Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de etkinlik yapsak...

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında zkyurduseven tarafından paylaşıldı.

1. zkyurduseven

zkyurduseven Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar izmirde forum üyeleri olarak etkinlik düzenlesek kimler katilir acaba :s

2. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    izmir bu konuda oldukça zengin, hemen hemen hafta içi her gece, konak iskele önünden başlayan 15-20 km.lik şehirçi turlar, haftasonları 80-100 km. arası turlar yapılıyor, o arkadaşların bir çoğu da forumun üyesi zaten, facebook gruplarından faaliyetleri takip edebilirsiniz.

Ferhat Şener bunu beğendi.
  3. Kayhan ONOL

Kayhan ONOL Aktif Üye

Seviye:
    İzmir Bisiklet Derneği, Cuma Akşamı Turları (CAT), Salı Akşamı Turları (CAT), Perşembe Akşamcıları, Pazartesi Akşamcıları
    Bu grupları takip edin, boş kalmazsınız emin olun. Bisiklete doyarsınız.

Artık Yok bunu beğendi.
  4. Karşıyakalı1912

Karşıyakalı1912 Yeni Üye

Seviye:
    merhaba arkadaslar ben bu cuma aksam turuna katılamıyabılırım ama ızınlı oldugum hafta sonu turlarına kesın katılırm bu arada facebooktakı grubun adını alabılırmıyım?

5. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bir de "40 yıldır Ankara'dayım, hala sevemedim bu şehri" dediğim zaman şaşırıyor insanoğlu...

6. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İzmirde pazar günü mangalcıları , perşembe akşamı kahvecileri , cumartesi gecesi sigaracıları , salı gecesi gezicileri ve bunun gibi birçok "etkinlik " yapan grup mevcut , geçtiğimiz hafta çiğlide yapılan yarışmaları izlemeye bu gruplarda bulunan insanlardan kaçtanesi geldi ? Sormak lazım . Aaa ama pardon yarış cumartesi ve pazar sabahtan öğlene kadar oldu , bu gruptaki insanlar o sırada bisikletlerine binmiş 5 saatte şehrin ancak 10 km uzağına gitmiş mangal yapmakla uğraşıyordu !! Kusura bakmayın kimden ne bekliyorumki :)...

7. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Eline sağlık Oksal!!!

Açık yazayım; ben Cts. starttaydım, Pazar MTB marathona gittim. Hadi Cts. kimse yoktu, Pazar da mı :(

8. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Senede 1 defa olan bir yarış için kimse organize olup destek vermeye gelmiyor. İzmir'de bisikletçi gruplarında insanlar, kız arkadaşı bulmak için yada turlarda piknik yapmak için genelde beraberler....

Ferhat Şener bunu beğendi.
  9. Karşıyakalı1912

Karşıyakalı1912 Yeni Üye

Seviye:
    merhaba oksal ıyı geceler.

ben saper ksk oturuyorum. 1 ay önce 2. el yol bisikleti aldım ve 2 gunde bır aksamları genelde ana yollarda suruyorum.

benım hafta sonları bazen uygn oluyorum cıkıyorum.
    Bazende işim geregı gruplara katılamıyorum
    ama hala daha ksk bır yol bisikleti grubuna katılamadım.

bu konuda bırseyler yapmak ıstıyorum.sızden de yardım beklıyorum.

10. selcukerkol

selcukerkol Yeni Üye

arkadaşlar bende katılırım ama daha 2 hafta oldu bisikletimi alalı, çok uzun yol gidebilirmiyim denemem lazım. akşamları tek başıma 10-15 km arası yol yapıyorum haftanın 2 gününde. bayraklı alparslanda oturuyorum. cumartesi sabah namazından sonra erkenden inciraltına gidip gelmeyi planlıyorum. ilk 15 km üzeri denemem olacak. böyle etkinlikler olursa katılabilirim. :)

11. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şu İzmir deki etkinliklere bende katılmak istiyorum fakat biraz güvensiz kullanıyorum bisikleti güvensiz derken kask, eldiven ve aydınlatma kullanmıyorum onlar için sorun olur mu acaba. :)

12. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Isterseniz kullanmayin ama tur esnasında sürekli sorarlar "Kaskın nerede ? Aydınlatman niye yok ? Eldiven kullanmıyor musun ?" gibi gibi :)

13. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Alkolikleri unutmuşsun ... Oksal kaptan . Birde karı kız muhabbetine katılan var o turlara . Onlara ne demeli . (Kusura bakmayın , bu düşünceyi anlatacak daha kibar bir ifade yok )

ersen t. bunu beğendi.
  14. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Allahın bildiğini ben neden dile getirmeyeyim :) Bu arada Foçadaysanız pedallayalım ...

15. selcukerkol

selcukerkol Yeni Üye

tecrübelerinizden istifade ettim yoksa bende gidecektim onların aralarına. amacı sadce bisiklet sporu olan bir topluluk olurşturmak isterdim ve bende aralarında bulunmak isterim...

ersen t. bunu beğendi.
  16. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selcuk bey gruplara katilim bisiklet anlaminda sosyallesmeniz icin guzel olabilir. Gezmek icinde guzel bir imkan. Fakat amac bisiklete binip spor yapmak ise bahsedilen gruplar pek uygun degil. Gunde 30-45 dakikalik hizli tempo yuruyus yada hafif tempo kosu vucudun hareket ihtiyacini cok daha iyi karsilar. Yani o gruplarla gezip spor yaptim yeter diyen kendini kandirir...

17. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Perşembe , Cuma , vs gruplarıyla olan turlar , sosyalleşmek için güzel turlar . Güzel bayanlarla tanışma imkanınız olabilir . :)

Ama amaç tempolu bisiklet sürmekse bol bol antreman yapıp , işi bilen arkadaşlarla antremana çıkmaktan geçer . Belli bir forma ulaşmak için senede en az 5-6000 km sürmeniz gerekebilir .

Başta çok zorlanır , hatta yolda bile kalırsınız ama sabrederseniz 3-5 ay sonra oldukça iyi tempolara ulaşabilirsiniz . Gerçekten spor yapmak amacındaysanız eğer , bu amaçta olan arkadaşlarla takılmanız gerekir . Yol ve MTB ci gruplar var .

ersen t. bunu beğendi.
  18. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    :)

Ortamın böyle olduğunu tahmin ettiğim için hiç katılmadım, katılmaya da niyetim yok.Yanlış anlaşılmasın, güzel bayanlara itirazım yok ama o ortam var ya, ahh, kaç kaç...Kendini Adriana Lima sanan kızlarımız ve her biri lord yada derebeyi olan erkeklerimiz. Ben koşarak kaçıyorum.Bisiklet varsa bisikletle kaçıyorum.

Bunu da tahmin ettiğim için buna da katılmadım! Çünkü dötüm yemiyor afedersiniz. Kondisyonum gayet berbat, üstelik 1 yıldır düzenli spor yaparım hafif tempo koşarım vs. Ama uzun yıllar sigara içtim, ciğerler bitmiş. Bunu bisiklete binip hızlı tempo gitmeye kalkınca anladım. Bisiklet harika bir spor, gerçekten insanlığın en iyi icatlarından birisi olduğunu düşünüyorum. Dizimde hafif bir sorun yaşadım, geçmesini bekliyorum sabırla. O geçsin, biraz da kendi başıma tempo arttırayım, kondisyona yönelik yüksek kadans falan çalışayım, ondan sonra gözüm yerse yüksek performans ve gerçek sporcu arkadaşlara katılma hakkını kendimde görebilirim.

Bisikleti sosyalleşme amacıyla kullananları suçlamıyorum ama bu nedenle bisiklete binip herkesi de böyle zannedenlere kızıyorum. Bisiklet yolunda yayalara kızdığım kadar yan yana bisiklet sürenlere de kızıyorum. Restoranların önüne bisiklet yolu yapan belediyeye de alkol alıp önünden geçenlerle alay eden sarhoşlar ve görgüsüzler nedeniyle kızıyorum.Resmen alay malzemesi oluyoruz o görmemişlere. Yanında bira şişesi ile giden, yada durmuş sigara içen bisikletçilere de kızıyorum.Gördüğünüz gibi herkese kızıyorum. Evde roket yapma çalışmalarım devam ediyor.Bitince Uranüs'e falan gitmeyi planlıyorum.

erendiz çetiner ve emre gülaydın bunu beğendi.
  19. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Bende herkese para almadan bisiklet kullanma hakkı veren , İzmir Karşıyaka Belediyesine kızıyorum . Bir kere bu senin işin mi ? Bırak başkaları o işten para kazansın ? Sana mı kaldı ? İşi gücü olmayan her ipsiz sapsız bu bisikletleri alıp , bisiklet yolunda kalabalık yapıyorlar . Ondan sonra ciddi bisikletçiler antreman yapamıyor ?

Ayrıca birtakım bisiklet derneklerine de çok kafayı taktım . İnsanları toplayıp bisiklet sporu yapıyoruz diye o kafe senin bu restorant benim gezdirip avanta toplayanlar bile var .

20. emre gülaydın

emre gülaydın Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    :D Bu kısma epey güldüm.

Performansım aynı sizin gibi. Paylaşım sitelerine yönlendiriyor herkes İzmir'de. Bazılarına üye oldum ama henüz hiçbir etkinliğe katılmadım. Forumdan da 2 yıl yada 3 yıl önce kopmalar olmuş herhalde yazılanlardan onu anladım. İzmir performans grubu da kuruldu burada ama aktif bir etkinlik olmuyor.