Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de bisiklet yolu ve saygı :(

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında onurtungut tarafından paylaşıldı.

1. onurtungut

onurtungut Yeni Üye

Adı:
    ONRTNGT
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İzmir'de her gün düzenli olarak kullandığım yolun hali sadece yolu yapmakla iş bitmiyor. Oradan geçene de saygı duyacaksın ki yaptığın işe yarasın. Yoldan yürüyen, uyarınca da yavaş gidin insanlar var diyen saygısızlara girmiyorum daha

14339428_10154066466567815_1320742751_o.jpg 14375384_10154066466517815_2059967538_o.jpg 14393357_10154066466572815_754026943_o.jpg

izmir'de benden başka bisiklet yolunda sıkıntı yaşayan yok mu?

Tasogare bunu beğendi.
  2. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @onurtungut Bu gönderdiğiniz fotoğrafı yaklaşık 3 - 4 ay önce HİM üzerinden şikayet olarak ilettim.
    Sonra fıskiyelerin çalışma saati ve açıları düzenlendi, siz hangi gün hangi saatte geçtiniz ve bu manzarayı gördünüz bilgi alabilir miyim ?
    Ben hergün işe bisikletle gidiyorum ve 7.50 - 8.40 arasında Üçkuyular - Alsancak arasındayım.
    Eğer lodos veya poyraz olan bir günde geçtiyseniz ne yaparsanız yapın o su yola geliyor çünkü sulama sistemi tam yolun kenarından çimene doğru ve yüksek basınçta gönderdiği için ince su damlaları uçuyor havada.

Ayrıca şu anda yol ile ilgili ciddi sorunlar var tramvay inşaatı sebebiyle, belli noktalarda kesintiye uğruyor, gece aydınlatma yok, bir sürü derdi var.
    21 Eylül'de Sürdürülebilir Ulaşım paneli var, sıkıntılarınız varsa Belediye yetkililerine anlatmak veya dinlemek için katılın, internette kalmasın bu şikayetler.
    Ne kadar çok bisikletli bir arada olursa o kadar etkili olur.

3. pYRoSpeC

pYRoSpeC Yeni Üye

Adı:
    Erkut
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hocam geçmiş olsun. Aynı şekilde Samsunda da bu sıkıntılar var. 7 - 8 Km lik bisiklet yolunda Samsun Merkezden Atakum ilçesine doğru kullandığımda ya araç parkı oluyor yada yol cam kırıkları taşlar vs. Zaten beni benden alan son olaysa kaldırımların taşlarını söküp bisiklet yolunun 7- 8 noktasına güzelce dökmüşler. Artık anayolu kullanıyorum ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kim bilir ne zaman temizlenir Allah bilir.

4. luneris

luneris Üye

Adı:
    Caner
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Olmaz mı :)

Sorun dediğin gibi 2 başlıkta. Birincisi belediyenin bisiklet yolu yaptık daha ne olsun tutumu. Yukarıdaki gibi sulak hale geldiğini de gördüm, orasına burasına uzanan hortumlar,demirler aniden beliren çukurlar ve kot farkları da. İkincisi de insanlar (yayalar ve motorlar). Bazıları kusura bakmayın diyerek hemen çekiliyorlar, gerçekten farkında değiller bisiklet yolunda olduklarının. Bazıları ise toplumdaki genel "ben hata yapmam, yaptıysam da sen söyleyemezsin" modunda. Yolu kapamış 3 kişiye yavaşça yaklaşıp "burası bisiklet yolu" dedim. "Ay iyi ki bisiklet yolu" cevabını aldım :) "Evet iyi ki bisiklet yolu, olmasa ne yapacaktık bilemiyorum dedim". Daha bunun gibi bir sürü saçma sapan dialog yaşadım.

onurtungut bunu beğendi.
  5. Kaang96

Kaang96 Aktif Üye

Adı:
    Kaan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    O da birşeymi yahu beylikdüzü/gürpınarda ki bisiklet yolunda koca çukur var yetmezmiş gibi bide çukurun içinde mangal yapanlar mevcut :koptum::komik: Gerçi beylikdüzü belediyesi bu tür şeylere gereken önemi gösteriyor(En azından benim bisiklet yoluyla ilgili tüm şikayetlerimi çözdüler), bende yine şikayetimi dile getirdim ekip gönderiyoruz dediler.

anti panik, onurtungut ve Tolga Uşaklı bunu beğendi.
  6. JusTiMe

JusTiMe Kıdemli Üye

Adı:
    emre
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    en azından bisiklet yolunuz var burada parkta bisiklet yolu değil bisiklet sürülmesi yasak zabıtaların dediğine göre 1 adet tabela olmamasına rağmen zabıta alırım bisikletini diyor böyle saçmalık mı olur

7. onurtungut

onurtungut Yeni Üye

Adı:
    ONRTNGT
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @luneris Valla ben bayramın 2 ya da 3. günü Göztepe yönüne gidiyordum. Üzerinde 1 yetişkin ve 2 çocuğun olduğu toplamda 3 kişinin bindiği motor Konak Pier'in önündeki girişten önüme (bisiklet yoluna) hızlıca giriş yaptı. Yaptığı ani frenler ve egzoz gazı her şey için yeterli oldu. Tam Konak İskelesi'nin önüne geldim karşıdan 2 tane motorlu Yunus geliyor. Hemen durdurdum, anlattım durumu. Şikayetçiysen alıcam adamı dedi. Dedim şikayetçiyim. İndirdi bir güzel motordan. Polisler, başladı işleme. Adam o kadar iyi niyetli çıktı ki bazen anlaşılıyor insana bakınca. Ben yabancısıyım gerçekten bilmiyordum. Siz yapın işlemi yazın cezayı ben bisikletçi arkadaştan özür dilicem dedi. Öyle diyince madem bayram yazmayın dedim polislerde anlayışla karşıladı. Bu bir örnek ama böyle olmayan kendini bilmez kişilerde var. Bunlarla neyin kavgasını edecegiz ki?

@JusTiMe Valla isterse bir denesin almayı. Hemen polis çağır gasp suçundan işlem yaparlar. Alamaz bisikleti. Tipik yersen mantığı

anti panik ve JusTiMe bunu beğendi.
  8. JusTiMe

JusTiMe Kıdemli Üye

Adı:
    emre
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    onurtungut bunu beğendi.
  9. onurtungut

onurtungut Yeni Üye

Adı:
    ONRTNGT
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @JusTiMe bisikleti alacaklarına ilk önce yanlış yere park edene, saçma sapan araç kullanana, kasksız motor sürene, yerlere çöp atana kısacası başkasına saygı duymayanlara müdahale etsinler. Bütün uygar toplumlar bisiklet kullanıyor. Bizim insanımız bisikletli görünce sıkıştırıyor.

JusTiMe bunu beğendi.
  10. Semih Çelik

Semih Çelik Yeni Üye

Adı:
    Semih
    Bisiklet:
    Carraro
    Malesef aynı durum istanbul maltepe sahil yolu içinde geçerli sabahları yol boyunca her yer ıslak. İnsanı araç yolundan gitmeye zorluyorlar orda da kasap sürücüler ters mazgallar vs... insanı bisiklet sürmekten soğutuyolar.

11. onurtungut

onurtungut Yeni Üye

Adı:
    ONRTNGT
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İzmir7de şimdi sahil yolu kapatıldı belli kesimlerde çalışma var bisiklet yollarının üzeri çalışma yapılan alanlardaki malzemeler ile dolu. Malesef araç yolundan gidiyorum. Geçen gün polis dedi bisiklet yolu var oradan git. Ama gösterince nereden gideyim kapalı dedim. Tamam en sağdan git o zaman dikkat et dedi.

12. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @onurtungut bu fotoğrafın çekildiği tarih ve saat bilgisini alabilir miyim ? Konuyu Park Bahçeler Müdürlüğü ile tekrar görüşelim ?

onurtungut bunu beğendi.
  13. onurtungut

onurtungut Yeni Üye

Adı:
    ONRTNGT
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Çekildiği saat 08.50 Cuma-Cumartesi-Pazar her gün aynı. Fotoğraf Cumartesi günü çekildi. Bu arada bazı fıskiyelerde çim yerine direkt asfalta su atıyor.