. Yine de çaresiz gidilecek galiba. 12 sene motosiklet kullandım. Arabaların arasında aynı korkuyu yaşayarak bisiklete binmek istemiyorum işin aslı.

Bende iki tane 4 yaş altı çocuk olduğu için öyle sabaha karşı falan çıkamam. Küçük çoucukla uyku kıymetli birşey :)

19. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    Bornova - Manisa araı yol çalışması var ve sürecek de bi müüdet daha artı o yolda eğim açıları hatalı o yüzden her an birinin üzerinize çıkma riski var...Bilhassa yağmurlu havalarada, arabayla bile menemen üzerinden gidiyorum...

20. Ferhat Şener

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Sabah bornovadan idman yapılabilicek ve dönüşünde işe gitme durumu oldugundan güzergah bu şekilde...Bizim için performans açısındanda yeterli derecede eğimin olması...Erken saatte olması sıcaklara kalmayıp ve trafiğe yakalanmamak...;)

Sizin için durum farklılaşıyor sonuçta biz bekarız....:bilmiom: