Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de Kısa Bir Bornova Turu - 25KM

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Doğukan KARBAL tarafından paylaşıldı.

1. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Selamlar ağabeylerim, ablalarım ve kardeşlerim. Bugün hava İzmir'de çok hoştu ve ben de 2 aylık bir aradan sonra bisiklet süreyim dedim. Forumdaki bisikletseverler çok güzel turlar duzenlıyorlar ve canım cok cekıyor acıkcası benım de. :) Bende 2 aylık bir aradan sonra 25 KM'lik bir kısa Bornova turu yapayım dedim. Sıra resimlerde.

Evden çıktığım gibi Bornova-Merkez'e tırmandım. 2 kere tırmandım ve iniş yaptım ama inişlerde dolmuşçuların ve motorcuların bazı kötü hareketlerine rastladım.

Merkez'e tırmanırken de zorlandım sayılır. 2 aylık arama rağmen bir yorulma vs. yoktu. Zorlandıgım nokta yolda çalışma vardı, mecburen ara sokaklardan geçtim. Orada da pek rahat olmadı tabi.

2. kez inişimden sonra Manavkuyu, Osmangazi civarlarında birazcık gezindim.

Yaklaşık 20KM yol aldıktan sonra Aşık Veysel Rekreasyon Alanına uğradım. Orada ise insanların ilgisini bayağı bir çektim nedense.

Kusura bakmayın, resimler birazcık kalitesiz ( cep telefonu kamerasıyla ancak bu kadar oluyor ) ve bisikletim birazcık tozlu. :)

Çektiğim resimler arasında en çok bunu sevdim. Gökyüzü, bisikletim falan ve tabi içinde sevgim de bulununca gözüme çok hoş göründü bir anda.

Biraz da mola verdiğim yerden bahsedeyim sizlere. Üstad Aşık Veysel'in adını taşıyan rekreasyon alanında buz pateni pisti, orta çaplı bir gölet, bisiklet yolu, yürüyüş parkuru, park, spor aletleri ve cafe bulunmakta. Eğer sportif bir aileyseniz, ve çalışıyorsanız, haftasonları için ideal görünüyor. :)

Yaklaşık 15 dakikalık oyalanmadan sonra tekrar yola çıktım ve pedallamaya devam ettim. Pedallarken resim çekemedim kusura bakmayın, trafiğe hiç güvenmiyorum. Bu yüzden o anda resim ile ilgilenemedim.

Aslında planımda 30KM yapmak vardı, ancak annemlere rastlayınca, hadi artık eve gir, hava soğudu, bak akşama işimiz var gibi sözlerle beni eve soktu. Sonuçta 25KM'lik kısa bir tur yapmış oldum. Ancak bu performanssızlığıma göre hiç yorulmadım ve kas ağrımda olmadı. Çok mutluyum bu yüzden. Bu kare ise apartmanımızın girişinde çekilmiştir.

Herkese iyi akşamlar, iyi forumlar dilerim. Umarım iyi bir konu açabilmişimdir. Saygılarımla...

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Anlaşılan güzel ve bir o kadar da keyifli bir gün olmuş, yalnız tura dair karelerden öte bisikletin fotografları biraz daha ön planda tutulmuş.

kizak ve Doğukan KARBAL bunu beğendi.
  3. Doğukan KARBAL

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet daha amatörüm o konuda. Zamanla ya ama... :)

4. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar,

Kısa da olsa güzel bir tur olmuş bence. Hem mesafe değil, aldığın keyif önemli. :in:
    Ama bisikletinden başka pek fotoğraf göremedik gibi... :rolleyes:
    Bizleri İzmir'in o güzelliklerinden mahrum etme.
    Ayrıca bulunduğun bölgenin nimetlerinden faydalan ve bol bol gez.

Diğer gezilerinde görüşmek dileğiyle!

5. isa yılmaz

isa yılmaz Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş havada şahaneydi zaten:) maşa koruması ve bar end güzel duruyor.

Doğukan KARBAL bunu beğendi.
  6. Doğukan KARBAL

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Saolun, kısa ama zevkliydi benim için. Tek başıma anca bunu yaptım ancak daha da gelişmiş bir şeyler planlıyorum. Hava ısınsın birazda...

7. gokberkoz

gokberkoz Üye

Seviye:
    aşık veysel rekreasyon alanı orası sanırsam :D bende bornovada oturuyorum yaşım 14 eğer turlamak istersen ö.m atabilirsin bende bornova evka-3 gibi kısa turlar yapıyorum