izmirde hava şaka gibiydi !!!

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
yaz sıcaklarında gündüz bisiklete binmek cesaret işi, bugün hava kapalıydı, tam da bisikletle gezme havası diyerek dışarı çıktım.. konak vapur iskelesinden karşıyaka'ya geçtim, orada uğramam gereken biryer vardı, işimi hallettikten sonra bostanlı tarafında biraz turladım, yağmur çiselemeye başladı derken yağmur hızlandı.. bostanlı feribot iskelesinin oradan geçiyordum bi baktım arabalar feribota biniyor, denk gelmişken ben de bineyim dedim..
feribota bindiğimde yağmur iyice hızlandı.. feribot hareket ettikten sonra bisikleti bi kenara bırakıp yukarı çıktım, yağmurla karışık dolu yağmaya başladı.. sert rüzgar nedeniyle dalgalar büyümeye başladı, ben ne güzel karadan dönecektim feribota binerek dertsiz başıma dert aldığımı anladım.. denizin ortasında feribot iyice sallanmaya başladı, kaptan iyice yavaşladı, insanlar tedirgin olmaya başladı derken feribotun içinde sirenler çalmaya başladı.. en sakin olanlar bile panik oldu, can yeleklerine koşanlar oldu, çocuklar ağlamaya başladı..
dışarıda yağmurla karışık dolu yağıyordu, ne bostanlı görünüyordu ne de üçkuyular.. tam ortalarda biryerlerde olmalıydık, feribot kaptanı farkedilebilmek için sürekli korna mı ne ise onu çalıyordu ki başka bi gemi gelip çarpmasın diye sanırım.. bir yandan insanların olduğu salonda sirenler çalıyordu, bir yandan da tavandan sular akmaya başladı.. sağlam bi panik yaşandı, ben batacağımızı hiç düşünmedim, belgesel kanalında izlemiştim, oldukça büyük dalgaların arasında mücadele eden balıkçı teknelerini görmüştüm.. ama yine de bu havada yüzebilir miyim acaba diye düşündüm, çocuklar yaşlı kadınlar onlar ne yapacaktı..
ben ne halt etmeye feribota binmiştim, sırtımda çanta elimde su matarası ayakta durup yaşananları sadece izledim.. hayat çok tuhaf, ansızın olmadık bir yerde başınıza birşey gelebiliyor.. gecikmeli de olsa feribot üçkuyular iskelesine ulaştı, hala sağlam yağmur yağıyordu, filmlerdeki tekne sahneleri gibiydi, deli bi fırtına bi yerden bi yere zor ilerleyen tayfalar gibi tutuna tutuna alt kata indim.. bisikleti kaptığım gibi karaya çıktım, bi yer bulup yağmurun dinmesini bekledim, biraz yavaşladığını görünce hemen pedala yüklendim eve döndüm..
yol üstünde durum böyleydi, izmirde hava şaka gibiydi;
http://j1308.hizliresim.com/1d/k/rm0l1.jpg
http://j1308.hizliresim.com/1d/k/rm0l4.jpg
http://s1308.hizliresim.com/1d/k/rm0l8.jpg

• Beğen
Tepkiler: tt2000
Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@türkay yılmaz

Evet hocam bugün ne oldu öyle resmen doluyla karışık yağdı yağmur. Şimşekler de cabası.

• Beğen
Tepkiler: Türka¥
Tepki
32
Bisiklet
Cannondale
Geçmiş olsun, hava bugün cidden kötüydü ama feribottaki durum nasıl diye hiç düşünmemiştim. Cidden zor anlar yaşamış olmalısınız.

• Beğen

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
Uşakta da bu bir saat önce falan durum böyleydi.Belliydi sıcaklardan şimdi rüzgar azaldı yağmur dindi.

• Beğen

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
şimdi evdeyim ama psikolojik olarak hala sallanıyor gibi hissediyorum.. yorumlar için tşkler

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
rüzgarı arkana alsaydın istanbula kadar gelirdin gibi gorunuyor goruntulerden.yaralanan olmamıştır inş

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Film gibi anlatmışsın sağlam macera olmuş tabi korkutucu oolmuş

• Beğen

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
haberlerde izledim baya yağmış mübarek.bazı alt geçitleri su filan basmış.

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@türkay yılmaz

Görürken sanki bi sağa bi sola sallanıyormuş gibi görüyorsan geçer o. bir an çok sallandın diye oldu o.

Enis Avcı

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
Carraro
bende bugün çıktım hava kapalı diye göztepedeyken bir bastırdı dolu aman allahım.o nasıl birşeydi öyle dolu taneleri kaska çarpıyor çat çat diye bacaklarım kollarım morardı.Bir de fırtına olunca hiç biryere hareket edemedim geçtim bir ağacın arkasına bir elimle ağaca tutunuyorum bir elimlede bisikleti tutuyorum bisikletin tekerleri yerden kesilip uçuyordu tutmasam.Etrafta yardım edecek kimse yok sahil yolunda tek başıma sıkıştım kaldım.Hayatımda bu kadar korkmamıştım gerçekten gözümün önünde herşey uçup gidiyordu.Bu durum tam 30 dk sürdü.Allahtan sal sağlim eve geldim.

• Beğen
Tepki
27
Bisiklet
Kron
Birde kamera olacaktı çekecektiniz ne mükemmel olurdu. Ama ben o kırılan ağaçlara çok üzüldüm. Geçmiş olsun...

• Beğen

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Enis Avcı

tam o esnada ben denizin ortasındaydım işte.. neyse ki kimseye birşey olmadı ama epey sallandık o feribotta, sonra da seferler iptal oldu zaten

Enis Avcı

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
Carraro
@türkay yılmaz

geçmiş olsun valla iyi atlatmışsınız

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Oğuz Özgenel

yanımda cep telefonu vardı ama o an çekim yapmaktan ziyade yüzebilir miyim gibi şeyler düşünüyordum, bi ara da "bisiklet bıraktığım yerde duruyor mudur" diyen düşündüm :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Oğuz Özgenel

Yigit Kurt

Aktif Üye
Tepki
88
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam sen gene iyisini yasamissin 97 yilinda o feribotta dalgalardan dolayi araclarin kapi kisimlarinin birbirine carptigini yasadim.. Oyle bir saga sola sallaniyordu ki her yatista neredeyse deniz seviyesine iniyordu.. Ams inan feribotun yapisi geregi kolay kolay felaket anlaminda birsey olacagini sanmam. Olmaz diye elbette bir kesinlik yok tabi de %5 risk diyelim ki bu da bence fazla :)

• Beğen

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
geçmiş olsun hocam bizim burdaki hava(kocaeli) demekki oraya gitmiş :) sabah hava kapandı rüzgar ve gök gürültüsü yağmur yağmadı sonra akşam üzeri açtı hava.

• Beğen
Tepki
44
Bisiklet
Salcano
manisada aynı şekildi çıkamadım akşam üzeri evden dışarı, sabahki rüzgardan belliydi böyle olacağı, sizede geçmiş olsun hocam :)

• Beğen

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Harbi diyorum böyle bir hava yok ya :D Bizim bugün 18-19 halı saha maçı vardı arkadaşlarla. Evden 17:45 de çıktım her yer günlük güneşlik sıcak bir hava. Bisikletle sahaya doğru gidiyorum tam sahaya geldik 17:55 gibi birden bastırdı sular içinde kaldım .Sadece ben değil her yer sular içinde kaldı kanalizasyonlar da taştı yollarda yürünmez hale geldi sudan. Maç yarına ertelendi acayip şekilde ıslandım. Biraz saklandık yağmurdan arkadaşlarla eve geldiğimde saat 18:47 idi ve yağmurdan eser yoktu. Saat 19:35 te tekrar dışarı çıktım yerler kurumuştu :D . İzmir de inanın 4 Mevsim bir arada :) Görmeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum :) :)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Yigit Kurt

sirenler neden çalmaya başladı onu anlamadım, biraz da bu yüzden insanlar korktu, bir tane bile yetkili çıkıp da "sakin olun" demedi..
muhtemelen onlar da durumu kurtarmaya çalışıyorlardı ama yine de birileri gelip "sakin olun" demeliydi