Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de kamp alanı tavsiyesi (acil)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sn. dostlar,

Hepinize merhabalar öncelikle. Önümüzdeki hafta eşimle birlikte ufak bir kamp olayına girelim diyorum. Fakat şöyle bir sorunumuz var. Ben senelerdir dağda, karda, kışta kamp yeri falan aramaz, en uygun yere kampı atardım. Amma velakin evlenince şartlar değişiyor, eşler tuvalet, çeşme vs. gibi modern hayatın gereklerini istiyor. :)

Dolayısıyla İzmir'de Çeşme, Özdere vs.. taraflarında önerebileceğiniz uygun fiyatlı kamp alanları önerilerinizi alabilir miyim? (Denize yakınlık ilk şartımız)

Google'da bolca arama yaptım, bolca da yer öğrendim. Ancak oralara gidip te şok olmak istemiyorum. Dolayısıyla deneyimlerinize ihtiyacım var.

Sevgiler, saygılar.

Aydın

120399.com / ustaadam.net

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
    Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yahu yok mudur Çeşme taraflarına kamp atan koca forumda?

3. simpleman

simpleman Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar Aydın. Sığacıkta bir kamp var. Seferihisarın içinden gidiliyor. Ayrıca Sığacık'a yakın Demircili Koyunun yanındaki Yıldız Koyu'nda da haftasonları servis veren işletmeyle irtibata geçebilirseniz çadırda kalabilirsiniz. Kamp yerleriyle ilgili elimde daha ayrıntılı bilgiler yok. Umarım yardımı dokunur.

Aydın bunu beğendi.
  4. ernesta

ernesta Yeni Üye

Seviye:
    çeşma değilde, yarı yoldan karaburun a sapıp mükemmel virajları olan bir yoldan ilerleyip ulaşacağınız balıklıova, mordoğan, karaburun civarlarında gayet güzel ve ekonomik yerler bulabilirsiniz.

Aydın bunu beğendi.
  5. mammoth

mammoth Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aydın bunu beğendi.
    Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Dostum sağolasın. Not aldım hemen verdiğin noktayı. Bir uğrarız, eğer müsaitse gireriz hemen. Teşekkürler tekrar.

Ernesta, önerin için sağol. Ancalk eşim İzmir'in yabancısı ve öncelikle Çeşme'yi görmek istiyor. (Emir demiri keser :D ) Ama oralara da gideceğiz elbet, önümüzdeki günlerdeki planlarımız arasında.

Özgür, senin de ellerine sağlık, liste iyi olmuş. Ama şöyle bir sorun var. 2009 yılı itibariyle Çeşme'de sadece 1 tane kayıtlı kamp alanı kalmış (Tursite - v kamp vs. yalan olmuş anlayacağın) Bilgiyi bizzat Çeşme Turizm Danışma'dan aldım. Dolayısıyla gidecek olanlar mutlaka telefonda teyit alsınlar -kardeşim açık mısınız diye? :)

7. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    benim de nacizane önerebileceğim iki yer var.birisi kuşadası önder kamping,ikincisi özdere Rainbow kamping..ikisininde ucuz ve kaliteli yerler olduğunu biliyorum.ve ernesta arkadaşında dediği gibi karaburun,mordoğan ve balıklıova taraflarında güzel yerler mevcut.

8. TeddMosby

TeddMosby Yeni Üye

Adı:
    Emre
    Merhablar, kız arkadaşım ile Balıklıova taraflarına çadır kurup 2 gece kalmak istiyoruz, güvenli olur mu sizce arkadaşlar? Yardımcı olur musunz?
    teşekkürler

9. Yigit Kurt

Yigit Kurt Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @TeddMosby biraz geç gördüm. Balıklıova güvenilir bir yer. Fakat benim önerim yüksek teknolojiyi geçtikten sonra sağ kısımda kamping alanı vardı. Halen duruyor mu bilmiyorum. Geçerken buraya bakarsan iyi olabilir. Tüm imkanlar vardı.

10. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    özdere'de "denizatı hipocamp" var hem denize yakın hem de ağaçlar altında.. su ve elektrik de sağlıyorlar, çadırı olmayana çadır da kiralıyorlar

Hipocamp, camping place, Gumuldur, Izmir

11. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    GÜmüldür tabiat parkı(Gümüldür orman kampı)na gitmiştik çok temiz bir yer baya memnun kaldık. Gitmeden önce burada da araştırdım ama bilgi bulamadım. Görüşlerimi yazmak isterim ki benim gibi gidecek olan varsa fikir sahibi olsun. Kapı girişi 18 lira(araç) çadır kendimizin olması durumunda gecelik konaklama 25 tl. Elektrik+10 günlük. İçerisinde bulaşıkhane çamaşırhane fırın kasap bakkal disco(üst düzey değil) gibi imkanlar mevcut. Denizi tamemen kumluk ve sığ. Suyu çok güzel ve dalga akşam üzeri 5-6 dan sonra oluşmaya başlıyor. Nezih bir ortam yani aile ler de var kız kıza gelenler de var. Hatta 2 adet bisiklet li gördüm almışlar çadırları ama muhabbet için imkanım olmadı. Yani havasından da imkanlarından da memnun kalacağınız güzel bir yer.Gittiğim ve memnun kaldığım için tavsiye ederim.

Mert N. Kök bunu beğendi.
  12. Atahan Eker

Atahan Eker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Çook önceleri Çeşme Sheraton otelinin plajının arkasında kamp alanı vardı. Hala açık olması düşük ihtimal ama araştırılabilir. Benim tavsiyem çiftlik tarafına gidip halk plajının olduğu yere çadır kurabilirsiniz ama gölge bir alan olmadığı için sabah 5 gibi terler içinde uyanmanız gerekebilir.

13. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ozdereden sonra Selcuk a dogru da kamp alanlari var ancak yol ciddi egimlere sahip ayrica dar ve riskli. Rotayi o yone cevirirseniz tavsiyelerim olabilir.

14. Ozgcn

Ozgcn Yeni Üye

Adı:
    C.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Kamp yerlerini söyler misiniz Selçuk'taki

15. Gamerasi

Gamerasi Üye

Adı:
    Ruhi Kurt
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Ozgcn meşedibi.PNG

Ayrıntılı Selçuk haritası — Yandex.Haritalar

Kırmızı işaretli bölge. Meşedibi diye geçiyor. Tarihi İsabey Camii karşısı.
    13 Nisan'da bir gece çadır attım. Eğer burada yemek yerseniz kalmanız için ücret almıyorlar. Fiyatlar oldukça düşüktü. Açıkçası bir gözlemeye bir gece kaldım. :))

Ozgcn ve Tasogare bunu beğendi.