Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmirde Salcano Alu çalındı

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında funq tarafından paylaşıldı.

1. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bugün 10:35-11:15 arası bir vakitte Ege Üni. Makina Müh. Bölümü önünde, asistanlarımızdan birine ait kilitlenmiş bir alu kilidi kesilmek suretiyle çalındı, siyah, çamurlukları da vardı siyah. ne yazık ki ayırt edici özelliği olabilecek bir görüntü farklılığı yoktu. yine de şüphelendiğiniz bir bisiklet olursa bana iletirseniz ben de kendisine söylerim. aklınızda olsun belki bir şans.

Barış Kılınç ve seçkin erden bunu beğendi.
  2. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Fotoğraf koyarsanız belki o bölgede ki arkadaşlar yardımcı olabilir ;)

seçkin erden bunu beğendi.
  3. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    teşekkürler, elimde fotoğraf yok, dediğim gibi göze batan ayırt edici tek farkı arkada siyah çamurluğuydu.

malum alu böyle bir şey

4. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Off.. ne kötü.. geçmiş olsun!! :mad:

Bir an senin bisikletin çalındı sandım Oktay...:eek:

5. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    aman ağzından yel alsın.

yine de çok üzüldüm ya, çalışıp zor zahmet aldığın şeyi soysuzun biri iki dakikada kazanıyor işte. bit pazarında da satacak muhtemelen.

keserim kelleleri diyorum faşistsin diyolar

6. seçkin erden

seçkin erden Aktif Üye

Seviye:
    http://cid-6e7327a11945e9c4.skydrive.live.com/self.aspx/salcano-alu/DSC02549.jpg

elimde şimdilik yukarıdaki resmi olan (umarım yükleyebilmişimdir), siyah renk Salcano-Alu dağ bisikletim funq'un da belirttiği gibi, dün (29.09) bölümümüzün önündeki bisiklet parkından, kilidi tel makasıyla kesilerek yaklaşık 10:30-11:20 arasında çalınmıştır. sağolsun, funq hemen buraya ilan vermiş; bense hala resmi prosedürlerle uğraşıyorum.
    neyse, işin ilginci, olaydan hemen bir gün önce (28.09), http://www.bisikletforum.com/showpost.php?p=678399&postcount=46 adresindeki mesajımda kendimi deşifre etmemdir. Bu yüzden, forumun güvenilirliği konusunda komplo teorileri üretmeye başladım. umarım böyle bir şey yoktur; eğer varsa, son derece organize çalışan profesyonel bir çeteyle karşı karşıyayız demektir.
    böyle olayların azalması ve bunun için de bisikletliler olarak daha organize olabilmemiz dileğiyle aşağıda bisikletimin özelliklerini geçiyorum.

BİSİKLET: siyah renk, Salcano-Alu, seri no: SP13c00204, üstünde gri renk arka-bagaj, siyah arka çamurluk, pompalık, suluk, km sayacı yuvası, ön-arka reflektör, zil, sele çantası yuvası ve ön-far yuvası vardı.

tekrar ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum...

7. Ferhat Şener

Ferhat Şener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gecmiş olsun....
    Ege ve cıvarından calınan cok bısıklet oldu sanırsam dadandılar.....benımkıde dahıl hala bısey cıkmadı ama hergun gelıp gıdıyorum aklımda olsun gorursem haber verırım;)tekraradan gecmıs olsun...

8. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    komplo ihtimali olduğunu sanmıyorum ya, onu düşünüp yapmazlar herhalde.

seçkin erden ve Ferhat Şener bunu beğendi.
  9. fastest

fastest Aktif Üye

Seviye:
    bisikletin için üzüldüm fakat kampüste her yerde kamera war artık o güne ait bütün kameralardaki görüntüleri alabilmen lazım sen hemde bir asistansın mutlaka bir kameraya görünmüştür giriş-çıkışlar 3er taneden toplamda 6 büyük kamera war bu kameralar senin gözünden kaçmış sanırm inş görüntelere ulaşır ve bizlerle paylaşırsın belki bir polisin bile izlemesi hırsızı tanıyabilir böyle şeyler mümkün

seçkin erden ve Ferhat Şener bunu beğendi.
  10. Ferhat Şener

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kameralar pek ıse yaramıyor ama umıdını kırmak ıstemıyorumda, forum bornova koskocaman alısverıs merkezınde her yerde var ama kisıyı calarken goruosun her yerden tespıt edılıyor ama zoom özellıgı olmadıgından kımlıgı tespıtı yapılamıyor.Egenınkı degıldır ınsallah bu sekılde.....tez zamnda sonuc cıkması dılegıyle.........

11. seçkin erden

seçkin erden Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar resmi prosedürlerin hepsini yerine getirdim; kampüs güvenlik ve polis merkezi tutanakları. kamera olayı TRAJİKOMİK; yaşadıklarımı burada detaylı anlatıp hırsızları daha da cesaretlendirmek istemiyorum, ama siz mesajı almışsınızdır... rektörlüğümüze dün e-mail attım, az önce rektör yardımcımız aradı ve konuyu toplantıda gündeme getireceğini, ayrıca bu bisikletli ulaşım konusuna eğileceklerini söyledi. umarım daha bisikletli bir kampüse kavuşacağız. sizlerin de bu konuda desteklerini bekliyorum.
    bu arada çalınan bisikletim için el ilanları asarken ve üç gün boyunca bu işle uğraşırken kampüste yaşadıklarımla ilgili olarak sizleri ileride daha detaylı bilgilendirmek isterim...
    bu arada, funq, sen kimsin, çıkaramadım malesef? bölümde uğrarsan, tanışmak isterim. mail attım sana, ama cevap alamadım...

funq bunu beğendi.
  12. fastest

fastest Aktif Üye

Seviye:
    seçkin ben kameralara dikkat ettim giriş ve çıkışlara 6 şar tane kocaman kameralar koymuslar 3 ü bi yöne 3ü diğer yöne bakıyor neden 3 tane acaba bence biri uzagı diğerleri yakını gösteriyordur her çıkışta oldugu için bir tanesine net olarak yakalanmıştır ayrıca her kavşağa mobesa kameralarda koyulmuş bence bu işin peşini bırakma görüntüleri almaya çalış zaten çalındığı saat bile belli mutlaka görürsün zoom özelliği wardır mutlaka yoksa 3 er tane kamera neden bi yöne baksın ki

13. seçkin erden

seçkin erden Aktif Üye

Seviye:
    slm fastest,
    haklısın, girişte çıkışta bi sürü kamera var, ama "güvenlik"te ve "polis"te olayı çözme isteği ve iradesi malesef yok; tabii bu, yukarıdan aşağıya yayılan zincirleme bi reaksiyon. t.c'miz malesef bu durumda...
    rektör yardımcımızın dediğine göre, konuyla ilgileniyolarmış (sağolsun, kendisi bizzat telefon edip hassasiyetini de gösterdi) ve bisikletin bulunacağını umuyorlar; bense olayı kapattım bile... ayrıca kampüste, birisi metro tarafında olmak üzere, iki adet büyük bisiklet parkı yapmayı düşündüklerinden de bahsetti, hadi hayırlısı... aslında, trafik düzenlemesi ile birlikte kapsamlı bir proje yapılıp bunun kentimize ve ülkemize de örnek bir pilot uygulama olması gerektiğini düşünüyorum...
    bu arada, pazar günü bit pazarına da gittim; ne rezil bi yer orası, resmen ortadoğudan bi manzara, rezalet, belediye ne iş yapıyor, merak ediyorum...
    üç günlük pisket peşinde koşma maceramla ilgili detaylı bilgileri de sizlerle paylaşacağım. pisketinizin tadını çıkarmanızı dileğiyle, hoşçakalın...

14. fastest

fastest Aktif Üye

Seviye:
    hocam konuyu kapatırsan özellikle bu kampüs içindeki bisikletler tek tek gider madem rektör yardımcısıda sana yardım etmek istiyo o saatlere ait olan görüntülerin hepsine ulaşman çok basit herşey senin elinde bence işin peşini bırakma eğer bisikletini çalan ibnenin görüntülerini yakalayabilirsen ve tespit edilirse ki edilir bence kampüse bundan sonra bisiklet hırsızının gireceğini sanmam ayrıca senin bisikletini çalan bundan önceki bisikletlerin çalınmasındada rölü wardır mutlaka yada çalanları tanıyodur muhtemelen yani diyecegim şudur ki hem kendini hem bizleri düşünerek işin peşini bırakma dersimize rahat rahat gidelim bisikletlerimizle

15. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bu soysuzların topu aynı yerde yaşıyor bile olabilir, ama kimsenin bir şey yapmaya niyeti yok, insan haklarının yozlaştırılmış versiyonunu başımıza getirdiklerinden beri bu hal böyle.

ne yazık ki ümidim yok, bit pazarında da bulunmadıysa yapacak bir şey yok artık korkarım. :(

16. Ferhat Şener

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar benimde basıma geldı 2 aylıkken bisikletim çalındı Forum bornovadan o kadar sivil ekipler o kadar gezici asayiş ekiplerine fotolarını dagıttım bit pazarı 3-4-5-6 kac hafta gittim ama hiç birşey yok çıkmadı:(:(ama en azından bı yardım yapabiliris bisikleti çalınana arkadaşımıza(arkadaşlarımıza)bu butun forum için aslında düşündüğüm birşey kimse 700-800tl verip yeniden bisiklet alamaz fakat hesaba herkes ne kadar isterse belli bir miktar para yatırıp almasında yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.5-10tl 100 kişi yardım etse bu şekilde yeni bir bisiklet alır....Benim düşüncem katılmak yada bunu yaymak bizim elimizde 1000lerce forum uyesı war....

seçkin erden ve Sencer Kan bunu beğendi.
  17. fastest

fastest Aktif Üye

Seviye:
    nyse hocam baştan pes etmişsin artık yapcak bi şey yok

18. seçkin erden

seçkin erden Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar, slm!
    öncelikle ilginiz için tekrar çok tşk ederim.
    1. konuyu tabi ki kapatmadım; ama olay, zihniyet olayı. ben bisikletin bulunacağını falan zannetmiyorum, o iş bitti. önemli olan bundan sonrasıdır. bunun için de sizlerin desteği gerekiyor. var mısınız, kampüste bir bisiklet günü düzenleyip sesimizi duyuralım!!! sanırım EBİT ve İBD de bize destek olacaklardır. ses getirmemiz gerekiyor arkadaşlar; ege üni kampüsünü kentimiz ve ülkemiz için pilot uygulama alanına dönüştürebiliriz belki de...
    2. sevgili Ferhat, çok saol önerin için. arkadaşlar biliyo musunuz, bölümdeki asistan arkadaşlarım almayı düşündüğüm yeni bisiklet için bana para toplamışlar; bu beni nasıl motive etti, nasıl duygulandırdı tahmin edersiniz heralde. bu müthiş bi şey. herkese böyle arkadaşlar dilerim. bu anlamda, Ferhat'ın söylediğini, bilemiyorum, belki ileride hayata geçirebiliriz. benim diyeceğim şu: örgütlenmezsek, sesimizi duyuramayız, taleplerimiz yerine getirilmez. belki de İBD ve EBİT'e üye olmalı, ya da BOBİT'i (Bornova Bisiklet Topluluğu) ve diğer yerel birlikleri kurmalıyız, derim ben...
    3. el ilanları asarken konuştuğum bisiklet dostlarının çok dertli olduğunu gördüm; örgütlenme potansiyelimiz var bence...
    4. sanırım haftaya detaylı yazabileceğim, yaşadıklarımla ilgili olarak...
    BOL BİSİKLETLİ GÜNLER...

Ferhat Şener bunu beğendi.
  19. Ferhat Şener

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Bu şekilde bir çalısma neden olmasın sahsen ben 10lıra versem bısıklet için sorun olmas;)El ilanlarıyla toplulukları duyurmak lasım Bornova'da coooook bisiletçi arkadasımız var ama organıze olma yok malesef:(Sesimizi duyurmak için organize olmak gerekir.....

20. seçkin erden

seçkin erden Aktif Üye

Seviye:
    slm, bornovalılar !!!
    Andaç, gravesbf, Ferhat, Taner, sonofdede, Serkan, Agencalp, funq, timurdigital, Ferhun Bey, alpinist63, fastest, Mr Cool, Hasan, Melih35, rapperman, İlkerGel, deviljackess, Mustafa, caverman, bur-k@, hakan, er-n, bertone, machinair, bartucbsl, marinelion, bass, pumpkin, Genar, derya.yildirim, ultegrax, shealien, tutugkhan, niyo, uvuruvur, ozzy, hknbykl, canifirthart, orcunnnn, alibo, thoth, egeturbo, çelo, scotty, semihcelikoglu...
    Bornova'da olanlardan bulabildiklerim bunlar. lütfen birisi Bornova başlığı açsın da, MSN, e-mail ve cep nolarımızı yazıp kendimizi tanıtalım ve şu organize olma işini çözelim artık (ben yeniyim; henüz konu açamıyorum)...