izmirde bisklet bulmak çok zormuş!

Tepki
17
merhaba arkadaşlar bu gün 4 bisikletçi gezdim, en son karşıyakada seda bisiklete gittim. abim sağolsun iyi ilgilendi. dün forumda carraro tavsiye ettiler ama benim bütçem 700 deyince bugün kimse carraro göstermedi bile. bana salcano city sport önerdiler ama ben çok şeklini beğenmedim. gezdiklerim arasında

salcano city sport - 700 tl civarı
(link)

geotech life - 720 tl civarı delta bisikletin tavsiyesi
(link)

geotech street diye bir model - 580 tl delta bisiklet tavsiyesi

sedona borla - 650 tl seda bisiklet tavsiyesi
(link)

kron xc 500 - 650tl seda bisiklet tavsiyesi
(link)

scot aspect 60 2011 model - 800tl seda bisiklet tavsiyesi
(link)

seda biskletin önerdikleri dağ bisikleti ama tekerlerini değiştiririz şehir bisikleti gibi olur dedi. böyle birşey olabiliyor mu?
sizce ne seçmeliyim.scota kadar çıkayım mı? ama çok zor olacak.

Scudo

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İzmirde çok bisikletçi var neden bulamadınız? Hangi bisikletçilere gittiniz? Atladığınız varsa söyleyeyim. Bu modeller arasında ben olsam direkt Scott'u alır geçerdim, arkama bile bakmazdım..

Tepki
17
sizin dün söylediğiniz alsancaktaki 2 tane biri delta bisikletti, çankayadaki sundu bisiklet ve karşıyakadaki seda bisikleti gezdim. seda bisiklet te aralarda biyerlerde:D scot ı bilmiyorum yaa çok pahalı. belki yanında kilit felan verse alabilirim

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ugurkavcakar

iyi mal iyi para, sonuçta Scott... Birde Mustafa Kemal sahil bulvarında göztepe köprüsüne yakın doruk var, bir de ona yakın parkur bisiklet var. Onlara da bir uğra istersen.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan
Tepki
17
peki oralarda hangi markalara bakabilirim. açıkcası ne aradığımı da bilmiyorum :) hangisinin hangi özellikleri iyi hangileri kötü bilmiyorum. 800 e çıkmak da zor geliyor. yani tavsiye edeceğiniz modeller varsa oraya da giderim bakarım.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Scott Euro hesabından 725tl'ye denk geliyor.Size 800tl demesi hayli ilginç.Pazarlıkla 700tl'ye peşin olarak alabileceğinize inanıyorum.Bence gönlünüze hangisi daha çok yatıyorsa onu alın.Bu forumdan öğrendiğim en önemli şey.Sonuçta hangi bisikleti alırsan al onu hareket ettirecek kişi biziz.O nedenle altındaki çok kötü bir bisiklet olsa bile senin gücünle gittiği için çok zevkli ve güzel olacak.Bu nedenle gönlünüzden ne geçerse onu alın.Ben Kron xc500'ü almaya karar verdim fakat sizi yanıltmak istemem daha hiç üstüne bile binmedim 2 hafta sonra alıcam inşallah.Bu arada size kolay gelsin iyi forumlar...

Tepki
17
evet ya niye o öyle olmuş.belki ben yanlış not almışımdır. benim de kron un şekli hoşuma gidiyor ama sürmeden sadece şekline göre mi seçeceğiz anlamadım.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Sizde haklısınız benim bütçem 600 tl olduğundan önümdeki seçenekler arasında çok fazla bi fark olduğunu düşünmüyorum.Ama sizi bilemem tabiki her bisikleti google'de ayrı ayrı araştırınız.Öyle düşünüp kalkıp karar veriniz.Seçenekleriniz arasında yol bisikletide var dağ bisikletide var.Önce dağ mı yol mu karar verdikten sonra o tarz bisiketler hakkında araştırma yapmanızı öneririm.Gerçekten forumda size yardım edecek bir çok insan var.Tekrar kolay gelsin...

Tepki
17
seçimim yol bisikleti. seda bisiklet teki adam bana lastiklerini değiştiririz ince lastik takarız dedi. bilmiyorum nasıl olur. sizce nasıl olur? şehir bisikleti performansı verir mi asfaltta?

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Satıcılar neden inatla mtb satmaya çalışıyorlar anlamak mümkün değil.Yol bisikleti almak isteyene bile sen mtb al ince lastik takıp yol bisikleti gibi kullanırsın diyorlarsa durum çok vahim.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lastik inceltmeyle olsaydı kimse yol ve şehir bisikletlerine o kadar para vermezdi.
MTB lerde kar oranımı fazladır, ellerinde kalacak diye mi korkuyorlar anlamıyorum ki. Şehir ve yol bisikletini zaten alacak kişi gelir alır biz MTB leri gazlayalımmı diye düşünüyorlar anlamıyorum ki.
Delta bisikleti tebrik ederim, şehir bisikleti olarak size iki bisiklet sunmuşlar, dandik bir MTB gösterip lastikkleri inceltiriz dememişler.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tekerini değiştirdiğimizde traktör otomobil olmazsa ,borla da şehir bisikleti olmaz.Borla 26 jant değil mi ?

Aslında şehir bisikletleri single speed 28 jant,sürücüye doğru yakınlaştırılmış gidonu ve ön arka çamurluklarıyla hız ve performans vaad etmeyen,başta yükseltisi olmayan Hollanda olmak üzere pek çok ülke ve şehirde tercih edilen bisikletlerdir.

Günümüzde hyrbid bisikletlerle şehir bisikletleri yersiz bir şekilde karlışaştırılır/karıştırılır.Hatta alakası bile olmadığı halde,tur bisikleti diye satılan modeller görüyoruz.

Linklerini eklediğiniz bisikletler arasında city sport aslında fitness/city bike Geotech te city sayılabilir xc500 ascept ise MTB.

Bisiklet alırken olmazsa olmaz sınırlar belirleyin ve alım yelpazesini daraltın.MTB mi,city mi yoksa hyrbid bir model mi alacaksınız net olarak karar verin.

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Bisiklet seçimizinizde kullanım sırasında giyeceğiniz kıyafetinde rolu olmalıdır.Eğer günlük kıyafetlerle bisiklet kullanacaksanız şehir bisikleti almalısınız.Spor kıyafetlerle kullanacaksanız kullanacağınız yere göre hibrit,yol yada mtb almalısınız.Buna dikkat etmezseniz takım elbisenin altına spor ayakkabı giymiş gibi yada eşofmanın altına kösele kundura takmış gibi görünürsünüz.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bislet

Satış psikolojisini iyi bilirim. Talep gören, istenen, aranan bir mal satıcı tarafından da fazla stoklanır, talebi az olan mal da az stoklanır.Satıcı A malını alıp 1 hafta içinde satıyor, B malını aldığında 1 ayda satıyor ise her zaman size A malını tavsiye eder. Bunun kar marjlarıyla alakası yoktur, talep gören maldan birim sürede en fazla satışı yaparak toplamda daha fazla para kazanma ile alakası vardır. Bu nedenle, gittiğiniz her bisikletçide size MTB önerilmesinin sebebi budur, MTB kullanım alanı çeşitliliği daha fazla olduğu için daha çok talep görür ve satılır.

Yanyana iki bisikletçi olsun, biri sadece MTB satsın , diğeri de sadece şehir bisikleti satsın, dolayısı ile satıcının etkisi her iki bisiklette de eşit olsun, bence yine MTB satan dükkan çok daha fazla bisiklet satacaktır.

• Beğen
Tepkiler: caner ünsal

Çağla r

Üye
Tepki
4
Merhabalar,
Çok bilindik bir sözle başlamak isterim;Bu işe yeni başlayacağım ve ne alacağım ve nereden alayım konusunda tereddütlerim var.İki soruda özetlemek isterim.
1-İzmir de yaşıyorum 1500tl bütçe ile en fazla seçeneği nerede görebilirim.
2-Mtb almayı düşünüyorum 183 cm ve 90 kiloyum.(Çok marka var kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim.Gaziemirde olan arkadaş varsa daha iyi olur.)

Birde şu bisiklet için yorum almak istiyorum.
(link)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Çağla r

Dostum bende 1,83 ve 90 kiloyum ve 1500 TL bütçem vardı, birebir aynıyız yani :))))) Neyse ben izmirdeki bütün bisikletçileri gezdim, hemen hemen her bisikletçide farklı modeller var, ben hepsini gezdikten sonra Delta dan Cannondale SL4 aldım 1500 TL ye ve çok memnunum. Sanada tavsiye ederim. Onun haricinde İzmirde hangi bayide hangi bisikletler var hepsini biliyorum. Sormak istediğin bişey olursa seve seve yardımcı olurum.

• Beğen
Tepkiler: Çağla r
Tepki
9
Bisiklet
Specialized
almadan once kiralama olayına gir başta, 3-5 tura katıl ondan sonra karar verirsin mtb mi istiyosun yol mu? 2 yıldır bisiklet kullanan biri olarak nacizane tavsiyem, eger ben hiç doğa turu yapmıyacam hep şehirde asfaltta kullanıcam diyor isen hybrid yada yol bisikletlerine bakabilirsin. ama ben elbetteki ki şehrin dışına çıkıcam doğadan araziden vazgeçemem dersen mtb en doğru karar. bu tamamen senin ne isteyip nasıl kullanmak istediğinle alakalı. aldıgın tavsiyeler bisiklet markaları yada teknik konular olabilir fakat bisiklet tipi seçiminde tavsiyeleri dinlemeyip sen ne için bisiklet kullanmak istiyosan ona göre hareket etmelisin. şahsi fikrim mtb kullanmak gezme konusunda daha çok seçenek sunar. hybrid yada yol bisikletlerinde tamam belki daha az yorulcaksın daha uzun mesafeler gideceksin vs.. fakat bunların hepsi profesyonel bazda düşündüğünde artıları olan konular. elbetteki ki sen mtb ile asfalt yolda günde 250 km yol yapmayacaksın, o yüzden bu detayların seni çok rahatsız edeceğini düşünmüyorum.
seda bisiklet iyi bir seçimdir. bülent abi oldukca yapıcı ve yardımcı olmaya calısır maddi ve teknik destek..
dediğim gibi acele etme, facebooktan frupları kontrol et.. 3-5 kez bisiklet kirala hem şehir içi hem doğa turlarına katıl farklı tarzda bisikletlerle, kararını kendin ver. almışkende scott, merida vs.. markaları tercih et bence..

• Beğen
Tepkiler: Çağla r

Çağla r

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar bu gün delta ve sundu bisiklet dükkanlarına gittim.Üç model arasında karar vereceğim karşılaştırmalı olarak yardımcı olursanız sevinirim.
1-http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mountain/sport/29er_sport/wahoo/
2-http://www.sundubisiklet.com/urun-detaylari.asp?marka=KTM&model=ULTRA%20FIRE
3-http://www.ikiteker.com.tr/default.asp?git=9&urun=62613

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1. sıradaki Trek 29er... 29er genelde 1.90 ve üzeri boylulara tavsiye ediliyor. Sizin boyunuz 1.83, kullanılabilir ama 26 jant sanırım daha uygun. Ayrıca 29er modellerde ihtiyaç halinde yedek parça seçeneğinin daha az olduğu söyleniyor. Birde bu bisikletin donanımı diğer iki modele göre çok düşük.

2. sıradaki, KTM. Gerçekten güzel bir bisiklet, bende sizin gibi Deltaya girmeden önce yandaki Sundu ya girdim ve önüme bu bisikleti koydular. KTM pazarda payını arttırmak için fiyatları nspeten uygun tutuyor. Bir de, tam hatırlamıyorum ama bunun frenleri Mekanik Disk değil mi? Yanlış hatırlıyor da olabilirim. Eğer mekanik ise kötü, Hidrolik ise bu bisiklet alınabilir.

3. sıradaki Cannondale zaten diyecek hiçbirşey yok. Bende aynı bisikleti kullanıyorum, hem kadrosu, hem donanımı, hemde Cannondale markası ile tereddüt edilmeden alınabilecek bir bisiklet.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Oguzhan.Pilgir
Trek sitesinde her boy için 29 er var. ya da ben yanlış anlıyorum. üst boru yüksekliği 74.5 cm olan boyu var örneğin .