Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de Tercih Ettiğiniz Güzergâhlar

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Lutfi Sezer tarafından paylaşıldı.

1. Lutfi Sezer

Lutfi Sezer Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Selamlar. Yıllardır İzmir'de ikamet etmeme rağmen, daha önce ulaşım konusunu bisikletçi gözüyle pek değerlendirmediğimi farkediyorum.

Bisikletle kullanılabilecek pek çol yol var, ancak hafta içi-hafta sonu günlere ve her günün çeşitli saatlerine göre bu yolların bisikletçi için pratikliği ve daha önemlisi riski değişebiliyor. Gün içinde veya gece rahatlıkla kullanabileceğiniz yollar, mesai çıkışı saatlerinde tehlikeli hale gelebiliyor. Bu durumda, normalde gerek duymadığınız yan yollar önem kazanabiliyor.

Keşke bu konuda tecrübelerimizi ortak bir havuzda toplayabilsek. Mümkünse basit harita gösterimleriyle zenginleştirerek, hem benim gibi acemi bisikletçiler için, hem de farklı güzergahları denemek isteyen gezginler için güzel bir kılavuz hazırlayabilsek.

Örneğin; X-Y ilçeleri arasında hangi yolları tercih ediyorsunuz? Yağışlı havalarda, trafiğin yoğun olduğu anlarda yedek güzergahlarınız oluyor mu? Belirli yollar için "Dikkat edin" diyeceğiniz sıkıntılar var mı? Önereceğiniz güvenli park noktaları var mı?

Gibi şeyler geliyor aklıma. Diğer yandan, böyle bir uygulamayı gerçekleştirmek belediyeler için pek de zor olmasa gerek. Böyle bir taleple dilekçe yazmayı da düşünebiliriz belki?

Sizin görüşleriniz ve varsa tavsiyeleriniz nelerdir?

Tabi bu arada konuyu da başlatmış olayım. Henüz tecrübem 0 (Sıfır) olduğu için katkı sağlamam ilerleyen haftalarda mümkün olacak, fakat paylaşmak isteyen varsa güzergah önerilerini hevesle bekliyorum. :)

mervan kızıl bunu beğendi.